Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Aralık '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
439
 

TSK vs hükümet

Neden oldugunu anlayamadigim bir anlayis var ulkemizde maalasef. Goz nuru ordumuzu hep hukumetlerin uzerinde goren kesim hukumetleri hep kucuk gormekte ve basariyi hemen TSK'ya maal etmektedir. Ayni durum ozellikle son Kuzey Irak operasyonunda da basariyi sadece TSK'ya maal etmekte ve Tayyip Erdogan hukumetinin dis politikasindaki basariyi goz ardi etmektedir.

Eger AB, ABD ve Arap devletleri PKK'yi kesin bir dille teror orgutu olarak varsayiyor ve Turkiye'nin hakli mudahalelerine destek veriyorlarsa bu acaba sadece TSK'ya maal edilmis basari olabilir mi? Elbette saygi duyulan ordusu ve guclu hava hakimiyeti olan ordumuzun yaptigi basarili operasyon bizleri mutlu ediyor ama yigidi oldurup hakkini yememek lazim diye dusunuyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

O operasyona bu partinin ve hükümetin karşı olduğunu unuttunuz, galiba... TSK restini çekti, olay darbeye gidiyordu. Arap ülkelerinin PKK'ya terör örgütü dediğinden de emin değilim, Filistin ve Libya onlara yardım ediyor. Diğerleri de pusuya yatmış, parçalanmamızı bekliyor.

Reha Ülkü 
 28.12.2007 14:47
 

Son bir örnek vererek sözü toparlamak istiyorum.Sadece bu iktidar değil,bundan önce iş başına gelmiş hükümetlerin de icraatlarına göz gezdirirsek,oğlunun,kızının,damadının,gelininin,yeğeninin,bacanağının,hülasa yediden yetmişe tüm yakınlarının ikbal ve çıkarını devletin bekasından önemli gören politikacı esnafının icraatlarında ki laubalilik,laçkalık,sorumsuzluk dikkate alınırsa neden politikacı değil de askere teveccüh gösterildiği kendiliğinden ortaya çıkar. Bu mevzu çok derindir,bende bu konuda oldukça hassasım.Şimdilik bir-kaç örnek vererek konuyu noktalıyorum.Gerisini zaten zaman zaman ben gündeme taşımışımdır,burada tekrara düşmek istemiyorum,arzu ederseniz sayfama uğrar,bu konuda ki düşüncelerimi geniş biçimde okuyabilirsiniz.Selamlar.

Ümit İpekçeker 
 28.12.2007 14:20
 

1 Mart teskeresinin reddinden önce ABD’li yetkililere güvence verilmeseydi,adamlar burada arazi kiralar mıydı?,Tır’ları önceden tedarik ederler miydi?,hepsini bırakalım,’’Askerlerinin kullanacağı ‘’tuvaletleri ‘’getirerek inşa ederler miydi?. Bizim vizyonsuz yetkililer önceden taahhütte bulunmasaydı,adamlar askerlerini gemiye yükler,İskenderun limanı açıklarına getirirler miydi?.CHP Anti amerikan politikası nedeniyle,iktidar kanadı AKP Saddam’a destek amacıyla çark edince Amerika’lılar bundan Türk devletini sorumlu tutarak,Türk askerinin mutat halde devam eden sınır ötesi harekatını engellemesi ve daha da acısı Süleymaniye’de ki müessif olaya sebep olarak Türk milletini rencide etmesinden asker mi sorumludur? yoksa irticai ütopyalar düşleyen AKP hükümeti mi? sorumludur? bu sorunun cevabını vicdanınıza bırakıyorum.

Ümit İpekçeker 
 28.12.2007 14:18
 

Muhakkak sizde çok iyi hatırlarsınız;ilkbaharda Genel Kurmay Başkanımız.sınır dışı harekatın lüzumundan bahsederken icraatın yürütülmesinden sorumlu olan başbakan ayrı bir telden çalıyor,(kim bilir hangi art niyetlinin verdiği raporlara dayanarak) komutanı yalanlamak pahasına sınır dışında 500 yurt içinde 5000 rakamını telaffuz ederse,ve dağda ki çobanın bile bildiği bu yanlış görüşünü iki gün sonra revize ediyorsa,burada o politikacıya güven duyulması ülkeye ihanet anlamı taşır. Orduya yetki verilmesinde gecikilmesi işin ayrı bir boyutudur. Hükümet istediği kanunu çok kısa bir sürede çıkaracak sayısal çoğunluğa sahipken,yetki teskeresinin geciktirilmesinin nedenini tartışmak bugün değilse bile ileride tarihçilerin fazla mesai yapmasına yol açacak kadar vahim hata içermektedir. ABD’nin desteğinden bahsediyorsunuz.Yüzeysel bakarsanız haklısınız,Fakat olayı derinliğine etüt etmeye çalışırsanız,konunun aysberge benzeyen yönleri bulunduğunu müşahede etmeniz zor olmayacaktır.

Ümit İpekçeker 
 28.12.2007 14:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 418
Kayıt tarihi
: 27.12.07
 
 

1 Ocak 1982'de Aksaray ili Yesiltepe Kasabasinda dunyaya geldim. 1989'da yilinda Aksaray'a tasindik ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster