Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ağustos '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
2247
 

Yalnız değilsin

Yalnız değilsin
 

Herkesin bir yıldızı vardır gökyüzünde. Ona yakınsak ışığı görürüz. O ışık mutluluktur. Bazen o yıldız kayboluverir. Birileri gölgeler onu. Yıldız hep aynı yerindedir ama biz onu göremeyiz. Hayatın karanlığına düşüveririz. Şimdi hüzün verir herşey bize. Hiç bitmeyecek bir hüzün denizinin içine düşmüşüzdür. Ve ne sığınacak bir ada vardır çevrede ne de bize elini uzatacak bir insan. Anılar ve acılar denizidir o.
...
Aslında denizin amacı bizi boğmak değil hayatı öğretmektir. Acı, hayat okulunun en uzman öğretmenidir. Acı denen şey bize sadece hayatı değil kendimizi de öğretir.
...
Neden diye sorular sorarız hayata. Bizi kurtaracak olan mutluluk hiçbir cevabın içinde saklı değildir. İçimizde fırtına başlar. Hatırlarız. Çocukluğumuzu hatırlarız. İlk düşüşümüzü. Bacağımızdaki ilk yarayı, kanamayı. Sonra kalbimizdeki ilk yarayı. Bizi heyecanlandıran ilk bakışmayı. İlk öpüşmeyi. Fırtına bizim hayatımızın fırtınasıdır. Savurduğu şey anılarımızdır.
...
Fırtına bittiğinde yine hüzün denizinin içindeyizdir. Hissettiğimiz acı inanılmazdır. Gecedir. Kendimize söyleyebilecek hiçbir şeyimiz yoktur. Hiç bir umudumuz kalmamıştır.
...
İşte o an bir ses duyarız. Çok uzaklarda. Uzaklarda bir ışık. Bir yıldız parlamaktadır.
...
Neden sorusu şimdi anlamsızdır. Çünkü gördüğümüz ışık bütün soruların cevabıdır. Görünmez bir el elimize dokunur. Biri dünyanın tüm güzellikleriyle, kelimelerle tutar elimizden. Sihirli kelimelerle. İçimizde bir çocuk sevinçten ağlamaktadır şimdi. Yağmur yağmaktadır. Ve görebildiğimiz, göremediğimiz her şey bir tek cümleyi söylemektedir bize. Işık bizimledir şimdi. Yıldızımız dudaklarımıza dokunur. "Yalnız değilsin".

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bu gece bu satırlara ihtiyacım varmış... teşekkürler...

Imge Methe 
 12.09.2007 3:18
Cevap :
İyi ki varsın.  18.10.2007 20:29
 

sanırım bu koskaca evdeki yalnızlığımı sizin satırlarınız paylaştı benimle... Teşekkür ederim Solohan Abi... Abi desem olur sanırım.... Sevgiler ;)

H@NDe 
 27.08.2007 23:32
Cevap :
Elbette... Çok sevgiler.  03.09.2007 16:29
 

Hayat, yaşam yolunda attığımız her adımda arkamızda bıraktığımız acılı anılarla hayat oluyor gerçek anlamda! Daha çok da bizi bize anlatan kendi hayatımız oluyor acılı anılar!.. İsmini, yönetmenini, başrol oyuncusunu vs. hatırlayamadığım bir filmde geçen replik: "Hepimizin kim olduğumuzu hatırlatacak anılara, kim olduğumuzu anlatacak anıları hatırlamaya ihtiyacımız var." Dediğin gibi: Acı denen şey bize sadece hayatı değil, kendimizi de öğretir. Kimse yalnız olamaz; insanoğlu paylaşmadan yaşayamaz çünkü! Acılarını... mutluluklarını... anlarını... anılarını... Paylaşılamayan tek şey -Özdemir Asaf Üstad'ın da dediği gibi- "yalnızlık"tır. Güzel bir anlatım Solohan: Ama sen gene de kendini beğenilere kaptırıp kategori değiştirmeye kalkma!.. Sevgilerimle...

habişş 
 20.08.2007 16:33
Cevap :
Ya değişmez ya. Sevgiyle...  20.08.2007 23:45
 

o ışık o yıldız içimizde değil midir aslında...

beenmaya 
 19.08.2007 19:47
Cevap :
Öyledir. Bulabilirsek tabii. Sevgiyle  20.08.2007 23:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 179
Toplam yorum
: 1563
Toplam mesaj
: 289
Ort. okunma sayısı
: 2544
Kayıt tarihi
: 21.01.07
 
 

Barışa ve kardeşliğe inanıyorum. Türkiye'nin yaşadığı tüm sorunların kardeşlikle çözümlenebileceğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster