Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Mart '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
587
 

Tokat destekçisi yazarlara...

Tokat destekçisi yazarlara...
 

Günlerdir güncel olaylardan uzak durup, aşk üzerine, sevgi üzerine yazıyorum ki, insanların ruhlarına hitap ederek biraz ortamı yumuşatmak, sakinleştirmek, insanlara sevginin ne denli önemli olduğunu hatırlatmak için ya da içimden öyle geldiği için. Ama bugün görüyorum ki nafile çabalar bunlar. Toplumsal şiddet gitgide tırmanmakta ve beni asıl üzen şey bazı yazarlarımızın da şiddete alkış tutar boyutta yazılar yazmaları. Az evvel okuduğum bir yazıda " polise atılan tokat gücünüze mi gitti, onların tazyikli suyla kemikleri kırılırken neden zorunuza gitmedi" tarzında cümleler vardı. Böyle düşünenlere bir cevap verme sorumluluğu duydum, ee yazar olmak sorumluluk duymayı gerektirir. Şiddeti destekler, toplumsal sorunları kızıştırır, insanları ayrıştırır ve teröristi destekler tarzda yazı yazmakla yazarlık olmaz. Önce sapla samanı birbirinden ayırın lütfen. 

Polisin görevleri vardır ve polis kanunen, kendisine ve kanunlara mukavemet gösterene zor kullanabilir, bu dünyanın her yerinde böyledir. Bu hakkını istismar eden, güç gösterisine dönüştüren polisler mutlaka olmuştur, onları desteklemek mümkün değildir. Gelelim meseleye. Terör bir suçtur, ülkemizde onbinlerce masum insanı canından eden bir beladır, asla bir hak arama yolu olamaz. Terör örgütünü desteklemek d suçtur. Nevruz kutlaması adı altında halkı terör örgütü lehine kışkırtıp, toplumu kaosa sürüklemek, en ön saflarda polise hakaretler yağdırmak bir milletvekilinin asla yapmaması gereken bir davranıştır. Birileri terör örgütü lehine slogan atıp, polise mukavemet gösteriyorsa, o birileri milletvekili dahi olsa polis görevini yapmak zorundadır. Bu milletvekili daha da ileri gidip bir polisi tokatlıyorsa, bunun desteklenir bir tarafı yoktur. Evet, gücüme gitti, çünkü, devlete atıldı o tokat. Çatısı altında beslendikleri ve asla kabul etmedikleri Türkiye Cumhuriyetine attılar o tokadı. Altında anlamları vardı o tokadın. "Bak eylemsizlik kararı aldık, seçim yaklaşıyor, ayağını denk al, isteklerimizi ertelemeye devam edersen arkası gelir bu tokadın" manası taşıyan bir tehditti. 

Şimdi siz bunun üzerine, hiç düşünmeden, derinlikten yoksun sığ bir yazı kaleme alır ve " haa siz atarken iyi miydi, biz atınca zorunuza mı gitti" gibi çocukça safsatalarla milleti dolduruşa getirirseniz şiddeti asıl destekleyen siz olursunuz.  

"İnsan onuru, bölünmeden daha mı önemsiz" miş. Böyle bişey dedi Cem Boyner. Ben de diyorum ki bölünme, şiddeti bitirmez ve ülkemizin bütünlüğü, insan onurunu korumak için gerekliliktir. Terörle kazanılmış bir hak, terörü mübah kılar ve devamı hep gelir, tarihte ve dünyada örnekleri çoktur. 

Devletine tokat atan bu bölücü terörist destekçilerini destekler nitelikte yazı yazmak ise vicdansızlıktır, bu böyle biline... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar, Konuyu çok güzel bir şekilde ele alıp, tam benim de yazmak istediğim gibi bir makale yazdığınız için, kaleminizi ve yüreğinizi kutluyor, güçlü ve daim olmalarını diliyorum. Görüşlerinize aynen katılyor ve destekliyorum. Kimse kimseyi kandırmasın. Bizler bu hilal uğruna ne güneşler kaybettik. Şimdi ne oldu da bize bu hale geldik. Hala aklımızı başımıza almayacak mıyız? Hala yeraltı dünyasından idare edilen emperyalist ülkelerin maşası ve oyunlarına alet olmaya devam mı edeceğiz? Bakın onlara birşey olmayacak, onlar silahlarını satacak, bizlerin de anaları ağlayacak!..

Pervane 
 26.03.2011 1:18
Cevap :
Çok teşekkür ediyorum. Ben yazıyı yazdıktan bir gün sonra, adı geçen şahıs televizyonlara çıkıp gayet rahat bir şekilde" benim polis memuruyla derdim yok, o tokatı devlete attım aslında" dedi hiç utanmadan. Ve hiç bir devlet yetkilisi müdahale etmedi bu sözlere. Artık şaşırmıyorum inanın. Öyle şeyler oluyor ki güzel ülkemde. Aklım almıyor, yüreğim dayanmıyor. Selam ve sevgiler..  28.03.2011 17:25
 

Yazarım diye geçinenlere ders verilecek nitelikte bir yazı. Olayların nasıl çarpıtıldığını, asıl yüzünü bir makaleye sığdırmışsınız. Başka söze gerek yok. Türkiye Cumhuriyeti 8 tane ırkı kendine halk edinmiş bir devlettir. Bu ülkede yaşamak isteyenler bu ülkeye tokat atamaz. Ayrılıp kendine devlet kurmak isteyenler de gitsinler başka topraklarda kursunlar sözümüz yok!

fatihan cetin 
 25.03.2011 13:47
Cevap :
Çok teşekkür ediyorum, yorumunuz ve desteğiniz için. Ülkemizin acilen, çıkar ilişkilerini bir tarafa bırakıp vatan ve milletin birlik ve huzuru adına yumruğunu masaya vurabilecek dirayetli liderlere ihtiyacı var. Sağlıcakla kalın...  28.03.2011 17:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 50
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 780
Kayıt tarihi
: 17.10.09
 
 

Yaşıyorum, yaşadıkça öğreniyorum, öğrendikçe düşünüyorum, düşündükçe çözümlüyorum, çözümledikçe y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster