Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Nisan '18

   
  Kategori
  Sinema
   

  İzleyebileceğiniz En İyi 5 Uzay Filmi

  İzleyebileceğiniz En İyi 5 Uzay Filmi
   

  Uzay konusunu işleyen filmler, her zaman izleyicinin dikkatini çekmeyi başarmış, son derece sürükleyici ve heyecanlı film türlerindendir. Bu filmler aynı zamanda izleyicileri oturdukları koltuklardan alıp, bambaşka diyarlara götürürler. Bu yüzden bilim kurgu türündeki uzay filmlerinin geniş bir izleyici kitlesi vardır. Ben de size bu yazımda izleyebileceğiniz en iyi uzay filmleri hakkında bazı ipuçları vereceğim ve sizler için eğer meraklısıysanız mutlaka izlemeniz gereken 5 uzay filmi türündeki film önerisini sunacağım.Bu film önerilerini listelerken, yaşam'ın oluşturduğu listeden bazı filmleri örnek aldım. Hadi başlayalım.

  1- Yıldızlararası
  Yıldızlararası filmi, Christopher Nolan yönetmenliğinde çekilmiş ve 2014 yılında gösterime girmiş başarılı bir uzay filmidir. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film olan Yıldızlararası, sizleri koltuklarınzdan alıp kendi dünyasına götürecek başarılı bir yapım olarak dikkat çekmektedir.

  2- Galaksinin Koruyucuları
  Yine 2014 yılında gösterime giren ve yaşam'ın da uzay filmleri listesinde yer alan Galaksinin koruyucuları filmi son derece eğlenceli, aksiyon ve macera dolu bir yapımdır. Marvel ürünü olan Galaksinin koruyucuları filmi de mutlaka izlemeniz gereken uzay filmleri arasında yer almaktadır.

  3- Star Wars: Güç Uyanıyor
  Şimdiki filmimiz 2015 yılından. Vizyona girdiği yıl gişe rekorları kıran ve listeleri alt üst etmeyi başaran bir film olan Star Wars: Güç uyanıyor filmi, dünya genelinde birçok hayranı bulunan film serisinin bir üyesidir. Kesinlikle izlenmesi gereken ve son derece özgün senaryosu ile her anından keyif alacağınız uzay filmlerinden biri olan Star Wars: Güç Uyanıyor filmi listemin 3.sırasında yer alıyor.

  4- Marslı
  Star Wars: Güç Uyanıyor filmi gibi sıradaki filmimiz olan Marslı filmi de 2015 yapımı bir filmdir. Gösterime girdiği andan itibaren oldukça sükse yaratan ve adından sıklıkla söz ettirmeyi başaran bir film olan Marslı, izlenebilecek en başarılı uzay filmlerinden biridir. Siz de ailenizle ya da tek başınıza bir uzay filmi izlemek ve kaliteli dakikalar geçirmek istiyorsanız, Marslı filmini izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

  5- Star Trek
  Listemin son filmi olan Star Trek filmi 2 saati aşkın süresiyle sizlere uzun bir mecaraya beraber çıkmayı vaat ediyor. 2009 yılında izleyiciler ile buluşan Star Trek filmi, listemde bulunan diğer uzay filmleri gibi kendi izleyici kitlesine sahip başarılı bir film olarak dikkat çekiyor. Yüksek dozajda aksiyon ve macera ile karşılaşacağınız ve her dakikasından zevk alacağınız Star Trek filmini mutlaka izlemelisiniz.

   
  Toplam blog
  : 1
  : 970
  Kayıt tarihi
  : 10.03.18
   
   

  Celal Bayar Üniversitesi - Lojistik Yönetimi mezunu, 25 yaşında, yazı yazmaktan hoşlanan bir genç..