Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mart '21

 
Kategori
Kişisel Gelişim
 

"Şükür, Çok Şükür"

Merhaba Dünyalı,

Önce bir söz bırakıyorum sana, bakalım ne düşüneceksin;

"Şükür etmedikten sonra dünyaları yesen ne fayda. Şükürle başladıktan sonra, bir kuru ekmek değmez mi dünyalara?"

Şems-i Tebrizi


Bugün şükür ettin mi?

Kendine ne kadar değer veriyorsun? Nasılsın? Nasıl hissediyorsun?


Kendine değer vermek konusunda cömert olmalısın, nasıl olduğun ve ne hissettiğine dikkat etmelisin desem?

Sabah çok erken uyandım. Biraz kafam bulanık o nedenle. Alarm çalmadan evvel gördüğüm rüyayı hatırlamadığım için ya da hatırlayıp da gerginliğini taşıdığım için biraz garip hissediyorum aslında. Üretken olmak istediğim bir gündeyim. Pandemide 1 yılı doldurduğumuzun bilincinde ve evden çalışma derdindeyim..

Beni toparlayan sabah rutinim olur genelde. Kahvaltı etmek, kahve yapmak, pandemide Türk kahvesine çok alıştım ben, müzik dinlemek uyandırır beni genelde. Sonra gün doğmaya başlar. Zihnim uyandığını kabul eder ve ben yaşadığım için öncelikle şükür ederim.  Sahip olduklarınıza şükür etmenin güzelliğini sizlere nasıl anlatabilirim? 

 

Yürüyebilen ayaklarınız olduğu için, işiten kulaklarınız olduğu için, kalbiniz olduğu için ve hayatın farkında olduğunuz her an için şükür etmenin güzelliğini size nasıl anlatabilirim?

 

Bir süredir o alışkanlığımı değiştirmiş olsam da, "günaydın" dediğimde günüme keyif katan dostlarım için şükür ederim her sabah mesela. Bir de kitaplarım. Kitaplarım benim en büyük hazinemdir aslında. Birazdan yine kitap okumaya başlayacağım için şükür etmenin güzelliğini size nasıl anlatabilirim?

 

Her sabah hayatın sıfırdan başladığını ve kendiniz için o hayatı fark etmenin bir şükür sebebi olduğunu nasıl anlatabilirim?

Peki dönüp bir düşünsene, senin neye şükür edesin var bugün?

Şükür etmek için bir sebebi her zaman olmalı insanın. Mesela ben sana bu düşünceleri aktarabildiğim için de şükür edeceğim şimdi.

Sana iyi gelenler, seni sevenler, sevdiklerin, hissettiklerin, paylaşabildiklerin, neler neler bulacaksın kimbilir...

Bak şikayet etme, şükür et. Şems ne güzel demiş yukarıda şükür için de görmüyor musun?

Biliyorum zor hayat. Biliyorum istediklerin olmuyor. Biliyorum hayat hep seni zorluyor gibi hissediyorsun, ama ya yanılıyorsan?

Kendini yalnız hissediyorsun çoğu zaman. Elinden tutan yokmuş gibi geliyor belki de. Korkuyorsun bir şeyleri denemekten ya da yeni olana başlamaktan. Tükenmek ya da vazgeçmek üzeresin. Kimse için kolay olmayan hayatın peşinde, en güzeli için koşar halde olduğunu bile unutuyorsun belki de. Kimse seni takdir etmiyor, kimse yaptıklarını önemsemiyor, kimse sırtını sıvazlamıyor. Kahkahalarına eşlik eden de yok. Ama bunlar sonun değil. Hiçbir şey bitmiş değil. Hala nefes alıyorsun, farkında mısın?

Şükür edip şikayet etmeden başlasana bir yeniden. Yeniden başlamanın sırrına ermeye ne dersin?

Bugün yeni bir gün. Bugün en bir güzel gün. İstedi mi değişilebildiğini çok defa görerek yazıyorum sana ben. O başlama hevesin, o motivasyonun, hepsi var sende. 

Evet motivasyona, şükür etmeye, huzurlu bir hayata, yepyeni başlangıçlara taktım bende. Çünkü çok iyi geliyor.

Her şey çok güzel olacak. 

Unutma sakın.

Sevgiyle :)

 
Toplam blog
: 48
: 89
Kayıt tarihi
: 11.01.21
 
 

Profesyonel Koç Bağımlılık Danışmanı Sosyolog Yazar Latin Amerika Çalışmaları Uzmanı Analog Fotoğ..