Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Aralık '10

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
473
 

Tesadüf…

Tesadüf…
 

İşler iyi gitmeyince Yahudi tüccar eski veresiye defterlerini açarmış. Şimdi Galatasaray’da işler iyi gitmiyor ya, nerede eski bir defter var, onlar açılıyor. Oysa birliğe beraberliğe, sükûnete en çok şimdi ihtiyaç var.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, 2006 yılında katıldığı bir panelde, kazanılan UEFA kupası ilgili olarak “Tesadüf” demesi, Sarı-Kırmızılı camiada tepkiyle karşılanmış, Yıldırım’ın kıskançlık yaptığı söylenmiş yer yerinden oynamıştı.

Kupa gerçekten tesadüfmüydü, tesadüfse ne kadarı tesadüftü yoruma açık bir konudur. Zira oynanan bir oyundur. Her oyunda da bir tesadüf payı vardır. Ancak bu tespiti yapan bir tek Aziz yıldırım değildir. “2007 yılının aralık ayında NTV’de katıldığı bir programda da “Mali işleri, parasal konuları düzeltmedikten sonra bazen başarılar elde edebiliriz; ama bunlar çoğunlukla tesadüf olabilir” diyen ise Sayın Adnan Polat’dan Başkası değildir.

Geçtiğimiz gün bir sponsorluk anlaşması sırasında Sayın Polat’ın “Biz idari, ekonomik büyümemizi sağladığımız takdirde sportif başarılarımız tesadüfen değil, süreklilik kazanacaktır” ifadelerini kullanması, UEFA Kupası’nı kast ettiği şeklinde yorumlandı. Kendisine sorarsanız hayır o anlamda söylemedim diyebilir. Ama şu bir gerçek ki, Sayın Polat bile o muhteşem başarının bir tesadüf olduğu fikrini bilinç altında yaşatıyor.

Bu kişi, bir rakip takım taraftarı olsa anlayışla karşılamak mümkün. Ancak Galatasaray kulübü başkanı böyle düşünüyorsa, günümüzde Galatasaray’ın geldiği nokta daha anlaşılır oluyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tesadüf olmasından neden bu kadar zevk alıyorsunuz ki?

Bekir Gümüş 
 08.12.2010 10:50
Cevap :
Merhaba, Zevk aldığım falan yok. Bu yazıdaki Galatasaray sadece bir örnek. Kulüplerimizin birilerinin kişisel çıkarları doğrultusunda yönetildiğini görüyor ve insanları bu yönde düşünmeye yöneltmeye çalışıyorum. Değilse diğer kulüplerimizin de hiç bir farkları yok. Saygı ve selamlar...  08.12.2010 11:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1647
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster