Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Haziran '22

 
Kategori
Astroloji
 

14 Haziran Yay Dolunayı!

14 Haziran 2022 Yay Dolunayı ve Burcunuz: Hareket ve İletişim Zamanı. Beklentilere ve Yanılgılara Dikkat! 
 
14 Haziran 2022, Saat 14:51’de Yay burcunun 23. Derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. An haritasında Terazi burcunun 15. derecesi yükselmekte ( ;İstanbul, Ankara için ise 18. derece). Dolunay haritasında Neptün 25 derece Balık’ta seyrediyor ve Dolunay derecesine iki tarafından kare açı yaparak bir T-kare açı kalıbını oluşturuyor apex noktası (T-Kare görünüm için enerjinin çıkış noktası) oluyor. Neptün hayaller, rüyalar, vizyon ve tasarım ile ilgilidir. Yine 25 derecede seyreden Satürn’ün uyumlu açıları da mevcut burada ve daha nesnel, somut, gerçekçi olan tarafı ifade ediyor. 
 
Bu süreçte söz iletimlerinde yanlışlar, muğlaklıklar, aldanma, aldatılma, hayalle hareket etme, dalgınlıklar, bir takım bağımlılıklar konusuna dikkat edin. Gevşeme ve rahatlama açısından dikkat çekici bir süreç olabilir. Neptün daha çok duygularla hareket edilen, arayışta olunan, özenilen, idealize edilen, keyfi olan zaman dilimlerini ifade eder. Karmaşa ve belirsizlik olabilir. Gerçek dışı, göz boyaması ile ilgili aldatıcı bir zaman dilimi olabilecektir. Bunlara dikkat etmeniz gerekir. 
 
Neptün’ün iyi etkisi yaratıcılık ve tasarım ile ilgilidir.. Bu zaman diliminde ikizler ve yay aksı etkisi ile sosyal açıdan hareketlilik, çevreyle iletişimde artış, rahat hareket etmek konusu dikkat çekecektir. Değişken burçlardaki bu görünüm hareketliliği ve iletişimi getiriyor. 
 
Satürn’ün Kova burcundan yaptığı açılanma ise geçmişe dönük düzenleme gereken alanları ifade edecektir. Satürn’ün bulunduğu alan özellikle ayakları yere sağlam bastıran ve gerçeklikten kopulmayan noktaları gösteriyor.  Youtube videomda burçlara göre hangi alanları etkilediğini aktardım oradan izleyebilirsiniz.
 
İlişkiler ve Kısmetler 
 
Mars, Venüs ve Merkür süreçleri aynı burçlarda devam ediyor. Satürn’ün 4 Haziran – 23 Ekim arası Retro hareketiyle kariyer ve ilişkilerle ilgili üzerinde durmanız düzenlemeniz gereken konularla da uğraşacaksınız. Bu arada Mars ve Jüpiter’in Koç burcundaki ilerleyişi ileriye dönük atılım zamanını ifade ediyor. Özellikle 13 Haziran’da Merkür’ün de İkizler burcuna dönmesiyle daha aktif ve dışa dönük süreç başlayacaktır. Yani hem ileri dönük hem de geçmişle bağlantılı düzenlenmesi gereken şeyler öne çıkacak. 
 
Mars 25 Mayıs (02:18) arası 5 Temmuz (09:04) arasında Koç burcunda olacak.
Kendi yönettiği Koç burcunda Mars, yaşam arzusu, motivasyonu, girişimcilik, doğrudanlık, cesaret açısından ön planda olacaktır. Mücadele, savaşım, dürtüsellik, benlik de ön plana geçecektir. Bu bakımdan benliklerin daha çok öne çıkması ve rekabet de söz konusudur.
Koç ve Mars özellikle ağırlığını ortaya koyma, yeniliği getirme açısından da kuvvetlidir. Eril, kararlı ve açık hareket eden bir etkinin gelişi ilişkiler bakımından da bir çok şeyin net şekilde ortaya konulmasını ifade eder. Benliğin isteği doğrudan ifade edilecektir. Yeni girişim ve projeler açısından da önemli bir dönem olacaktır.
 
Bu süreçte ilişkilerden yana girişimler, atak hareketler, yenilik arayışları, başlatıcılık, dürtüsel yaklaşımlar daha çok olacaktır. İlişkilerle ilgili hızlı kararlar verilebilir. Sosyal anlamda daha çok hareketlilik, girişimcilik, yeni yerler keşfetmek söz konusu olacaktır. Daha cesur ve daha sıcak hareket, kısmetini kovalama ve canlılık artışı söz konusudur bu dönemde. 

Venüs

Venüs 28 Mayıs (17:46) – 23 Haziran (03:35) arasında Boğa burcunda olacak.  
Venüs Boğa burcunun yöneticisidir. Buradaki Venüs, duyumsallık, keyfiyet, istikrar, huzur arayışında olacaktır. Somut ve elle tutulur olan, sağlam olan ilgisini çeker. Venüs cezbetme ve paylaşım yönü ile ilgilidir.

Boğa güzel sanatlar, tasarım, üretim ve iktisat konuları ile ilgilidir. Fazla keyfiyetçi tutumlara ve beslenmeye dikkat etmek gerekecektir. Doğal ürünler ve bakım konusu ile ilgilenme de artabilir. Doğa ile temas kurmak için iyi bir zamandır. Sosyal açıdan sağlamcı yapıyı ifade eder. Bu süreç güzelleştirme ve tasarım açısından iyi olacaktır.

Merkür

Merkür 30 Nisan  gece 1:23’te İkizler burcuna geçiyor. 10 Mayıs 14:48’e gelindiğinde Merkür burada duracak ve 11 Mayıs 14:48’de derece olarak geri gelmeye başlayacak. Durduğu nokta oldukça önemli olacaktır. Bu noktada işlerde duraksama, engel ile karşılaşma olabilir. 
 
Merkür daha sonra 23 Mayıs saat 4:25’te geri hareketle Boğa burcuna dönüş yapacak. 3 Haziran 11:01’de Boğa burcunun 26. derecesinde tekrar ileri harekete geçtikten sonra 13 Haziran saat 18:27’de tekrar İkizler burcuna geçecek ve burada 5 Temmuz saat 9:25’e kadar kalacak.   
 
Merkür gerilemesi genel olarak eski ilişkiler ve bağlantılar ile ilgili konuları ifade ederken İkizlerdeki sürecinde geçmişe dair ilişkiler ve iletişimler daha çok gündeme gelebilir. Bununla birlikte yolculuk, eğitim, söz iletimi gibi konularda da vurgular ortaya çıkacaktır. Dikkatli hareket etmek önemli olacaktır. Gerileme Boğa’ya geçtiğinde yatırımlar ile ilgili konularda düzenleme ve toparlama için iyi olacaktır. Gerek ikizler ve gerek Boğa’daki gerileme sırasında kurulan bağlantı ve yatırım için girişimlere dikkat etmek gerekir. Yeni girişimlerde pürüzler ve gecikmeler çıkabilir. 

Boğa burcundaki Merkür iletişimlerde Venüs etkisiyle daha naif, keyifçi, huzur arayan bir yapıdadır. Somut ve elle tutulur konular bu dönem daha çok ön plana çıkacaktır. Boğa yaşamın tadı, tuzu ile ilgilidir.

Boğa burcu güzel sanatlarla, doğayla yakından ilgilidir. Keyif meyilli hareketlilik söz konusu olabilecektir.
Maddi kıymetler, iktisat da yine Boğa burcunun ilgi alanı dahilinde meyil edebileceği konulardandır. İletişimlerde daha sağlamcı, emin ve güven duygusu içinde olmak önemli olacaktır. Boğa istikrar arar. 
 
İkizler konumundaki Merkür, yönetici konumu burası olduğu için ileitşim ve sosyallikte hız, aktivite, bağlantı kurma, yayılma yönlerini oldukça artıracaktır. Daha hareketli, enerjik, zihinsel üretkenliğin fazla olabileceği bir süreç söz konusu. 
 
 
Türkiye Astroloji Haritası 
 
Yay Dolunayı Türkiye astroloji haritasında 6. Ev Ay Yay, 12. Ev Güneş İkizler konumlarında yer alıyor. Bu konumlara ek olarak 9. Ev Neptün Balık konumu ile de t-kare açısı oluşmakta ve apex noktası Neptün olmakta. 
 
Bu yerleşimler özellikle 6. Ev Yay konumu ne zaman tetiklense burası askeriyeyi de ifade ettiği için askeriyede hareketlenmelerin olduğu zamanlamalara karşılık gelmekte. Bir de 9. Ev desteği ile yurt dışı askeri operasyon konusu özezllikle ortaya çıkmakta. Döngüde bu noktaları daha önce de yorumladığımda özellikle bunlardan her zaman bahsederim. Dolayısıyla yine bu konuların gündemde olması normal olmakta. 
 
Güneş ikizler 12. Ev konumu olması özellikle medya ve gizli dosyalar konusunu gündeme getirebilir bir konumlanmadır. Şu sıralar medyada yine bu tarz haberler olduğunu da görmekteyiz. Dolayısıyla Neptün etkili 14 haziran dolunayı medya, gizli dosyalar, skandalllar, bir takım skandal açıklamalar açısından ve askeri yrut dışı operasyonlar açısından dikkat çekici bir süreci gösteriyor.

Yine bu süreç için ekonomide alınacak kararların iyi ya da kötü yönde sonuçlar üretebileceğinden bahsetmiştim. Özellikle güney düğüm transiti akrep burcundayken hazır kaynakçı ve miras yedi meyil konusunda uyarmıştım. Bunu ülkemizde özellikle ev kiralarının anormal artışı ve ev sahipleri ile kiracılar arasındaki mahkemelik durumlar ile gördük. Böyle bir sürecin ardından  6 Haziran’da kabine toplantısı ve ardından açıklamalar oldu ve bu sürece gelirken Merkür retrosu bitimi 3 haziran ve Satürn retrosu başlangıcı 4 haziran ardından bir tkaım açıklaalar olacağını belirtmiştim. Bu süreçte bnun da eş zamanlı olarak çıktığını görmüş olduk. Ev sahipleri ve kiracılar arasında yeni bir dönem başladı bir sınır kondu fakat aynı zamanda faiz konusunda kararlar devam etti. Dolayısı ile doların artışı ile karşılaşıldı. Şimdi önümüzdeki süreçte Yengeç Yeniayı olacak ve Yengeç burcu halkı kesimini sembolize ettiği için bu zaman dilimi ekonomi ve geçim konusu açısından çok belirleyici olacaktır. Ekonomik açıdan halka uygun bir ayarlama yapma konusu yöneticiler açısından kritik bir konu olacaktır.18 Ocak 2021’den bu yana Boğa ve Akrep ay düğümleri aksı ve burada gerçekleşen tutulmalar süreci ülkemizde alma verme dengesi konusundaki testleri özellikle gösterirken önümüzdeki Yeniayda yengeç – oğlak aksında olacak olaylar durumun ne olduğunu daha net şekilde gösterecektir.    
 
Gezegen Hareketleri

Plüton

Oğlak burcundaki Plüton, 29 Nisan 2022 – 8 Ekim 2022 arasında geri harekette olacak.
En ağır hareketli gezegen olan Plüton’un Oğlak burcundaki Retro hareketi işler ve ilişkiler açısından geçmiş ile bağlantılı düzenleme ve tamamlanma dönemlerini ifade eder. Plüton’un yakın gezegenlere açısı ile daha fazla ortaya çıkar.

Öncü burçlar olan Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak’lar bu gerilemeden daha çok etkilenecektir.

Neptün

Balık burcunda ilerleyen Neptün 28 Haziran 2022 – 4 Aralık 2022 arasında geri harekette olacak.
İlham, sezgisel konular, yaratıcılık, fedakarlıklar, sevgi ve paylaşım konuları, hassasiyetler, vizyonlar, yanılgılar ve aldatıcı durumlar açısından geçmişe dönük bakış açısı oluşacak ve düzenlemeler olacak. Neptün’ün bu etkileri, özellikle yakın gezegenler ile açı yaptığında ortaya çıkacaktır.

Uranüs

Boğa burcundaki Uranüs’ün 20 Ağustos 2021’de başlayan geri hareketi 18 Ocak 2022 itibarıyla sonlandı. 24 Ağustos 2022 ile 22 Ocak 2023 arasında tekrar geri harekette olacaktır.

18 Ocak 2022 itibarıyla geleceğe dönük yeni safha başladı. Yine 18 Ocak itibarıyla Ay düğümlerinin Kuzey Düğüm Boğa ve Güney Düğüm Akrep olarak yer değiştirmesiyle Uranüs Boğa konumu yaşamlarda daha da etkili olacak bir sürece girmiş oluyor.

Yer değiştirmeler ve bağımsızlık teması özellikle sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’da kendini daha fazla gösterecektir. Genel olarak da haritasında sabit burçları baskın olanların hayatlarında değişiklikler olacak. Ekonomi ve özgürlük teması burada ön planda olacaktır.
Zihinsel değişimler ve sıçramalar, sisteme daha dışarıdan bakış Uranüs ile ilgilidir. Uranüsyen etkilerdekilerin elektrik yüklerine daha dikkat etmesi ve yönlendirmesi gerekir. Özellikle belirttiğimiz sabit burçlarda yerleşimleri olanlar.

Satürn 

Satürn 17 Aralık 2020 – 7 Mart 2023 arası Kova burcunda yer alıyor.
4 Haziran 2022 ile 23 Ekim 2023 arasında geri harekette olacak.

Bütün burçları etkilemekle birlikte özellikle sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep, Kova bakımından önemli etkiler getirecek. Bir takım konuların düzenlenmesi durumu ortaya çıktığı gibi kişisel haritalarda bulunduğu alana göre zorlanmalar ve sınırlar da kendini gösterecek.

Jüpiter

Jüpiter 20 Aralık – 11 Mayıs arasında Balık burcunda olacak. Jüpiter, 11 Mayıs’ın ilk saatlerinde Koç burcuna geçtikten sonra 28 Ekim’e kadar burada kalacak. Bu arada 28 Temmuz’da Koç burcundayken geri hareketine başlayacak Jüpiter, 23 Kasım’a kadar geri hareketini sürdürecek. 28 Ekim ile 20 Aralık arasında Balık burcunda olacak ve ardından tekrar Koç burcuna geçecek.

29 Aralık’ta Balık burcuna geçen Jüpiter, burada hayaller, yaratıcılıklar, tasarımla ilgili konular, manevi ve mistik konular, sevgi paylaşım konuları ön plana çıkacaktır.

Olumsuz gölge etkilerde aldanmalar, aldatıcılar, topluma masal anlatan, gerçeklikten çıkan kişilerde bir artış ve ön plana çıkma olabilir. Ayrıca Balık bağımlılıklarla da ilgilidir. Burada metafizik ve hayali temalara bağımlılık olabildiği gibi, zararlı bağımlılık yapıcı keyif verici maddeler de aynı kapsamdadır.
Jüpiter Balık’ın iyi etkisi arınma, sevgi ve biz kavramıyla beraber olacaktır. Buna dikkat etmek gerekiyor.
Jüpiter ruhsal tekamül anlamında şansı ve bolluğu iyi arınanlara, doğru bağ kuranlara, fedakar olanlara ve sevgi insanlarına getirecektir. Dünyevi anlamda da yaratıcı kişilere, sanatçılara, tasarımcılara bolluk getirebilecektir. 
 
Jüpiter Koç burcundayken burada bireysel açıdan girişimi, farkındalıkta büyümeyi ve aydınlanmayı daha çok ifade eder. Benlik ve kişisel arzu bakımından itki daha çok olacaktır. İtki, bir iş yapmak, harekete geçmek için duyulan ve bireyin engelleyemeyeceği kadar güçlü istek anlamına gelmektedir. Koç burcunun başlatıcı etkileri ile kişisel imaj, yeni iş girişimleri ve ilişkiler açısından yeni bir dönem ortaya çıkacaktır. Lider, mentor, yönetici, kanaat önderi konumundakilerin de bir adım öne çıkıp kendilerini daha çok gösterebilecekleri bir dönem olacaktır. Koç yenilik yapmayı, yeni başlangıçları ifade eden bir burçtur. Hayatınızda Jüpiter Koç transitinin geçtiği ilgili alanda yeni şeylerin ortaya çıkması söz konusudur.  Örneğin bu yükselen Terazi için iyi kullanılabilecek bir ortaklık alanı olan 7. Evdir ve gelişim açısından da dikkate alması onlardan öğrenmesi gereken kişiler olduğunu gösterebilir ya da bir anlaşmazlık ve mahkeme durumunda karşı tarafın bilge ve cesur olması durumunu da ifade edebilir ki mahkemelik olmak ve anlaşmazlık bakımından iyi olmayacaktır.  Jüpiter Transiti ile ilgili videomu youtube kanalımdan izleyebilirsiniz. 

Mars

Mars 25 Mayıs (02:18) arası 5 Temmuz (09:04) arasında Koç burcunda olacak.
Kendi yönettiği Koç burcunda Mars, yaşam arzusu, motivasyonu, girişimcilik, doğrudanlık, cesaret açısından ön planda olacaktır. Mücadele, savaşım, dürtüsellik, benlik de ön plana geçecektir. Bu bakımdan benliklerin daha çok öne çıkması ve rekabet de söz konusudur.

Koç ve Mars özellikle ağırlığını ortaya koyma, yeniliği getirme açısından da kuvvetlidir. Eril, kararlı ve açık hareket eden bir etkinin gelişi ilişkiler bakımından da bir çok şeyin net şekilde ortaya konulmasını ifade eder. Benliğin isteği doğrudan ifade edilecektir. Yeni girişim ve projeler açısından da önemli bir dönem olacaktır.

Bu süreçte ilişkilerden yana girişimler, atak hareketler, yenilik arayışları, başlatıcılık, dürtüsel yaklaşımlar daha çok olacaktır. İlişkilerle ilgili hızlı kararlar verilebilir. Sosyal anlamda daha çok hareketlilik, girişimcilik, yeni yerler keşfetmek söz konusu olacaktır. Daha cesur ve daha sıcak hareket, kısmetini kovalama ve canlılık artışı söz konusudur bu dönemde. 

Venüs

Venüs 28 Mayıs (17:46) – 23 Haziran (03:35) arasında Boğa burcunda olacak.  
Venüs Boğa burcunun yöneticisidir. Buradaki Venüs, duyumsallık, keyfiyet, istikrar, huzur arayışında olacaktır. Somut ve elle tutulur olan, sağlam olan ilgisini çeker. Venüs cezbetme ve paylaşım yönü ile ilgilidir.

Boğa güzel sanatlar, tasarım, üretim ve iktisat konuları ile ilgilidir. Fazla keyfiyetçi tutumlara ve beslenmeye dikkat etmek gerekecektir. Doğal ürünler ve bakım konusu ile ilgilenme de artabilir. Doğa ile temas kurmak için iyi bir zamandır. Sosyal açıdan sağlamcı yapıyı ifade eder. Bu süreç güzelleştirme ve tasarım açısından iyi olacaktır.

Merkür

Merkür 30 Nisan  gece 1:23’te İkizler burcuna geçiyor. 10 Mayıs 14:48’e gelindiğinde Merkür burada duracak ve 11 Mayıs 14:48’de derece olarak geri gelmeye başlayacak. Durduğu nokta oldukça önemli olacaktır. Bu noktada işlerde duraksama, engel ile karşılaşma olabilir. 
 
Merkür daha sonra 23 Mayıs saat 4:25’te geri hareketle Boğa burcuna dönüş yapacak. 3 Haziran 11:01’de Boğa burcunun 26. derecesinde tekrar ileri harekete geçtikten sonra 13 Haziran saat 18:27’de tekrar İkizler burcuna geçecek ve burada 5 Temmuz saat 9:25’e kadar kalacak.   
 
Merkür gerilemesi genel olarak eski ilişkiler ve bağlantılar ile ilgili konuları ifade ederken İkizlerdeki sürecinde geçmişe dair ilişkiler ve iletişimler daha çok gündeme gelebilir. Bununla birlikte yolculuk, eğitim, söz iletimi gibi konularda da vurgular ortaya çıkacaktır. Dikkatli hareket etmek önemli olacaktır. Gerileme Boğa’ya geçtiğinde yatırımlar ile ilgili konularda düzenleme ve toparlama için iyi olacaktır. Gerek ikizler ve gerek Boğa’daki gerileme sırasında kurulan bağlantı ve yatırım için girişimlere dikkat etmek gerekir. Yeni girişimlerde pürüzler ve gecikmeler çıkabilir. 

Boğa burcundaki Merkür iletişimlerde Venüs etkisiyle daha naif, keyifçi, huzur arayan bir yapıdadır. Somut ve elle tutulur konular bu dönem daha çok ön plana çıkacaktır. Boğa yaşamın tadı, tuzu ile ilgilidir.

Boğa burcu güzel sanatlarla, doğayla yakından ilgilidir. Keyif meyilli hareketlilik söz konusu olabilecektir.
Maddi kıymetler, iktisat da yine Boğa burcunun ilgi alanı dahilinde meyil edebileceği konulardandır. İletişimlerde daha sağlamcı, emin ve güven duygusu içinde olmak önemli olacaktır. Boğa istikrar arar. 
 
İkizler konumundaki Merkür, yönetici konumu burası olduğu için ileitşim ve sosyallikte hız, aktivite, bağlantı kurma, yayılma yönlerini oldukça artıracaktır. Daha hareketli, enerjik, zihinsel üretkenliğin fazla olabileceği bir süreç söz konusu. 

Ay Düğümleri

Ay Düğümleri 18 Ocak’ta Kuzey Düğüm Boğa ve Güney Düğüm Akrep olarak yer değiştirecek. Ay düğümleri geriye doğru burç değiştirir. Kuzey düğüm İkizlerden Boğa’ya, Güney Düğüm Yay’dan Akrep burcuna geçti. 17 Temmuz 2023’e kadar da burada kalacak.

Bu süreç Boğa, Aslan, Akrep ve Kova için önemli bir zaman dilimi olacak. Sabit burçlar için şimdi daha
etkili olacak Uranüs Boğa konumu ile birlikte hayatlarındaki bir takım değişiklikler açısından etkili bir zamanlama olacaktır. İş ve ilişkiler ile ilgili durumlarda hem bazı majör değişiklikler hem de sağlamcı hareket etme meyli ortaya çıkacaktır. Kişisel yetenekler, kazanımlar ve aynı zamanda ortaklaşa olan kazanımlar ve beraber ne yapıldığı konusu daha da önem kazanıyor.

Güney Düğüm Akrep konumu ile hayatınızda gerekli gereksiz ilişki konusunu iyi ayırt etmeniz ve Kuzey Düğüm ve Uranüs’ün Boğa’daki konumu açısından da bireysel açıdan olan girişimler, üretimler, kazançlar, yeteneklerin kullanımı ve refah konusunu da iyi değerlendirmelisiniz.
 
Teknoloji, bilgisayar, internet, sosyal ağlar, iletişim, enformasyon, tarım üretimi ve teknolojileri ile ilgili sektörlerin değeri daha fazla ortaya çıkacaktır.

Danışmanlık ve eğitim için astrologburakustun@gmail.com‘a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.
 
Video anlatımlarımı izlemek için Youtube kanalıma abone olabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog
Burak Üstün

Yay burcundaki Dolunay burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):
 
(Yay burcu Dolunayı Ay Yay ve Güneş İkizler konumları arasında olacak. Ay hassasiyetleri, güvenlik ve ihtiyaç tarafını ifade ederken, Güneş bilinç ve özgüven geliştirmeyi, konuların görünür olmasını ifade eder).
 
Koç: Ay konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim alanı, inançlar, düşünceler, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzaklarla ilişkiler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.
 
Boğa: Ay konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet.

İkizler: Ay konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Ay’ın karşıtındaki Güneş konumu: kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Yengeç: Ay konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Aslan: Ay konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Başak: Ay konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Terazi: Ay konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın ve medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Akrep: Ay konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Yay: Ay konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Oğlak: Ay konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Kova: Ay konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Balık: Ay konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Ay karşısındaki Güneş konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.
 
 
Toplam blog
: 130
: 1239
Kayıt tarihi
: 03.09.17
 
 

Astroloji alanında danışman, eğitimci ve araştırmacıdır. Aynı zamanda felsefe öğretmenidir. Klasi..