Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Aralık '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
687
 

Yenilen pehlivan güreşe doymazmış!

Yenilen pehlivan güreşe doymazmış!
 

YÜZLEŞME BÖYLE Mİ OLACAKTI?


Melih Gökçek, bugünlerde daha bir hırçınlaştı.

Eski tartışmalardan hırçınlığı biliyorduk.

Ankara Belediyesi’yle ilgili sorulan sorularda, soru ne olursa olsun, sözü 15 yıl öncesine, Murat Karayalçın’a getirir, ondan hesap sorar. Konuşmuş olmak için konuşur, dinleyenleri ikna ettiğini sanır. Çevresindeki alkışçıları görünce coştukça coşar, esip gürler. Televizyon ekranlarına çıkan, sorumluluk taşıyan insanlarda olması gereken “saygılı üslup” onun kitabında yazmaz. “Sokak ağzı” diye niteleyeceğimiz konuşma üslubu ile “halktan biri” olduğunu gösterdiğini sanır.

AKP, Ankara Belediye Başkanı adayını daha açıklamadı. Bu, Gökçek’in aday olması konusunda tereddütlerin olduğunu gösteriyor. Eğer Gökçek’e güven tam olsaydı, şimdiye kadar açıklama yapılır, Gökçek’in “yılın düellosu” diye adlandırılan tartışmaya, Kılıçdaroğlu’nun karşısına güçlü çıkması sağlanırdı.

Kılıçdaroğlu ile tartışması, Gökçek’e güç katacağına, ondan çok şeyler götürmüşe benziyor.

Şimdi AKP yönetimi kara kara düşünüyor olmalı.

Gökçek, Ankara Belediye Başkan adayı yapılsın mı yapılmasın mı?

Kamuoyu araştırmaları da Gökçek’in, Turgut Altınok karşısında zayıf kaldığını gösteriyor.

O zaman?

Bekleyip göreceğiz!

AKP yönetimine, aday seçimininde tercihinin Turgut Altınok’tan yana kullanmasında Kılıçdaroğlu’nun yardımcı olduğunu düşünüyorum. Eğer bu gerçekleşirse, bir “kılıç darbesi” de Gökçek yemiş olacak.

Gökçek, “Yenilen pehlivan güreşe doymazmış!” misali, dünkü tartışmanın tekrarını istiyor. Onun bu tavrı bile “inandırıcılık”tan ne denli uzaklaştığını, çıkış yolu bulmakta zorlandığını gösteriyor.

Kılıçdaroğlu, Gökçek’e bir ders vermek gerektiğini, ama bu dersi Tayyip Bey’in değil, Ankaralı’nın vermesi gerektiğini belirtiyor. Ama benim içime doğan, maç tahmini yapar gibi söyleyeyim, Tayyip Bey, Ankaralı’ya Gökçek’e ders verme fırsatını vermeyecek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mevcut Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının Ankara Halkını nasıl kazıklayıp, oy uğruna zehir oranı yüksek kömür dağıtarak Ankara'daki artan hava kirliliğini dahi göremeyip, halen bunlardan medet umanların akıllarına şaşmamak olanaklı değil...Bu şahıslara gözlerini açıp doğruları görmelerini öneririm.

Erdogan Tekinarslan 
 20.12.2008 0:48
Cevap :
Sayın Tekinarslan, Ankaralı'nın olumsuzluklardan kurtulmak için ilçelerde kendi parti adaylarına, Büyükşehirde Karayalçın'a oy vereceklerini umuyorum. Böyle davranacakların sayısının çok olacağına inanıyorum. Kurtuluş, ancak böylesine bilinçli bir tavırla sağlanabilir. Saygılarımla...  20.12.2008 21:21
 

Nedense kimse chp'nin ölümsüz genel başkanının seçtiği yaşlı şovalye karayalçın'ı kimse eleştirmiyor. Yoksa size de b.holdingten para dağıtılıyor.

Mürsel Dinlemez  
 19.12.2008 11:00
Cevap :
Sayın KAANYEŞİL, yaptığınız "yorum"a, konu dışına çıktığınız için yanıt vermem anlamsız. Yaptığınız "yorum"u sadece yayına alıyorum; "yorum"unuza yanıtı okurlara bırakıyorum. Okurların, en iyi değerlendirme yapacağından hiç kuşkum yok. Saygılar.  19.12.2008 18:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2458
Toplam yorum
: 2826
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2091
Kayıt tarihi
: 10.11.08
 
 

İspir, hem doğum yerim, hem memleketim. Emekli Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Dil ve Tarih-..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster