Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '10

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
89497
 

Will Smith Müslüman oldu ve kurtuluşa erdi!

Will Smith Müslüman oldu ve kurtuluşa erdi!
 

Will Smith Müslüman Oldu, Artık Çok Huzurlu...


Efsanevi boksör Muhammed Ali vasıtasıyla tanıştığı ve ünlü boksörün hayatından etkilenerek Müslümanlığı seçen Will Smith artık çok huzurlu...

İslam büyük bir hızla yayılıyor, sizlerle bugün İslam ile şereflenmiş çok ünlü bir ismin haberini paylaşmak istiyorum.

Hollywood'un ünlü aktörlerinden Will Smith, Müslüman oldu. Smith'in İslamiyet ile efsanevi boksör Muhammed Ali vasıtasıyla tanıştığı ve ünlü boksörün hayatından etkilenerek Müslüman olduğu belirtildi.

Kuzey Amerika Müslüman Teşkilatı Başkanı Sofian Zakkout, "Muhammed Ali, örnek bir Müslüman şahsiyet. O burada İslamiyet'in sözcülüğünü yaptı. Eğer Smith, Ali'nin görevini sürdürebilirse bu gerçekten muhteşem olur" dedi. Zakkout, "İslam barış ve kardeşlik dini. Eğer Muhammed Ali ve Smith gibi iyi insanlar bu mesajı taşırlarsa İslam daha iyi anlaşılır. Bu tüm dünya Müslümanları için gerçekten olumlu bir mesaj oldu" diye konuştu.

Smith, NBC televizyonunda yayınlanan "Bel-Air'ın Yeni Prensi" adlı dizi ile kariyerine başlamış, daha sonra bir çok filmde görev almış ve Six Degrees of Separation (1993), Bad Boys (1995) ve Independence Day (1996) adlı filmlerde eleştirmenlerden büyük not almıştı.

"Allah'ın yardımı ve fetih geldiği zaman, Ve insanların Allah'ın dinine dalga dalga girdiklerini gördüğünde, Hemen Rabbini hamd ile tesbih et ve O'ndan mağfiret dile. Çünkü O, tevbeleri çok kabul edendir. " Nasr Suresi 1/3

İslam ile şereflenen her insan gerçek mutluluğu da kazanmış oluyor. Herşeyin Yüce Rabbimiz'in yarattığı kaderde olduğunu bilen müslümanlar için huzurlu bir hayat ve Allah sevgisi ile hem dünya hayatında hem ahirette huzur oluyor.


cihan haber ajansı

(www.dunyadadinedonus.com) (www.turkislambirligi.com)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 164
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2835
Kayıt tarihi
: 01.11.09
 
 

Özel bir şirkette dış ticaret yetkilisiyim. İnternet üzerinden toplamış olduğum bilgileri, başkal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster