Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ağustos '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1339
 

Zenginim, sevgilim yok...

Zenginim, sevgilim yok...
 

Zenginlik...

Daha dün;Demi Moore, Bir milyon dolar için Robert Bedford'la, hemde kocası var iken yatmamışmıydı,
yada, Binbir gece'nin şehrazatı,
yada, patronuyla, borçları karşılığı bir gece beraber olan sekreter.
yada, sırf para için kocasının uyuduğu anda, kocasının itibarı için, en yetkili kişiyle yatan kadın.

Böyle bir boyuta getiren ise, güçlü erkekler, yani paralı erkekler.

Tv' lerde dönen dizilere dikkat ettiniz mi?
Ya esas oğlan zenginim diyor, kız yapışıyor.
Ya esas kız zenginim diyor, oğlan yapışıyor.

Zenginlikten başka düşüncesi olmayan bir gençlik mi var karşımızda?

Görüyorsunuz?

Diziler, yarışmalar...

Hepsi para üzerine, kısa yoldan şöhret olma üzerine kurulu.(Biri, sevgili bülent hanıma pek bir yardım etti.Alah için, para, para, para...şarkısıda uydu fon müziği olarak)

Ne zeka, ne bilim, ne kültür, ne eğitim, ne araştırma, ne spor.Hiç birşey ilgilendirmiyor gençliği.

Önce zenginim diye kızı/oğlanı tavlıyorlar.Sonra da =( "Ben zengin filan değildim, sana yalan söyledim" diye itiraf ettiklerinde, kız/oğlan, hangi tarafsa işte, anında terkediyor.Bizim aşk parayla yani.

Ey para...

Çirkini, güzel
gaddarı, masum
kötüyü, iyi
dayanılmazı, dayanılır
yaşlıyı, genç yaparsın...

Yaparsında...

Hiçmi sordurmazsın...

Sahi, neler oluyor bize? diye...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok mutlu olduğum bir cevaptı sizinki. Siz ve sizin gibilerin varlığı can sıkıcı bu tür sorunların çözüleceğinin açık delilleri aynı zamanda. Başkalarını eleştirmekten önce insanın kendine bakması ve neler yapabileceğini değerlendirip kendi gibi insanlarla harekete geçmesi. Anlatmaya çalışmaktan önce anlamaya çalışması insanları. İletişim yani. Yüce bir insansınız. Sizi tanımakla mutlu oldum.

KK-Kursad 
 24.04.2008 12:08
Cevap :
Yok be yaa ne yücesi ben evrende sadece bir yaratığım biraz serseri, biraz sıradışı, biraz normal biraz anormal ama hep kendi doğrularında samimiyet arayan...  24.04.2008 15:02
 

İnsani nitelikler ekseninde değerlendirme yapmak yerinde olacak. Diğer yanda; kadın ve erkeğin yaratılıştan gelen özelliklerini ve farklarını da gözardı etmemek lazım. Kısaca her şeyi DOĞAL yapısı içinde değerlendirmek daha doğru olmaz mı? Yozlaşan temelde İNSAN değil mi? Kadına erkek erkeğe kadın rolü yüklenebilir mi? Ancak bu doğal ayrımlar dışındaki konularda ayrıca bir ayrımcılık yapılması da yanlış. Yani doğru ve yanlışın nerde olduğu ortada. İNSAN, insan, insan. Kendine yabancılaşan insanın söylem ve eylemleri de abuk oluyor işte. Kendini bilmeyen balka şey de bilmiyor. Bu arada iletişim kurmak isterim senle. Mümkün mü?

KK-Kursad 
 24.04.2008 10:08
Cevap :
Nİhayetinde kendi kimliğine yabancılaşan, yaratılışından uzaklaşan bir toplumun sonuçları_ki, bu biraz dini bakımdan bir örnek olacak; sodom ve gomore'de gördük. Nuh'un tufanı da bu aykırılaşmaktan çıkmıştı- Fakat, böyle bir şeyi elbette istemiyoruz! Fakat yozlşama aldı başını gidiyor. Toplumumuz ne ayzıkki hızla bu yozlaşmanın içine doğru itilior. Bir islam dinine mensub olarak kendimi elbette günahsız hatasız görmüyorum böyle de ahkam kesmiyorum. Fakat biraz daha çaba sanırım çok şeyi halledecek.  24.04.2008 10:36
 

Bu yazını yeni okudum. Diğerlerini henüz okumuş değilim. Karadenizli blogçular ne yazmışlar sorusuyla buldum seni az önce. Karadenizin bütün güzemi, çekiciliği, ürperticiliği ile dik duruşu yazılarında belirgin. Önce tebrik ve teşekkür. Sonra... Aşk ile sexi, ya da çıkar amaçlı sex ile aşk kavramını aynı yazıda kullanmak eleştririlecek bir durum. Aşk yapmak denen şeyle anlatılan da yanlış toplumda. Yozlaştığımız doğru da, yanlışa rağbet ediyor olmayı neyle örteceğiz? Sonuçta akıcı ve anlamlı dilinin sıradışı ve edebi niteliği yönüyle değerli olduğunu söylüyor, yazmaya devam etmenin topluma faydalar getiereceğini hatırlatıyorum. Hoşçakal.

KK-Kursad 
 23.04.2008 12:18
Cevap :
Sanırım yanlışa rağbeti bizim eğitimsizliğimiz ile Türk toplumunda erkeğin yüceltilmesiyle böyle gelmiş böyle gidecek zihniyetiyle ölçmek gerekir. Misal, annem ilk başlarda bayan araba sürmez diye tuttururdu, ona göre arabayı ancak erkekler sürerdi. Şu an benimle heryere gidyor doğru ama çok kapılar çarpmışımdır bu sonuca ulaşmak için...  24.04.2008 8:27
 

Varlığı bir dert yokluğu yaraaaaa..İnanırmısın okuduğun bloğu yazdığımda bu şarkı vardı dilimde şimdi seninkinide okuyunca vay dedim..Nasıl da yozlaşıyoruz toplum olarak..Kağıt parçası sonuçta işte...Ama bilene..Sevgilerimle..

aygoz Özlem Eryoldaş 
 21.08.2007 16:35
Cevap :
zaten bana bunu yazdıran tv deki dizi oldu.sende böyle yazınca,valla örtüştü...  21.08.2007 16:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 358
Toplam yorum
: 3042
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 1544
Kayıt tarihi
: 29.11.06
 
 

Deli-dolu, akıllı,  yalandan yere çamura yatan, normal değerlerde zekalı, esprili, şakacı, kendin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster