Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mart '15

 
Kategori
Siyaset
 

CHP iktidar olmak istemiyor

CHP iktidar olmak istemiyor
 

Burada size Chp nin neden iktidar olmak istemediğini, aslında muhalefet kalmaktan gayet memnun olduğunu birkaç örnekle ve uzatmadan açıklayacağım.

Bilirsiniz seçimlerin olmazla olmazları vardır. Seçim yaklaştığı zaman kesin her parti tarafından yapılan şeyler. Bunlar slogan, şarkı ve birkaç tane göze çarpan proje.

 Yıllardır her seçim yaklaştığında bu üçünü partiler hazırlar ve sabahtan akşama kadar bangır bangır millete dinletir. Burada önemli olan konu aslında şudur. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun akşama kadar her partinin şarkısını, sloganını ya da projelerini dinlersiniz. Yalnız akşam olduğunda hepimizin ağzında Akp nin şarkısı ya da sloganı vardır. İstemsiz bir şekilde tekrar ederiz. Çünkü adamlar insanları coşturan, melodisi güzel, sözleri anlamlı ve kafiyeli, akılda kalıcı şarkılar yapmaktadır. Akılda kalıcı söylenmesi güzel sloganlar bulmaktadırlar. Bu oy getiirir mi hem de kralını getirir. Çünkü yaptığınız şarkı ne kadar doğal, güzel ve coşkulu olursa insanlar da o kadar coşkulu ve umutlu olur. Akp yıllardır gerek şarkıları gerek sloganları gerekse projeleri sayesinde bu umudu insanlara gayet güzel aşılamıştır. Başta Chp olmak üzere diğer partilerse taban kemik oyuna güvenerek diğer herşeyi alalade ve ciddiyetsiz yapmıştır.

Şöyle bir örnek vereyim: bir köyde yaşıyorsunuz ve evin kapısını ya da penceresini açık bırakıp bahçeye gittiniz. Eve kedi girdi, yiyecek bulacağım diye ortalığı darmadağın etti. Siz eve geldiğiniz de kediye herşeyi söyleyebilirsiniz ama neden bunu yaptın diyemezsiniz. Çünkü kedinin yapmak istediği budur. O, yaptığı her ne olursa olsun -iyi ya da kötü- kendi bünyesinde başarılı olmuştur ve önemli olanda budur onun için. Kapıyı ve pencereleri kapatmalıydınız. Kapatmadıysanız suçlu sizsiniz. Kedi değil.

Akp hep yapmak istediklerini yaptı. Doğru şekilde yaptı ve başarıya ulaştı. Yaptığı herşey için onları sorgulayabilirsiniz ama neden böyle yaptın diyemezsiniz. Çünkü yapmak istediklerini yaptılar. Bu konuda asıl üstüne düşeni Chp yapmamıştır.

Hiçbir zaman güzel bir şarkı yapmamıştır, hep melodisi kötü, kafiyesiz ve sıradan şarkılardır. İkinci gün sıkılırsınız. Sloganlar da aynı şekilde. Projeler ise ya çok basittir ya da çok ütopik. İnsanların mantığına ve zekasını her seçimde hakaret edilir.

Sonuç itibari ile Akp nin yaptıklarını ya da yapmadıklarını sorgulamıyorum burada. İktidara gelme ve orada kalma başarısından bahsediyorum. Konu ne olursa olsun, hangi insan olursa olsun eğer o kişi ya da kişiler yaptıkları işi ciddiyetle yaparlarsa başarıya ulaşırlar.

Chp hiçbir zaman ciddi olmadı ya da olmak istemedi..

 
Toplam blog
: 2
: 109
Kayıt tarihi
: 09.03.15
 
 

Tek ilgilendiğim konu -huzur- Kütahya / Öğretmen ..