Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Kasım '14

   
  Kategori
  İlişkiler
   

  Sigara hayatin...

  Sigara hayatin...
   

  Her iki tarafta bilir ki bu sözler tutulmayacak, diğer sözler gibi bunlar da unutulacak.


  Sigara içen bir yakınınız varsa hayat çok zor.

  Hele ki bu kişi sevgiliniz ise. İstediğiniz zaman sarılamazsınız, öpemezsiniz, elini tutamazsınız. Kokusu o kadar rahatsız edici ve kötüdür ki yanına yaklaşmak istemezsiniz.

  O öpmeye doyamadığınız bebeksi kokusunun yerinde izmarit kokusu vardır.

  Miğdeniz bulanır. Sevdiğiniz insana sarılabilmek için sigara içme diye yalvarırsınız. Her gün bu durum sizi daha çok üzer. Dayanamaz hale gelirsiniz. Her sigara kavga sebebidir. Karşınızdaki bu durumu görmez, göremez. Ona göre olan bir şey yoktur. Hayat gayet normaldir. Sizi gün ve gün kaybettiğinin farkında bile değildir. Her gün sigara bırakma sözleri yeminler eder. Her iki tarafta bilir ki bu sözler tutulmayacak, diğer sözler gibi bunlarda unutulacak.


  Bir gün canınıza tak eder.” YETER ARTIK! ” Dersiniz. Mecbur değilim buna katlanmaya ! Sevginizden aşkınızdan bunca zaman katlandığınız yeter. O seviyorsa o katlansın birazda.

  Sonuçta sigarayı tercih eden o. Sigaraya bağlılığı senin aşkından üstün geliyorsa seninle olmasının bir anlamı yok. Diyecektir ki bağımlıyım, bırakamıyorum, denedim olmadı vs vs … ‘’Dinlemeyin ‘’.

  Bağlanması gereken sizin aşkınız olmalı içinde 20 sigara olan bir paket değil.


  Şimdi benim yazdıklarımı okuyan sigara severler sinirlenmeye başlamıştır bile. Üzgünüm ama gerçekler bunlar. Size çevrenize, cebinize, yakınlarınıza zarar verdiğini bile bile hala sigara içiyor, kendinizi tüketiyorsunuz. Burada kalkıp da sigaranın zararlarını, içine konan zehirleri yazmayacağım. En büyük zararı sevdiklerinizi sizden uzaklaştırması. Her sigara içmek istediğinizde bunu hatırlamanız yeterli olur.


  Gülseren ÖZÜBAL 

   
  Toplam blog
  : 1
  : 379
  Kayıt tarihi
  : 10.11.14
   
   

  Şans hep benimle. Evrenden torpilim olduğu doğrudur. RTV işim, tiyatro aşkım, ailem hayatım. Okuy..