Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mayıs '17

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
59
 

Yine çok yedik

Yine çok yedik
 

Kalabalık arkadaş grubumuzla Peygamberler diyarı Şanlıurfa'ya hafta sonu için gezmeye gittik. Tam 9 kişiydik. Uçaktan sonra 2 araba kiralayıp düştük yollara...
 
İlk defa Kahramanmaraş'ın doğusuna gitmiş oldum. Urfa'yı ben çok sevdim özellikle yemeklerini ??
 
Uçaktan iner inmez kahvaltı için Halfeti'ye geçtik, sonrasında ise tekne gezisi... Karagül dizisinin çekildiği yer, her yer su altında kalmış. Doğa güzel, huzur verici.
 
Halfeti'den sonra öğle yemeği ve baklava partisi için Antep'e geçtik. Akşama sıra gecesine gidecek olmamıza rağmen o baklavaları yememiz gerekiyordu ??
 
Sıra gecesinde neler var merak edenler var ise, içki yok ordan başlayabilirim. Müzikler çok güzel, türküler, uzun havalar, oyun havaları hepsi var. Unutmadan, çiğ köfte yemekten sonra geldi. Biz şaşırdık, neredeyse nerde bu çiğ köfte diye isyan edecektik. Tatlı ve Mırra (sert kahve umarım adını doğru yazmışımdır) ile gece bitiyor.
 
Ertesi gün Balıklı Gölü ve Göbekli Tepeyi görmeye gittik. Küçük bir bilgi Göbekli Tepe`ye servisle çıkıyorsunuz (kalıntıları görmeye). Arabanızı bırakıp servise geçiyorsunuz. Daha detaylı bilgi için zaten linkleri kullanabilirsiniz :))
 
Bir daha gider miyim? Özel bir organizasyon olmazsa büyük ihtimalle gitmem. Yedik-içtik-gördük döndük. Hatta o kadar yedik ki Ferda zehirlendi, o yüzden dönüş yolundan hiç bahsedemeyeceğim ??
 
Birgül YILMAZ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 92
Kayıt tarihi
: 06.11.14
 
 

Pozitif enerji, spor, sağlık, gezi... Öneriler, etkinlikler, yaptıklarım, yapacaklarım hepsi bura..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster