Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 yıldır Anadolu'yu geziyor, biriktiriyorum, not alıyorum, gözlemliyorum. Yazmak yaşamak, yazmak hayat pınarı, yazmak sevda, havalandırma, özgürlük, içerden dışarı çıkmak gibi bir şey… Doğulu düşünür batılı hareket eder diyor Kazım Taşkent, doğuluyum ama özümü bozmadan kırk yıldır batılı olmaya çalışıyorum… Ne zor şeymiş hareke..

Devamı
 
 
Yok canım, artık daha neler!

Övündüğünüz şeyler komik ve ırkçı denilebilecek noktada ayrımcı. O ayırdıklarınız ve şehrinizle övünmeye çalıştıklarınız bu ülkenin gerçekleri. İzmir'in varoşlarına pahalı bir arabayla en son ne zaman girdiniz? Yorumlarını okudum, bir arkadaşa hak verdim. Siyasi alt yapınız eksik. O aşağıladığınız çoğunluk AK Partiyi iktidara taşıdı. İşte sorun burada, o sorunlu insanları dışladık.

27 Ocak 2009 13:33
Yok canım, artık daha neler!

Ben bir AK partili değilim, sempatizanı değilim, sıcak değilim, hatta soğuk denilebilecek noktada duruşu olan biriyim. Ancak bu ülkede sosyal demokratlar lak lakla vakit geçirdiği sürece AKP yığınlarla gelecek. Ve Deniz baykal CHP nin başında olduğu sürece daha da büyüyecek. Haberiniz ola AKP İzmiri alacak. Siz de veya bizler de konuşmaya devam ediyor olacağız. Nazım Hikmeti AKP vatandaş yaptı. Şimdi Yılmaz Güney konuşuluyor. Bunlar maalesef AKP tarafından tarihe düşülen notlardır. Üzgünüm. Geçmiş olsun. Geçen hafta İzmir'deydim. O güzelim Şehir iğrenç pislik içinde. Belediye yok. Resmen yok. Bence rahat edersiniz, teslim olun ve AKP ye verin oyunuzu. Zaten inanın artık azınlıktasınız. Bunu 29 Mart akşamı göreceksiniz.

27 Ocak 2009 13:29
Mustafa Topaloğlu , Bülent Ersoy ve sanatçı anlayışımız

Emekli zihniyetini eleştirme adına yazmıştım. Elbetteki öğretmenlerimizin hem emeklilerine hem emekli olmayanlarına saygım büyüktür. Bisiklet ve devamındaki kitap okuma durumu ise bir espiriydi. Alınmasaydınız keşke.

22 Şubat 2007 10:11
 
Toplam blog
: 0
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
:
Kayıt tarihi
: 12.06.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster