Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Nisan '12

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
218
 

Yeniden merhaba

Yeniden merhaba
 

Kocaman, ve soğuk geçen bir kışı daha geçirdik. Yemyeşil bahçeye bakan çalışma odamda oturmuşum. Bahçemde çiçekler, ve bahar çapkınca göz kırpıyor. Kuşlar kendince şarkılar söylüyor. Dışarıdan çocuk sesleri geliyor. Klavye siyah beyaz renkleriyle benden gelecek satırların coşkusunu bekliyor.

Milliyet Blog'da yazmayalı çok uzun zaman oldu.. Gitmedim... Bu sebeple geri döndüm demiyorum.. Çünkü sevginin açtığı kapıları kapatamazsınız. Ve bilirsiniz ki o kapıda hep size açıktır.. Burada edindiğim dostluklar ve gerçekten sevdiğim güzel insanlar.. Çok değerli Mesut hocamın dediği gibi, kim ne derse desin bizler gerçek dostluklarda hep beraber olacağız..
 
İstanbul'dan yeni döndüm... 50 yıllık şehrim, bütün güzelliği ve yoruculuğuyla  yine aynı. Mesam'ın (sanatçıların telif haklarını koruyan mesleki birlik) Genel kurul seçimleri vardı.. 2gün süren yorucu toplantılardan sonra özlediğim dostlarla buluşmak, çocuklarım ve torunumu görmek en büyük mutluluğum oldu.. Bu arada sevgili Sema ve Mesut Selek hocamla da buluştuk. Saatlerin nasıl geçtiğini anlamadık. İstanbul'da bulunan bütün blog dostlarımla buluşmayı çok isterdim ama olmadı. İnşallah en kısa zamanda buluşuruz..
 
Çocukluğumda kocaman bir kumbaram vardı evde. Hani madeni, pırıl, pırıl, parlayan kulpu olan. Annem ve babam harçlıklarımdan artan paraları biriktirmem için koymuşlardı odama. Ama o kumbarada benim hiç param olmazdı. Çünkü mahallede, okulda ne kadar fakir çocuk varsa harçlığımın çoğunu onlara verirdim. Hayat boyu da bu hiç değişmedi.   
 
Yaşadığımızca gönül kumbarasına attığımız her sevgi ,ilerde ihtiyacımız olduğu zaman geri dönen en büyük servetimizdir..
 
Sevmek, sevgi biriktirmek.. Bugünün dünyasında en son değer verilen şey olsada güzel gönüllü sevgi dolu insanlar hep olacak. Ve onlar  kin, öfke, kavga ve hırslarla buğulanmayan aynalarda birbirini görüp mutlu olabilmeyi tadacaklar..
 
Yaşlanmakla yaş almanın, olgunlaşmanın, anlamanın arasındaki farkı bana öğreten zamana, teşekkür ediyorum bu yüzden..
 
Ülkemin acıtan, üzen gerçeklerinden biraz kaçıp, sevgiyle merhaba demek istedim size. Milliyet blog sayesinde edindiğim çok güzel ve değerli dostlarıma sonsuz sevgiler.. Her şey gönlünüzce olsun...
 
 
((( Öfke, kin nefret kalbin kanserleridir.. Kalpte yaşamasına izin vermeyin. Sizi çok üzenlerin bile size öğreteceği şeyler vardır.
Sizin canınızı yakan şeyleri başkalarına yapmamayı öğretir.))).
--
cansın erol

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok sevgili Mesut hocam ,üstadım Muzaffer Çellek,canım Sema'm ve Nilgün hanım...Bu güzel yorumlarınız karşısında inanın çok mahcup oldum ve vereceğim cevap için kalemim kifayetsiz kaldı.Ben bütün bunlara layık olmak için samimi ve gerçek olmanın dışında bu güzel insanlar için ne yaptım diye düşündüm.Ama karşılıklı olan ve birbirini anlayan insanların aynı yürek yolunda olduğunu bilmenin mutluluğu sardı içimi.İnşallah hayat boyu sizleri hayal sukutuna uğratmam çünki insanız..Yeni bloğumda gerçek hislerimle seslendim.Lütfen kabul buyurun.Sevgilerim saygım ve hayatımda olduğunuz için teşekkürlerimle

Cansın erol 
 04.04.2012 18:35
 

Canım Cansın'ım... Milliyet blog sayesinde tanıştık. Arkadaş olduk kısa bir zamanda dosta dönüştük, seni bana tanıttığı için binlerce teşekkürler MB.a... Sen aklıma geldiğinde mutlulukla gülümsüyorum, yüreği güzel kendi güzel Cansın'ım benim... Geldin görüştük ama doyamadım ki inşallah geleceğim, birkaç gün senin yanında kafa dinlerim, huzur bulurum... Yürekten sevgimle...:))

Sema Sener 
 04.04.2012 7:29
 

Gönül kumbaralarımız, zaten ağzına kadar dolu. Harca harca bitmez. O kumbaralar, zamanında doldurulduydu. Şimdi gölgesine bir masa, bir sandalya atmışız, hem dinleniyoruz hem gururlanıyoruz. Sevdalar çekile çekile büyür, şekillenir, belirir ve mecrasında son şeklini alır. Gönül tellerimizde açan sevgi tomurcukları, çiçekleştikten sonra da sahiplerine gülümseyeceklerdir. Ne ektiysek, onu biçmeğe, elimiz mahkum zaten. Evet... Gönül kırıklıklarına yağmur yağıyor çisil çisil.Varsın yağsın. Onun ilacı yağmur zaten. Öyle değil mi? O çiseltilerde gülücükler beliriyor apaydınlık. Gönlünüzden çiseltiler eksik olmasın. Hayalleriniz, gök maviliği kadar berrak olsun. Yeter ki yaşam sevinci hep rengarenk bezensin. Yeter ki yeşiller solmasın. Umutlar hep yeşil kalsın. Saygılarımla.

Muzaffer Cellek 
 04.04.2012 1:22
 

İnsan bedeni etten,kemikten ibaret...Fakat bir de ruh var ki onu tanımlamak mümkün değil.İnsanı şekillendiren,yaşama bakış açısını düzenleyen ve toplumda şahsa itibar kazandıran bu hâlet-i ruhiyeyi besleyen sevgiyse eğer;bu sevgiyi şarkılarıyla,şiirleriyle dillendirerek binlerce yıl sonrasında gönüllerde ve gök kubbede yansımalar yaratacak eserlerin sahibi olan Cansın Erol Hanımefendi'ye gıpta etmemek ne mümkün...O'nun dost hânesine yazılmak benim için de bir onurdur...Sizi İstanbul'da tekrar görerek eşşiz,yaşam dolu muhabbetinize katılmanın onurunu yaşadım.Sohbetinizin tadı damağımda kaldı.Güzel sözleriniz bizi şâd etti.Yine görüşmek üzere,sevgiler,saygılar,esenlikler dilerim...

Mesut Selek 
 04.04.2012 0:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 181
Toplam yorum
: 757
Toplam mesaj
: 156
Ort. okunma sayısı
: 602
Kayıt tarihi
: 15.01.08
 
 

Öğretmen olan anne ve babam. Ankara'da geçen cocukluk ve gençlik yıllarım. Evimize sık,sık gelen bab..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster