Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Eylül '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
373
 

Tekrarı Yok

Tekrarı Yok
 

Bugün önemli bir gün. Hayır ne dini bayram ne de yurdun düşman işgalinden kurtuluş yıldönümü. Bugün önemli çünkü biz şu an bu günü yaşıyoruz. Var olduğumuz için, ' bugün ' önemli. Dün de önemliydi ama mazi oldu. Yarın da çok önemli ama o da bana çok uzak...

Bugüne hakimim o yüzden bugün benim için çok önemli ve ben bu günü seviyorum.

Kendim için ne yapıyorum? Çok fazla bir şey yaptığım söylenemez. Yüzümde, elinde sapanı eksik çocuklar gibi muzip bir ifade var. Bu bana sık olmaya başladı. İyi midir kötü mü aklım ermez ama oluyor, pozitif bir ruh halindeyim. Etrafımda olan hiçbir şeye sinirlenmiyorum artık.

Mutluyum zevk aldığım birşeyi yapıyorum, yazılarımı yazıyorum. Dünyanın en büyük lüksü insanın istediği zaman istediği şeyi yapmasıdır herhalde. Bende bu lükse sahibim, bunun için de mutluyum.

Dışarıda pırıl pırıl bir hava var. İnsanın içini ısıtıyor. Sıcak havayı seviyorum. Nedensiz pek bir mutlu oluyorum. Kapalı mekânda olduğum zaman bile havanın güzel olduğunu camdan görmek bile yetiyor.

Bu günü seviyorum. Nefes aldığım her günü seviyorum. Düşünebildiğim, hareket edebildiğim her anı seviyorum. Zaman zaman arabeskleşiyorum. Bu bazen zayıflıktan bazen de, bazen de neden oluyor ben de bilmiyorum.

Hergün kendime söz veriyorum, bugün keyfimi kimsenin kaçırmasına izin vermeyeceğim diye ama bunu her zaman başaramıyorum. Ama bugün başardım.

Şu vakit oldu hala keyfimi kimse kaçıramadı. Bu galiba biraz da bizim elimizde. Hayat gerçekten ayna misali. Baktığımızda kendi yansımamızı görüyoruz.

Ama şimdi bu son cümle çok ağır bir cümle oldu. N' apalım kurduk bir kere, ee sözümüzü geri alacak değiliz.

Bana yakışan, kurduğum her cümlenin altına imzamı atmak, ( İmzam güzel olsaydı gam yemezdim de ). Neyse öyle işte...

Hayat çok kısa ve o na hakkını verelim. Bu hayatın tekrarı yok...

http://www.esmakahraman.com/tekrari-yok/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

günü devirmiştim yazdıklarını okuduğumda ama ben bana düşeni yapmışım... hakkını vermişim bugünün : ) umarım herkes farkındadır hayatının, sen zaten üzerine düşeni yapmış dile getirmişsin yazdıklarında... çok teşekkürler
Sevgilerimle

H Hülya Tercan 
 13.09.2007 19:19
Cevap :
:)Sayın yazarım günün hakkını verdiğine inanıyorsan olay budur işte. Ne güzel yaa sevindim gerçekten. :) Sevgiler  14.09.2007 12:04
 

Bu ne pozitiflik böylee.. bayıldım sabah sabah.. valla bugün ben de aynı senin gibiyim her nedense. Öyle bir rahat,öyle bir mutluuu..gevşemiş bir vaziyette.

Hayatın tadını çıkarmak gerek bence de.. Bir daha geleceğiz şu yalan dünyaya,öyle değil mi:)))) Kucak dolusu sevgilerimle canımcım..

sema öztürk 
 13.09.2007 10:58
Cevap :
:)Canımsın teşekkürler. İşte böyle yaa. Umarım tüm MB arkadaşlarımız da bizim gibidir. :) Sevgiler  13.09.2007 18:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1930
Toplam yorum
: 7351
Toplam mesaj
: 429
Ort. okunma sayısı
: 641
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster