Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Kasım '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
985
 

Trump’un Eşi Magazin Dergilerine Poz Vermiş, Bizde Olsa Başkan Olamazdı

Trump’un Eşi Magazin Dergilerine Poz Vermiş, Bizde Olsa Başkan Olamazdı
 

Kişinin ahlakını yeteneklerine bağlar önce ahlaklı sonra yetenekli olacak dersek ihtimal ki aradığımız kişiyi zor buluruz.

Dünyada büyük işler başarmış kişilere baktığınızda çoğunlukla özgür düşünce yapısına sahip olduklarını görürüz.

Artı bazı konularda ahlaklı yapının özgür düşünmeyi engellediği de bilinmektedir.

Bütün bunlara bakınca ahlaklı olsun da ahlaklı olsun diye diretmek mantıklı görünmüyor. Uzay aracını yapacak kişi gay olsa red mi edeceğiz?

Madem millet olarak bu konularda hassasız önemli işler başaracak kimseleri dini ve ahlaki terbiyeden geçirelim. Ama o zaman da yetenekleri törpülenir mi bilinmez.

Yahu biz neye bakacağız? Hele de gerçekten bizlere ufuk açacak çalışmaları olan kimseleri “A bunun sevgilisi varmış” diyerek köşeye mi atacağız? Kendi özel hayatı, belli sınırları aşmadıktan sonra ne yaparsa yapsın, insanlığa faydasına bakarım.

Şu adlarını sıkça andığımız, dünyayı buralara getiren kimselerin kim bilir nasıl bir kişilikleri yaşamları vardı.

Cumhurbaşkanı beyin göçünden bahsediyor; gerçekten eğitimli insanlarımız yurt dışına gidiyor. Peki neden? Yeteri kadar özgür olmadıkları için. “Saçına sakalına bak. Şu tipe bak. Türk’e benzemiyor. Müslüman’a hiç.” Sana ne. Hem ne yapacağım kılığını kıyafetini, bana aklı lazım.

Eşi magazin dergilerine poz veren biri Türkiye’yi yönetebilir mi? Valla Aynştayn gibiyse yönetsin.

Bir de bu konularda halkın tepkisine bakılıyor. Yahu bizim halkımız dar kalıplarda yaşıyor; şapkayı ters giysen “Bizden değil herhalde” diyor!

Bu tür kimselere yaşantısı davranışı ne olursa olsun sahip çıkmalıyız. Zaten böyle kimselerin (sanatçıların özellikle) özgür bir yapısı olduğu biliniyor. Halk da öyle kabul edecek. Tabii ki bunun da sınırı var.

Yaşantısı davranışı bize değersiz gelse de böyle kişiler değerlidir ve ayrıcalıklı olmaları gerekir. Zamanında eşi magazin dergilerine poz vermiş ama diyelim ki adam dahi. Ne olmuş yani? Aşalım bunları lütfen!

Tabii ki Trump’un eşi Melania’nın serbestliğinin Türkiye gibi bir ülke için kabulü zor ama bizde sadece resmi çıksa engel. İşte bu halimiz sorun.

 

NAHİDE ÇELEBİ, Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Böyle örneklere bakıp da sorgulama yapmamalıyız! Bir kere onlar Hristiyan, biz Müslümanız. Kültür, gelenek ve yaşam farklılıklarımız var. Bizde de onlara ters gelen nice yaşam sahnesi vardır. Ama her toplumda, kültürde olması gereken ortak değerler de vardır, onlar mukayese edilebilir. Mesela, ABD Başkanı Bush’u ve Irak işgalini eleştirdiği Fahrenheit 9/11 belgeseliyle Michael Moore -Oscar dahil- birçok ödül almıştır. Başkan Nixon’ı koltuğundan eden “Watergate Skandalı”nı yazan gazeteci Bob Woodward ve The Washington Post gazetesi Pulitzer Ödülü almıştır. Tabii ki böyle eleştirel filmler çevrilmesi, araştırmacı gazetecilik yapılması bizde zordur! Vesselam, “Demokrasi” ve “Özgürlük” kelimelerinin anlamı -her toplumda aynı olması gerekse de- ülkeden ülkeye farklılık gösterebilmektedir:( Selam ve sevgiyle.

Ata Kemal Şahin 
 11.11.2017 19:39
Cevap :
"Böyle örneklere bakıp da sorgulama yapmamalıyız! Bir kere onlar Hristiyan, biz Müslümanız. Kültür, gelenek ve yaşam farklılıklarımız var. Bizde de onlara ters gelen nice yaşam sahnesi vardır." İlgiyle okudum yorumu ama özellikle bunlara takıldım.Doğru elbette ama biraz da modernlik işi değil mi bu?  16.11.2017 10:28
 

Merhaba kerim Bey...Bundan hala fırsat olur mu?..."Lami cimi yok; hemen erken seçim" ya da "Cumhurbaşkanlığı seçimi tekrarlansın"...:)) Bu durum hazmedilemez(!?)...Selamlar.

cdenizkent 
 11.11.2017 18:50
Cevap :
Bizde böyle bir durum yok, olsa siyasi hayatı biter.  16.11.2017 15:57
 

Evet aşalım Kerim Kardeş. Trump'un eşi magazin dergilerine poz verir adam sesini soluğunu çıkarmıyor ki. Selamlar sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 11.11.2017 18:43
Cevap :
"adam sesini soluğunu çıkarmıyor ki. " Gerçekten biraz öyle...  16.11.2017 11:11
 

Özgür insanı din ve ahlak bakımından törpülerseniz yetenekleri de yolunmuş olur.Korku yüzünden endişe ve telaşa kapılıp anksite bile olabilir.Her şey bir yana da neden insanın bilincini çiçeklendirmek kimselerin aklına gelmez.Boş insanların dolu insanlar üzerinde fikir yürütmeleri saçma gelir hep bana...Gerçeği gülümsetiyorsunuz daima.Selamlar.

Abbas Oğuz 
 11.11.2017 15:44
Cevap :
"Özgür insanı din ve ahlak bakımından törpülerseniz yetenekleri de yolunmuş olur" Her şeyi anlatan cümle bu zaten...  16.11.2017 11:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3756
Toplam yorum
: 11207
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 686
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster