Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

23 Nisan '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
985
 

THK'nun Yangın Teyyaresini yazıyom(!)

THK'nun Yangın Teyyaresini yazıyom(!)
 

''İstikbal Göklerdedir'' Kemal Atatürk


''Bugün 23 Nisan neşe doluyor insan''

THK Yangın uçağı alım kampanyasıyla ilgili MB'da kimler varsa hepisi bu konuyla ilgili bir blog yazdı..

Günlerdir göz ucuyla Rana abacımı kollarım, yangın uçağıyla ilgili bütün blogları okur, sonrasında da alır onu bir düşünce ki sormayın.. Zenci zenci düşünüp durur.. Ehh artık dayanamadım sordum..

- Mari kız Rana abacım. Bu yangın uçağıyla ilgili herkesçikler bişiler yazdı.. Sen anca sütçü beygiri gibi düşünürsün. Millette senden bir şeyler yazmanı bekler, sen hala oralı değilsin. Ne iştir bu?

- Kolaysa sen yaz çingenem. Benim vardır bir bildiğim beklerim!

- Sayımı dersin kız Rana abacım, tam da ''iznin olursa ben yazabilir miyim?'' diyecektim.. Hem bilir misin bu konuyla ilgili en hakiki bloğu Sevgili Ümit Culduz Ağabeyim yazdı ve tozuttu ortalığı..

- Ne kadar da safsın be anacım.. Evet. Senin de dediğin gibi, Sayın Culduz ancak ortalığı tozuttu..

- Bana bak abacım.. Eğerim bir saf varsa oda sensin ve senin gibiler. Hiç biriniz anlamadınız Ümit Ağabeyimin bu kampanya için, neleri göze aldığını.. Hepiniz üzerine çullanırsınız adamcazın, bütün negatif elektirinizi yüklenir boş yere, hiç düşünmezsiniz en çok onun bloğu ses getirdi bu kampanya için.. Reklamın iyisi kötüsü olmaz bilmez misiniz?
Vallayım ben şunu anlamışım, sizler bi halttan anlamazsınız.. Halbukim Ümit Culduz Ağabeyimin yangın uçağı alımıyla ilgili yapmaya çalıştığı işi, ben hemen çakozladım.. Yani demek isterim ki onun düşündüğü ve uyguladığı ''strateji'yi'' benden başka bir Allah'ın kulu çakamadı gitti.. Yalan mı? O İRONİ YAPAR SİZE BRE.. Nasıl da hemencecik unutursunuz ve sonra da köpürürsünüz birbirinize..

- Nası yani?

- Abe nası düşünmezsiniz aksi yönde sinirlendirir insanları, sonacıma da üzerine çeker bütün negatif tepkileri, millette haklı olarak ona kızıcak sona da inadına yardım yapacak, katkı sağlayacak bu işe.. Hepsi yorumlarını elcazlarına aldıkları gibi doğrucana, Sayın Talip Bölükbaşı Komutanın bloguna gitçekler..
Nemi yapmana?
''Ya ya ya, şa şa şa Bölükbaşı Bölükbaşı sen çok yaşa'' demene..
Kaç babayiğit yapardı ve bu tür bişi düşünürdü hıımm?

Hem Atatürk 1939, Cumhuriyet Bayramı Açılış Konuşması'nda ne demiş biliyor musun?

Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir doğma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum.

Benim manevi mirasım BİLİM ve AKILDIR. Demiş..

İşte bunun içinde Ümit Abim bu işte aklını farklı yönde kullanmıştır.. Çünkü;bizim milletimiz, hiçbir zaman için, Atatürk'ün bıraktığı hiçbir mirasa gerektiği şekilde sahip çıkmamıştır..

Zaman süratle ilerliyor, milletlerin, toplumların, kişilerin mutluluk ve mutsuzluk anlayışları bile değişiyor.

Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur.

Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır.

Benden sonra benim benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar.

(Kemal Atatürk)

Şimdi anladın mı neden Sayın Ümit Culduz, Sayın Talip Bölükbaşı'nı güya karşısına almış gibi, THK'nu sorgulamana kalkar?

- Peki, Talip Bey nasıl karşıladı bu sorgulayışı?

- Nasıl olacak, aynen bizim büyük Ata'mızın dediği gibi, ''Bilimin ve Aklın'' ışığında Ümit Beyi haklı bularak cevapladı.. Yani en şaffaf haliyle, olduğu gibi. Aynısının tıpkısıyla..

Yani Rana abacım, Ümit Bey, en tabi haliyle yanında olacağı bir kampanyanın ne kadar ciddi ve gayrı ciddi olup olmadığını anlaması için, önce araştırıp soruyor.. Talip Beyde önderlik edeceği bu kampanyayı en ince ayrıntısına kadar, kampanyaya sahip çıkacak olan bizlere gayet açık ve net olarak anlatıp cevaplamıştır.. Bu memlekette böyle aydın bireyler oldukça bu milletin sırtı hiçbir zaman yere gelmez ve ormanlarıda yangın yüzü görmez..

Atatürk ne demişti yukarıda!

''Zaman süratle ilerliyor, milletlerin, toplumların, kişilerin mutluluk ve mutsuzluk anlayışları bile değişiyor.''

İşte bu yüzden, daha fazla vakit kaybetmeden THK'na, bu defa, eskisinden daha fazla sahip çıkarak, bu işe köstek değil de ön ayak olarak, vicdanlarımızı da yoklıyarak ''yangın uçağımızın'' parasını bir an önce toplayalım ve uçağımızı tez vakitte alalım diyorum!

Biliyor musun Rana abacım, bence uçağın lastiklerini Sevgili Ümit Culduz Bey alacak.. :)

Bu arada unutmadan söyliyeyim, yangına hani su sıkarlar ve söndürürler onunla, adına hortum derler, işte onuda ben alacam inşallah. :)

- Sabiş, şimdi ne yapıyoruz sen onu söyle?

- Maddi ve manevi desteğimizi asla esirgemiyoruz.. Neden ve kimlerden mi esirgemiyoruz? Vatanımızdan ve evlatlarımızın geleceğinden.. Eğerim ki çocuklarımızın geleceğini çalıp çırpıp yakarsak, öyle bir beddua alırız ki arkamızdan sonacıma da hiç rahat yatamayız kabircazımızda..

Hadi hadi, daha ne toplaşır durursunuz.
Dağılın dağılın hadi..
Herkes doğruuu Halk Bankasına para yatırmana.

Bu kampanyaya yapacağınız yardımlarla ilgili gerekli bilgiler!

THK Muhasebe Müdürlüğünce belirlenmiş ve Milliyet Blog aracılığıyla yardımda bulunucakların Türkiye'nin her yerinden, Halk Bankası Anıt Şubesi'nde açılmış olan, 1925 numaralı THK Yangın Uçağı Kampanyası Hesabına yardımlarını yatırabileceklerdir.. İnternet ortamında bu kampanyaya katılacak olanlar ise;şube kodu olarak 411'i girmeleri gerekecektir.. THK Yangın Uçağı Kampanyası, hesap numarası olarakta, 1600-1925 girilecektir.. Yardımlarımızı yatırırken, yada internetten EFT yaparken isminizi ve isminizin hemen yanında parentez içinde ''Milliyet Blog'' unutmamanızı anımsatırım.. (Yardımlarınız için hiçbir havale ücreti alınmıyacaktır.

Kaynak: ''İSTİKBAL GÖKLERDEDİR''
http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=97741


Evet. 2. İnönü Toplantısına Sevgili Ümit Culduz Ağabeyim gelirse ki GELECEK ben bunu şimdiden hissediyorum, Rana Abam da bana söz verdi İnönü'ye benide getirecek hemde planörle uçmana :)))
Ayyy şimdiden heyecan yaptım..

Unutmak yasak!
THK Yangın Uçağı alım kampanyası için, tüm operatörlerden ''yangın'' yazıp, 3919'a gönderin.. Bedeli 6 YTL'dir. Ülkemize katkısı yemyeşil ormanlar..

Unutmak yasak!
Bir Cumhuriyet Kurumu olan THK'na üye olun. Rejime ve Cumhuriyet kazanımlarına sahip çıkmanın bir yolu da rejimin ve Cumhuriyetin Kurumlarına sahip çıkmaktır..

Gönül notçazım: Abe Talip Bey Komutancım, az bekleyesin beni nereye gidersin? Sana bişicik süleyeceğim ama çok utanırım.:(
Acaba diyorum! Alacağımız bu yangın uçağına ''MELEKLER YÜREĞİNİZDEN ÖPSÜN'de'' yazdırır mısın be komutanım amiralim..?
Yanıbaşçazına da ''çingen Sabiş'' diye..
Yok yok vallayım olmaz.. Bu defa bende öpçem meleklerle efsane yüreciğinden..

Gönül notçazım: Abe Ümit ağabeyim, şimdi de sana seslerim.. Sayı ya, sen neden bana Alamanya çukulatası yollamazsın? :(

''Melekler yüreğinizden öpsün''

Gönüllü çingeneniz.. :)

En hakiki gönül notçazımı nasıl da unutmuşum beya :(

Çocukların ve ''Onlar KOCAMAN çocukların'' cümlesinin ''23 Nisan Çocuk Bayramı'' mübarek olsun..

Bugün 23 Nisan neşe doluyor insan.


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kurumları sorgularkende araştırmanı iyi yapacaksın eksik, yanlı, taraflı, bencil sorgulamalar yapmayacaksın...Sırf üstünlük sağlamak için haklı çıkmak adına hala iftira atmaya devam etmeyeceksin.. TAKINTILI OLMAYACAKSIN... Hadi senin dediğine inandık...! Yine aklımız devreye girer... Ve bize derki bir pislik yüzünden bir çok insan ve kurum lekelenmez lekelenmemeli... Sorgulamanında bir adabı olmalı. Sonracımada kızıp insanlardan tık yok diye sitem etmeyeceksin. İnsanlar artık benim söylediklerimi dikkate almıyorlar diye düşüneceksin. Okuyorlar işte o kadar... ! İmam bildiğini okuyor. Yani anlayacağın... Ve bizim gibi okuyanlarda durup düşünüyor. Acaba bunun ne amacı var? Ne için yapıyor tüm bunları? Sevgili Sabiş bir önceki mesajımda dediğim gibi senin benim anlayamadığım bir ihtiras söz konusu başkaca bir açıklaması yok bunun. Kahveni büyük bir zevkle içerim...Senin elinden olurda içilmez mi hele hele birde fal bakacakmışsın...Bundan daha büyük keyif olur mu? Selamlar sevgiler...

Zeynep Gülay 
 24.04.2008 13:04
Cevap :
İyisi mi Sevgili Zeynep Hanımefendiciğim, Biz bu işi Allah'a havale etmeden önce kişilerin vicdanlarına bırakalım da akşam olunca başlarını yastığa koyarken öyle düşünüp öyle uyusunlar. Şimdi Rana abacım burada olsaydı şüle derdi:Karşıdan atıp tutmak yakalamak kovalamak, tabi ki önce kendisini bilmeyene çok kolay gelir.Derdi. Neyse be abacım Allah büyük biz minik. Vardır buncazda da bir hayır. Bekleyelim görelim derler ya hani bizde ondan yapalım şimcikin ama önce kahvelerimizi içelim ve bakalımfalcazımıza. Elbette teşekkürlerimle arzu hürmet ederim.. Saygılarımla.  24.04.2008 16:43
 

Seni bilmem ama ben her zaman mantıkla işimi gördüm. Aklın yolu birdir. Bir insana leke sürerken yüz kere düşünmek gerektiğine inanırım. Hesap sorarken küstahlaşmamak gerektiğini savunurum. Ya işte böyle Sevgili Sabiş.... sonracıma sen bu kurumun mallarını arkadaşlarına peşkeş çekiyorsun gibi sorular benim fena halde midemi bulandırır. Aklı olan herkeste benim gibi düşünür. Elbette soracağız sorgulayacağız ama yaralamadan. İftira etmeden yapacağız bu işi. Hele ki karşımızda saygın bir dostumuz ise. Sonrada bu dostumuz ben bunun parasını cebimden ödedim faturasıda aha şurda derse çevir kazı yansın yapmayacağız. Özümüz sözümüz bir olacak. Sonracıma kendimizi birde o dostumuzun yerine koyacağız. Aynı şeyi bize yapsalar hoşumuza gidermi? diye düşüneceğiz. Ayıptır bana yakışmaz diyerek öz eleştiri yapacağız. Bunu yapmadın mı ben seni adam yerine koymam o zaman, yazdıkların da benim için fasarya olur. Sonracıma tepkiler gelince ben kurumları sorgulayorum şahıslarla işim yok demeyeceksin. ..

Zeynep Gülay 
 24.04.2008 12:55
Cevap :
Sevgili Zeynep Hanım Abacım, mantık olaraktan bana anlatmana çalıştığınız her bişiyin doğru dersiniz. Bende demene çalışırım ki bu gibi alavereli dalaverili tartışması çok uzun konuları herkes taktayı kendine göre yontarak tartışır. Yani herkesin kendici haklıdır kendicine. Ben, bu gibi çapraşık sorumluluk gerektiren konularda her iki tarafçığıda dinlerim. Hepisini kendisine göre haklı bulurum. Sonacımada derim ki ''EY GÜZEL ALLAH'IM BEN BU ANLATILANLARI KİŞİLERE GÖRE HAKLI BULSAM DA NASIL BİLEYİM İÇLERİ NASILDIR NASIL ANLATIR. AMA SEN HAKLI KİMDİR BİLİRSİN ONUN İÇİN YALVARIRIM SANA HAKLI OLANIN YÜZÜNÜ KARA ÇIKARMA AK ÇIKAR.'' Şimci sen süle güzel ve çok akıllı abacım. Çok mu Polyanna'ca düşünür bu Sabiş? Hepimizin de istediği de doğru olan tarafın doğruluğunun ıspatlanması duasıdır. Yoktur başka bir hinliğimiz.Ben ne otarafı tutarım ne bu tarafı tutarım.Ben Atatürk'ün Türk Gençliğine ''İstikbal göklerdedir'' diyerek emanet ettiği THK'nu tutar ve elimden gelen yardımı THK'na yaparım.  24.04.2008 16:36
 

Çok tatlısın ama...Kusura bakma ben asla inanmıyorum senin bu söylediklerine... Biraz polyanacılık oynuyorsun ama biz birbirimizi biliriz..Kimsenin lastik almaya niyeti yok..Ha aa a don lastiğini kast ediyorsan bilmem. Alacak olanlarada doğrusu engel var.. Ama benim bir bildiğim var...Hiç iyi niyet yok tamamen art niyetle soruluyor bu sorular. Gıcıklık olsun diye !!!!!... Arkasındanda ekleniyor sürü psikolojisiyle hareket ediliyormuş... Geçsin bu martaval, saçma düşünceleri...Kimse sürü değil ... Kimse koyun değil... Milliyet Blog ağıl değil... Herkesi bu gözle görmeye alışan insanların mantığı ile sorulan sorular benim gözümde kocaman bir sıfırdır... Kimse aptal değil sevgili Sabiş...Kimse kimsenin alnına silah dayamıyor. İşine gelirse verirsin, işine gelmezse keser sesini oturursun... Çok iyi niyetlisin ama gerçekler maalesef böyle ! ... Sabiha Hanımada sevgilerimi ilet.. Lüften... Piknik gezisinde görüşürüz hayatım... Selamlar sevgiler...

Zeynep Gülay 
 23.04.2008 23:43
Cevap :
Sevgili Zeynep Hanımefendi Ablacığım, ilk öncelikle hoşgeldiniz der, saygı ve hürmetlerimle ellerinizden öperim. Hatırlar mısınız bilmem! Rana ablacığım bir blog döşemişti hanı ''falancayı nasıl bilirsiniz?'' Diye! Ben şimcik düşünürüm neden o zaman o yorumları yapan kismeler, bu adam büle büledir demediler de bizi kandırıp üle üle dediler. Biz şimcik büle olan adama mı inanacaz yoksam derim üle olan mı adama inanıcız? Şimdi düşünürüm düşünürüm ne yapçamı bilemem Rana ablacığımda yok ki soram ona. Bence bunun tek cevabını yine en iyi bilen sizler bilirsiniz. Sankim bana üle gelir. Ahh beya çok afedersiniz kız mari Zeynep Hanım ablacım, lafa daldık sormana unuttum. Kahvenizi nasıl alırdınız acaba? İçimden geldi bide fal bakacam ki size sormayasın.. :)  24.04.2008 11:05
 

A be bu kadar pozitif yazı görmemişimdir. Kutluyorum Valla. Ben olsam Sabiş'i Dışışleri Bakanı yapardım. Tam bir kriz yöneticisi. Bu yazıdan sonra bırak uçak almayı, bloggerler hava meydanı yaptırır. Adını da "melek" havalimanı koyar. Gökyüzü MB'nindir:)))Sevgiyle ...

vakayinüvis 
 23.04.2008 17:50
Cevap :
Selam Bacım, :) Bir geldiniz harika fikirler verdiniz.. Billayı bayıldım... Gökyüzü MB'dır bu KA :))) Abe biz Sevgili ''gül kadını'' çok severiz.. İçimiz açılır onu görünce hele bide yazılarını okuyunca ruhumuz havalara uçuşur işte o zaman konmana yeryüzüne bize havalimanı şarttır. Tez haber verin yüksek inşaatçı mühendis meleklere havalimanı hafriyatı bugünden başlıya.. Teşekkürler akıllı fikirli kadın teşekkürler :)  23.04.2008 19:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1989
Toplam yorum
: 5393
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4925
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster