Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

03 Aralık '08

 
Kategori
Cinsel Sağlık
Okunma Sayısı
11736
 

Ağlatan mastürbasyon?

Ağlatan mastürbasyon?
 

Mastürbasyon


Seks ve Cinsellik Hakkında Bilmediklerimize cevaplar arıyoruz!

Konu: Mastürbasyon

Mastürbasyon (elle tatmin) Kişinin (kadın veya erkek) kendi kendine cinsellik yaşaması veya cinsel doyuma ulaştırması için yaptığı eyleme denir. Daha modernize bir açıklama ile ; bir cinsel tepki üreten istemli kendi kendine uyarım olarak tanımlanabilir.


Ruh ve beden sağlığımız açısından, huzurlu bir gelecek için, cinsellikle ilgili bilmediğimiz ne kadar konu ve soru varsa, geliniz ''önce'' öğrenmenin yollarını araştıralım.. Bu konuya benim de bir katkım olsun diyorsanız, soru hanesine sorularınızı yorum hanesinede fikir ve görüşlerinizi bize yazarsanız, cinsellik konusunda eğitim almış uzmanlaşmış hocalarımızla birlikte, sizlerden gelecek olan bütün sorulara yanıtlar arayacağız..

SORU

Merhaba, ben bir yıla yakındır mastürbasyondan sonra aglamaya başlıyorum, bir psikologa görünmeli miyim?
Bu durum beni endişelendiriyor ama bu sorunumu bir doktora da olsa anlatmaya çekiniyorum saygılarımla.

CEVAP

Mastürbasyonla gelen boşalma sadece fiziksel bir olay değildir. Duygusal bir boşalma da yaşanır. Bunun türü ve şiddeti kişiden kişiye ve zaman içerisinde değişebilir. Ancak sizin yaşadığınız duygusal durum ve buna eşlik eden ağlamanın altında yatan nedenleri irdelemek gerekir. Bu nedenle bir uzmala görüşmeniz yararlı olacaktır.

Cevaplayan: Dr. Cengiz DEMİRSOY Uzman Klinik Psikolog NPİSTANBUL Hastanesi. www.npistanbul.com

NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden 33 uzman tüm psikoloji ve nöroloji konusundaki sorularınızı cevaplandırıyor!...

Ayrıca Psikiyatri hakkında her türlü detaylı bilgi http://www.psikoegitim.com/ ve 0216 633 06 76 nolu telefondan alınabilmektedir.

''Bilinmeyen cinsellik önce kendimizin sonra ülkemizin en büyük düşmanıdır'' (SR)

Gönül Notum:
Bu konularda bana yardımcı olacaklarına dair söz aldığım, NPSİTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesine, özellikle Sayın Prof. Dr. Nevzat Tarhan Hocama ve Sayın Uğur Canbolat Beyefendiye çok teşekkür ederim..

Saygılarımla.

Sabiha Rana


Adınız saklı kalmak kaydıyla bize her konuda yazabilirsiniz. İletişim: sabiharana@sabiharana.com

Cinsel Sağlık Hakkındaki diğer konularımız: http://blog.milliyet.com.tr/Arsiv.aspx?UyeNo=612144&KategoriNo=63

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben psikanalize, terapiye vs. karşı olmayan, hatta bu tür toplantılara şahsen katılmış ve yararlanmış bir insan olarak, bu işlerin radyo, ya da televizyon aracılığıyla yapıldığında suistimallere yol açabildiğini söylemeye çalışıyorum. bana hak verirsiniz umarım. Saygılar. Ali Nail.

Ahmet Güreşçioğlu 
 03.12.2008 17:20
Cevap :
Sayın Ali Nail Bey, Bu konuların altında imzaları ve isimleri olan ve kendilerini mesleklerinde, dünyaca kanıtlamış olan çok değerli profösörlerimizin, hocalarımızın ve uzmanlarımızın takdir edersiniz ki isimleri var! Aynı ekip! NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezinin kendi konularına göre uzmanlaşmış hocalarımız TV. Proğ. (mesela) ''PİSİKOYORUM'' aynı zamanda benim sayfamda sizlerle paylaştığım bu bilgileri ''Hürriyet Sağlık Sayfasıda'' yayınlıyor. NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezinin (benimde elimden geldiğince takip etmeye çalıştığım) sağlık söyleşileri oluyor. Arzu ederseniz ilgili kurumu arayıp siz de her türlü bilgiyi alabilirsiniz.Ben sizin gibi düşünmüyorum!Eğer merak ettiğimiz konuları yetkili ağızlardan dinler, okursak faydası olacağını umud ediyorum!En azından ön bilgi açısından bu sayfanın bile faydalı olduğuna ben bizzat şahidim. Bunu bildiğim müddetçe de yola devam diyorum!Efendim.Yakın ilginize teşekkür ederim.Saygılar..  03.12.2008 17:47
 

Mastürbasyon sonrası ağlama vakasında, soru da cevapta çok sınırlı. Bu vakayı kastetmiyorum ama, bu tür durumlarda çoğu kez, soruyu soranla cevabı veren kişi, karşılıklı mastürbasyon yapmış olmuyorlar mı sizce. Sevgiler. Selamlar. Ali Nail.

Ahmet Güreşçioğlu 
 03.12.2008 2:32
Cevap :
Bence olmuyorlar efendim! Hastaneye doğuma giden bir kadınla onu doğurtan doktor mu yapmış oluyorlar doğacak çocuğu? ? ? Saygılarımla Ali Nail Bey.  03.12.2008 7:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1989
Toplam yorum
: 5393
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4975
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster