Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Kasım '17

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
85
 

Yüz Okuma-Steve Jobs

Yüz Okuma-Steve Jobs
 

Yüz okuma bize yüzünü analiz yaptığımız kişinin karakteri hakkında ipuçları verir.

Örneğin Steve  Jobs’un yukarıdaki fotoğrafı üzerinden bir analiz gerçekleştirecek olursak. Analitik ve derin bir zekaya sahip, beyninde hızlı git- geller yaşamasına sebep olan bir baskının olduğunu, yavaş düşünen ve inatçı bir yapısının olduğunu, liderlik yani yönetme ve yönlendirme vasıflarının kuvvetli olduğunu, kansızlık çektiğini, bir işitme sorunu yaşamakta olduğunu ya da daha önce yaşadığını, hayal gücünü etkin kullandığını, emir almayı sevmediğini ve detaycı ve gözlemci olduğunu söyleyebiliriz.

Analizimizi bu resim üzerinden yaptığımız için sonuçlar bu resmin sonuçlarıdır. İnsanın gelişimi ile beraber yüzdeki izler de değişebilmektedir. Gençlik resminde detaycı ve gözlemci özelliği görünmüyor, kansızlık sorunu da görünmüyor. Hayal gücünün kuvveti yine görünmekte ve mantıksal olarak daha mükemmeliyetçi bir kişilik görünüyor, inatçılığı yine mevcut. Yani yıllar içinde Jobs daha gözlemci ve detaycı hale gelmiş. Belki de bu markayı bu hale getiren de bu detaycılıktır.

İşte yüz okuma bize kişilerin seneler içindeki kazanım ve kayıpları ile ilgili ipuçlarını da sunar.İyi bir yüz okuma uzmanı bedenin duruşundan tutun ten rengine kadar her şeyden ipucu almayı bilir.

Sağlıcakla kalın

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 127
Kayıt tarihi
: 31.07.17
 
 

Kurumlara ve bireylere kendini geliştirme sürecinde eğitim ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Aldı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster