Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Haziran '08

 
Kategori
Sosyoloji
Okunma Sayısı
1826
 

Yaşamak güzel şey

Yaşamak güzel şey
 

Cıvıl cıvıl bir gün düşünün, insanın içini açan. Denizin rengi kuşların sesi yaşama sevinci veren. Ve böyle bir günün ardından rüzgarla deniz dalga dalga oluyor.Göz kamaştırıcı mavi çamura dönüyor. İnsanı boğan gizli bir karanlık çöküyor sanki , etrafa. Moral bozucu dalga sesleri arasında yürüyüşe çıkma hissine kapılıyor. Sahile doğru sessiz , biraz istekli biraz , isteksiz yürüyor.Meçhule gidiyor sanki. Düşünüyor , bir şeyler ama bilinçsiz.Deniz kenarına vardığında bir süre bakıyor boş boş. Karşıda ucu bucağı olmayan deniz.Diline takılan şarkıyı mırıldanıyor önce.Sonra etrafındakilere aldırmadan şarkısına avaz avaz devam ediyor;caddelerde rüzgar/aklımda aşk var...

Rüzgar sert sert eserken denizin dalgalarıyla yüzüne gelen damlalara aldırmadan devam ediyor.Deniz hüzünlü , gizemli , belkide neşeli.Ama bazılarına göre huzur verici.Rahatlatıcı.

Bir iskele görüyor.Elleri cebinde üşüyerek yazın ortasında oraya gidiyor.Hiç kimse yok.Sanki ruhuyla düşünceleriyle başabaşa kalıyor.Hissettiklerinin tek şahidi deniz ve çılgınca kayalara çarpan dalgalar.Biraz daha yaklaşıyor denize .Kayaların ucuna basıyor , düşüp dalgalar arasında kaybolmaktan korkmadan.Öyle yoğun yaşıyor ki duygularını avazı çıktığı kadar bağırmak , haykırmak istiyor.''YAŞAMAK GÜZEL ŞEY BE KARDEŞİM'' günahıyla, sevabıyla, iyisiyle, kötüsüyle, aşkıyla, nefretiyle, hırsıyla, öfkesiyle, rüzgarıyla, güneşiyle, yazıyla, kışıyla, kızıyla, erkeğiyle, hayvanıyla, çiçeğiyle, siyahıyla, beyazıyla yaşamak güzel şey...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yaşamak fırsattır değerini bil/ Yaşamak şanstır kullanmayı bil/ Yaşamak oyundur oynamayı bil/ Yaşamak hüzündür aşmayı bil/ Yaşamak şarkıdır söylemeyi bil/ Yaşamak servettir korumayı bil/ Yaşamak bilmecedir çözmeyi bil/ Yaşamak mutluluktur tatmayı bil/ Yaşamak hazinedir harcamayı bil/ Yaşamak güzelliktir kıymetini bil/ Yaşamak görevdir tamamlamayı bil/ Yaşamak maceradır göze almayı bil/ Yaşamak aşktır keyfine varmayı bil/ Yaşamak trajedidir göğüslemeyi bil/ Yaşamak verilmiş sözdür tutmayı bil/ Yaşamak rüyadır gerçekleştirmeyi bil/ Yaşamak mücadeledir kabullenmeyi bil/ Yaşamak hakkındır uğruna savaşmayı bil. R.T.

Mehmet Sağlam 
 07.06.2008 14:11
 

Bütün güzelliklerin yaşama dair olması mutlak surette yaşamı güzel kılıyor zaten. Umarın herkesin en çok kullandığı cümlelerden biri olur.'Yaşamk güzel şey' her daim. Sevgiyle..

jess 
 06.06.2008 18:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 910
Kayıt tarihi
: 01.05.08
 
 

Adana' da lise ögrencisiyim amatörce olan yazılarımı çok sevdigim birisinden destek alarak yazmaya b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster