Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ekim '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1381
 

YÜZ numaralı blog yazısı

YÜZ numaralı blog yazısı
 

........100numaracı, kenefçibaşı


Kenefçibaşı, kenef temizlemekten "illallah" demiş. Oturmuş kenef kapısındaki makam masasına, döşenmiş ak kağıda itinalı yazısıyla: "Bulamazsın deliği, ne girersin helaya, BE KAHPENİN ENİĞİ!"... Çakmış kapıya.

Herkes yazıyor diye ben de yazayım dedim bari. Demek ki adettendir, bendeniz cennet kuşu da eksik kalmayayım. Vereyim muştu, alın kurun turşu. Bu yazıyı sırf yüz numaralı bloga kavuşmuş olmamın şerefine yazıyorum. Başkaca gizli bir emelim yoktur.

Zar zor ikinci senemde kavuştum yüz numaraya. Bende kabızlık var üzerinize sağlık. Bakın, Emin öyle mi? Çocuk bir girdi, bir ayda yüzü de buldu, reytingleri patlattı, dağıttı ortalığı gitti. Tekrar geldiğinde dolu olacak, korkuyorum bir ayda "bininci blogum" yazısı yazabilir.

"Hakkımda" yazısında belirttiğim gibi bendeniz, kendi halinde bir yazar-çizerim, çok güzel çapraz bulmaca çözerim. Lüzumsuz polemiklere girmem. Hatta hiç girmem... Kendi işime bakarım. Burada değerli ve kabiliyetli insanlar var. İmbikten geçirip, onları keşfetmeye çalışıyorum. Laf olsun torba dolsun muhabbetlerini sevmiyorum.

Ben bu çarşıdan faydalanıyorum. Benden faydalanana da helal olsun. Bu çarşıya hasbelkader girip çıkanlara da tavsiyem, kenefçibaşına kağıt yazdırmasınlar!

Milliyetblog'tan yağ çıkarmaya çalışanlar da, "Ben, 'Milliyetblog yazarıyım!' dediğimde bütün kapılar açılıyor" yazımı okusun.

"Yüzüncü blogun hayırlı olsun!" dileklerinizi peşinen kabul ediyorum. Tek tek yazıp zahmet etmeyin lütfen. Vesileyle bayramınızı kutlar büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden, akranlarımın tatlı yanaklarından öperim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sen 101 yapmışsın ama ben 100 numarayı yeni gördüm :)) Darısı benim başıma.Hayırlı uğurlu olsun efendim.Birikimlerinizden faydalanabilmek çok güzel.Saygılarımla...

Murat GÜLCEK - Yakamoz35 
 21.10.2008 4:04
Cevap :
aslında 100 numarada biraz daha kalacaktım, ama sezonun ilk lüferini yiyince 101 numaraya geçmek durumu iktiza etti murat...sevgiler...  21.10.2008 13:18
 

Yüzüncü yazınız, pardon blogunuz hayırlı olsun demeyecegim, sizi kesfettigime cok mutlu oldugumu soylemek istiyorum, izninizle :)) Sevgiler ASLI

ASLI AKOBA 
 09.10.2008 12:05
Cevap :
mutlu olun diye dolaşıyorum ortalıkta. sevgiler..  09.10.2008 14:36
 

Yanlışlıkla yazdım abi, tek tek zahmet etmeyin bölümünü sonradan okudum da:-)) Yazılarınıza aynı lezzette devam etmeniz dileklerimle...Ama, "Emin üstadımızı" hiç kıskanmadan..Saygılar selamlar..

Arif ÖĞÜTÇÜ 
 08.10.2008 11:54
Cevap :
sv.arif, yüz numaradan feryad-ı figanım, tuttu alem-i semayı cihanın (fakrabi)  08.10.2008 12:47
 

Nasrettin Hoca'yı en çok sevmenize şaşmadım. ders verici , aslında gülüp geçilecekmişcesine yazılan bir yazı da bile dur bir bak şuraya düşün dercesine farkedilmeyi bekleyenler var.. madem peşinen kabul ettiniz tebrikleri ben de tebrik etmiş saydım kendimi :D sevgiler.:))

emi 
 08.10.2008 0:03
Cevap :
taksit te yapıyoruz caanım:) sevgiler...  08.10.2008 12:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 288
Toplam yorum
: 1350
Toplam mesaj
: 205
Ort. okunma sayısı
: 1161
Kayıt tarihi
: 18.01.07
 
 

Kendi halinde yazar, çizer, çapraz bulmaca çözerim. İki yüzyıl, bir binyıl gördüm. En sevdiğim hoca ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster