Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mart '11

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
394
 

Ve Tanrı "Bil" dedi

Ve Tanrı "Bil" dedi
 

"Yasak Meyva"


Tilkilerim sabah sabah dolanıyordu kafamda… Dedim yine neden karıştı ortalık? “Düşünüyorsun” ya ondandır bütün mesele dedi bir tanesi, sustum, devam ettim düşünmeye. 

Fallara kalmış geleceğimize bir ara vererek keyiflenmek istedim. Biraz soluklanmak… 

Konumuz, Kadınların Erkeklerde Çekici Buldukları 20 İlahi Özellik 

Araştırmış benim sevgili bilim adamlarım soruşturmuş, bir sürü hemcinsime sormuş, görüş almış, elemiş, tartmış, ölçmüş ve şu 20 sonucu bulmuş: 

1. Gülümseme: Evet ya gülümseme. İçten, samimi, yavaş yavaş yayılan, iç ısıtan bir gülümseme her zaman ilahidir ve çekicidir. 

2. Espri Anlayışı: “Anlayış” kısmı burada önemli. Buz gibi, sıradan ve zeka göstergesi sıfır söz öbeklerine itina ile tamah edilmez hatta yerilir yerin dibine sokulur. Espri zeka içermezse kuru sözler topluluğu olur, iticilikte sınır tanımaz erkek bünye. 

3. Düşünceli Olma: Düşünebilmek de denebilir buna. Hatta anlamak, anlatabilmek de olur. Öyle ahım şahım değil, minik detaylar ve incelikler de yeter de artar bile. 

4. Cömertlik: Tek taş demeyin hemen. Bu sadece maddi değil manevi anlamda da cömertlikle ilgili.Sevgi cimrilikle bir değildir. Sevin! 

5. Zeka: Üzgünüm ama bu konuda çok şikayet var. Kimsenin zekasına lafımız yok, aksine var olanı kullanamamaya yönelik bir şikayet bu. Zeka gösterilmelidir, parlamalıdır. Kafası çalışan bir adam Dünya’ya değişilmez! 

6. Sevecenlik: Dönüp dönüp aynı yere gelmişiz gibi. Sevin sevin sevin, özet budur. 

7. Kendine Gülebilme Yeteneği: Öz eleştiri ve alçak gönüllülük. Böyle olun adınıza tapınak bile dikilir. 

8. Küstah, Yaramaz Bir Yan: Biraz yaramaz, hin bir adam çekicidir. Hafif bir ukalalık da küstahlık ile birleşince tamamsınız demektir. 

9. Aile Sevgisi: Ana Kuzusu veya körü körüne aileci de olmayın. Ama unutmayın “Aile her şeyden/herkesten önce gelir”. 

10. Güzel Bir Vücut: Meraktaydım kaçıncı şıktı bu diye. İlk üçte olurdu diye düşünmüştüm ama kadınlar işte. Güzel bir vücuttan kasıt ölümüne kaslı, kasıntılı bir yapı değil. Dik duran, albenisi olan, alımlı bir vücut. Balkon Göbeği ve Can Simitleri… Kilo verin beyler! 

11. Kibarlık: Sandalyeyi çekmek, kapıyı açmak, yol vermekten öte bu şık. Karşısındaki kadın diye değil insan diye kibar olmalı er kişi. Nezaket, hayatın vitrin biblosudur. Fazlası bayar, hiçliği sevimsizdir, kararı baktırır. 

12. Göz Kontağını Uzun Tutmak: Dekolteye kaymayan her göz, her bakış samimidir. Zaten gözlerin içinde bakılarak yapılan konuşmalar daha dürüsttür, sadedir, insandır. 

13. Tutku: Aşkın havası suyudur tutku. Kuru kuru sevilmek sevmeyi işteş yapmak kimseye fayda sağlamaz. Azıcık hararet yaklaştırır. Yazın bunları beyler! 

14. Güçlü Kollar: 10. Maddeyi düşünün. Kas yığını kollar değil anlatılmak istenen. Sadece kadına sarıldığında o sahipliliği, korumacılığı ve sevgiyi verebiliyor musun? Bitti, tebrik ederiz! 

15. Çocuklarla İyi Anlaşmak: Çocuk zor bir kulvardır. Onların alanına inmek ve onları da insan yerine koymak büyük bir adımdır. Bu bir yerde “Nasıl baba olur acaba/Ondan baba olur mu?” sorularının da cevabı olabilir. 

16. Pozitif Olma: Pollyannacılık değil. Olumlu düşünmek, her şeye otomatik bağırıp sinirlenmemek buradaki pozitif yaklaşım. Sakinseniz, negatif de olmazsınız zaten. 

17. Takım Elbise İçinde İyi Görünmek: Üniforma Fetişi/Takıntısı gibi değil, ciddiyeti taşımak, asalet ve ağırlıkla ilgili bu da. Gardırobunuzda mutlaka bulundurun. 

18. Kendine Güven: Ayağı yere basan, öz güveni yerinde bir erkek istemese de çekicidir. (Bkz. 5. 7. ve 8. Madde). 

19. Geniş Omuzlar: 10 ve 14. Maddeyi düşünün, iki ile çarpın ve dik duran alımlı bir beyefendi olun. Silkelenin beyler! 

20. Kirli Sakal: Bu madde düşünülmelidir. Çünkü bazen rahatsız edici duruyor kirli sakal. Temiz bir yüz daha çekici olabilir. Belki hafif olması çok “kirli” ve “gri” durmaması koşulu ile evet çekici. 

Sonuç mu? 

Sevelim, sevilelim bu Dünya kimseye kalmaz… 

Saygılar efendim…. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"TUTKU" yu biz yanlış anlıyoruz. Marifetmiş gibi sunuyoruz... TUTKU: "aşkın" kavuşulmamış şeklidir. Aşk tatmin olmazsa tutkuya dönüşür... Bu anlamda, insanın en ilkel duygusudur, aşkla beraber... "Ya benimsin ya toprağın" Tutku'nun bizcesidir... "SEVGİ" ise şöyle der böyle bir olay karşısında : "Seni seviyorum; ama sen beni değil de onu seviyorsan, senin mutluluğun beni mutlu edeceğinden, kendi elimle seni ona teslim ederim. Çünkü ben seni seviyorum... (aman arabeskle karıştırmayın...) Saygılar...

UFUK KESİCİ 
 06.04.2011 10:17
Cevap :
Tutku=Aşk demedim ben de zaten. Aşk>Tutku diyebiliriz ama. Keyifli okumalar.  06.04.2011 10:51
 

Olay yine öncelikle erkeğin kafasında bitiyor gibi. Selamlar.

Efervesan 
 28.03.2011 13:47
Cevap :
Teşekkür ederim yorumunuz için. "Adam haklı beyler, dağılın" demekten başka ne diyebilirim size Sayın Efervesan. Ama kadın da bu özetlenmiş 20 maddeyi görmek istiyor. Gösterene can feda, vermeyene elveda durumu.  28.03.2011 14:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 58
Toplam yorum
: 76
Toplam mesaj
: 36
Ort. okunma sayısı
: 868
Kayıt tarihi
: 24.09.06
 
 

Tuti mucize-i guyem ne desem laf değil, çerh ile söyleşemem ayinesi saf değil! Ne acayip... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster