Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Şubat '17

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
153
 

Trende, vapurda sıkıştırılmaktan herkes şikâyetçi olmayabilir; hatta memnun olan bile vardır

Trende, vapurda sıkıştırılmaktan herkes şikâyetçi olmayabilir; hatta memnun olan bile vardır
 

Hatta bu durumdan şikâyet edenlerin de rahatsız olduklarından emin değiliz. Rahatsız eden, sıkışıklıkta utandıran temaslardan ziyada bilinçli yapılan taciz, sapıklı ve kaba davranış.

Hatta kaba davranış asıl neden olabilir. Çünkü rahatsız eden durumlar dışında insanlar bir arada olmayı isterler zaten. Üstelik birbirine ya da diğer insanlara yakın olmak isteyenler de vardır.

Hayalini kurduğu ve başka hiçbir şekilde yakın olamayacağı kızla mutlu bir sıkışıklık tesadüfü sonucu bu kadar yakın olmak kimi mutlu etmez ki…

Ahlaki yönden ele aldığınız zaman konu çirkinleşir ve üstelik birbirine değen vücutlar ve başka hoş olmayan görüntülerle çirkindir de zaten. Yani görüntüden ziyade içeriğe bakmak lazım. Bu durumdan memnun musunuz diye kişilere soralım diyeceğim ama doğruyu söylemezler.

Elinde olmadan doğal bir yakınlaşma insanları rahatsız etmez, çoğu utanarak mutlu olur. Tabi o kalabalığın içinde size yakın durmasını istemedikleriniz de olacaktır. Bir de sapıkça hareketleri varsa… Ama o kişi George Clooney ise pek fark etmez.

Yine de ahlaki yönden bazı kişilere uymaz. Namahrem erkek veya kadınlar vücudu vücuduna değiyor. Kasıtlı bir şey yok ama başkalarıyla elini dahi sıkmayanlar böyle bir durumda ne yaparlar. Kadınlara ayrı araç, genel uygulama olmasın ama isteyenler yapabilir.

Ben hiç rahatsız olmayan bilakis memnun olanlardanım. Hele bir de yanımda yakınımda George Clooney’nin dişi versiyonu varsa ineceğim yerde de inmem. Polis kayıtlarında vukuatıma rastlanmadığına göre ben de biraz Clooney’im demek ki.

Abbas Oğuz, NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ayiptir yazmasi ama ehliyet alma yasina gelince kardesin araba sahibi olmustu. O tarihten sonra hic toplu tasima araclarina binmedim. Yurt disi seyahatlerimde de millet ama metroya mutlaka bin deselerde sadece gidip gordum(moskova, paris, londra gibi) ama binmedim. bir gelisimde vapura binmek icin bilet gisesine gittim (Bir birinci lutfen) dedim adam suratima bakti ve guldu. Ooooo sinif farki kalkali cok oldu sen nerdeydin, bu sefer ben guldum adama -Amerikadaydim dedim!

Newyorker 
 14.02.2017 5:35
Cevap :
"Ayiptir yazmasi ama ehliyet alma yasina gelince kardesin araba sahibi olmustu. O tarihten sonra hic toplu tasima araclarina binmedim." Senin adına sevindim, kendi adıma üzüldüm çünkü bisikletim bile olmadı.  16.02.2017 20:41
 

Türkiye'de durum böyle,haklısınız.Ama buna sebep töreler ve kısıtlamalar.Kız erkek ilişkisi halen kısıtlamalarla dolu.Her ne kadar eskiye nazaran, büyük değişiklikler olmasına rağmen.Bu kısıtlamalar ve töre şartları devam ettiği müddetçe metrobüslerdeki yakınlaşmalardan memnun olanların sayısı azalmayacaktır.

yılmaz çetingöz 
 14.02.2017 1:57
Cevap :
"eskiye nazaran, büyük değişiklikler olmasına rağmen.Bu kısıtlamalar ve töre şartları devam ettiği müddetçe metrobüslerdeki yakınlaşmalardan memnun olanların sayısı azalmayacaktır" şeklindeki tespitiniz doğru.  16.02.2017 17:41
 

Kimin hoşuna gider böyle bir durum be! Üstelik hödüğün birisi tam ensende;)) üstelik bir de kokuyorsa;)) ya da sapıksa isterse Brad Pitt olsun..Allah göstermesin;)) Ben huylanirim birinin çok yakinimda durmasından..Coooook uzun süredir binmedim toplu taşım araçlarına;)

Selda Çakmak 
 13.02.2017 22:50
Cevap :
Belli ki Türkiye'de yaşamıyorsun, nasıl binmezsin toplu taşıma araçlarına.Gerçi ben de pek binmiyorum da, gideceğim yere yürüyerek gidiyorum spor olsun diye.Sapıksa ve kötü kokuyorsa Brad Pitt olsa fark etmez demişsin.Gerçek duygularını söylemişsin.Bir zamanlar Türkan Şoray olsaydı benim için fark ederdi ama, otobüste ayak altında bile giderdim.  16.02.2017 20:51
 

İnsanlar arasındaki ilişki ve temasları daha sorunusz hale getirmek için ayakta değil de herkesin oturacağı imkânları yaratmak gerekir.Ama düşüncelerin ardında yatan,özünde çoğu kimsenin de hoşuna giden,gerçekleri cesurca dile getirmişsiniz.İnsan ruhunun saklı arzularını iyi çözmüşsünüz.Tebrikler!..Ve selamlar.

Abbas Oğuz 
 13.02.2017 17:24
Cevap :
Benim söylemek istediğimi sen daha net yazmışsın; "temasları daha sorunusz hale getirmek için ayakta değil de herkesin oturacağı imkânları yaratmak gerekir"  13.02.2017 20:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5769
Toplam yorum
: 14532
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 639
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster