Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

E. Kurmay Yarbay Mustafa Kemal Öztürk

http://blog.milliyet.com.tr/emeklibirsubay

11 Kasım '06

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
1085
 

Yaralı surat!

Yaralı surat!
 

Ben kendimi bildim bileli, suratımın sağ tarafında bildiğim bir yara çıkar. Tam burun hizasından, suratın sağı. Bu yara hiçbir zaman, sol tarafta çıkmadı. Sağ gözümde, sağ burnumda, dudağımın sağında... Hiç sola geçmedi. Çıktığı yerde de hep iz bıraktı. Öyle Diyarbakır çıbanı gibi değil ama, dikkatli bakıldığında belli olan izler. Dahası, suratımın sağ tarafı tam hissetmez! Elime aldığım bir iğneyi rahatlıkla suratımın sağ tarafına batırırım, derinlemesine değil, hissetmem.

Küçükken, Gökçe Bostan Mahalleli iken, koltuklarımın altında da, yumurta büyüklüğünde bezeler çıkar, sonra patlar, içindeki irinler (cerehat) boşalır, kendi kendine iyileşirdi. Ama bu suratımızdaki yara, hiç gitmedi.

Anam doktorlara götürdü. Çare bulamadı. Beni taa Sivas'tan Tokat'a bir erenin türbesine götürdü. İsmini doğru mu hatırlarım? Gat. Bu Gat, bildigimiz God olmasın?

Doktorlar gibi, bu türbede yatan Erenin de bu yaraya gücü yetmedi...

Anam ısrarla; artık askeriyedesin oğlum, bir askeri doktora göster, dedi. Harp Okulu revirinde bir doktorumuz vardı. Ona anlattım. Çıktığında gel bir göreyim, dedi. Bizim yara çıkar çıkmaz koşturduk. Dedi ki;

"senin derinin altına bir çesit mikrop yerleşmiş. Vücudun zayıfladığında, elektrik sigortası gibi atıyor. Bu senin ciçeğin mi, sigortan mı, ne dersen de, seninle kalacak..."

Bir gün, sevdiğimle Taksim Meydanı'nda kavga ettik. Beni terkedip gitti. Suratımda bir ateş. Elimi üstüne koydum. Sanki bizim yara, topraktan fışkıran filiz gibi, elimi ittiriyor. Bizim elektrik sigortamız o gün de atmış!

Elli yıldır, bizim yara, arada bir benimle beraber olur. Geleceği günleri üç aşağı, beş yukarı bilirim. Geldiğinde gizli bir memnunluk da duyarım. Sigortamız atmış, arıza fazla büyümeden kendini tamir etmiştir, gibi hissederim.

Benim sigorta bu günlerde yine attı!...

Dudağımın tam sağ tarafında. Hafiften hafife zonkluyor. Ben kendi kendime gülümsüyorum.

İyiye işaret!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sn Öztürk ne güzel,vucudunuzda bir güvenlik tertibatı var..Anladıgım kadarıyla vucudunuz zayıfladıgında harekete geçerek mikrobun sizi alt etmesini engelliyor..Keşke bu sigorta sizi üzmek isteyenler içinde hazır tetikte beklese, kimbilir vardır böyle bir sigortanız..

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 14.11.2006 23:57
Cevap :
Serap Hanim: Belki de vardir. Bu arada size hos geldiniz diyorum. Yazmaya devam edin. Saygilar.  16.11.2006 20:49
 

Herkesin zayıf oldugu bir yanı vardır. :-) ben de benzer bir sıkıntıyı çekerim. Bir gun bir Dr. bana, kizdigin da, ya da tepki vermen gerektigin de :-) soyle guzel bir kufur etsen bu cikmayacak demisti.:-) ama ben hala kufur etmeyi ogrenemedim maalesef. Saygilar

Nurhayat TURUNC 
 12.11.2006 1:25
Cevap :
Nurhayat Hanim: Ben de kufur etmeniz gerektiginde, kufur etmenizi onerirsem ne dersiniz? Tesekkur ederim. Saygi bizden. M. Kemal Ozturk  12.11.2006 7:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 798
Toplam yorum
: 1810
Toplam mesaj
: 47
Ort. okunma sayısı
: 2454
Kayıt tarihi
: 25.07.06
 
 

Harp Okulu 1974 mezunuyum. 1983'de Kurmay Subay olarak mezun oldum. 1987 yılında Silahlı Kuvv..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster