Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mayıs '08

 
Kategori
Aile
 

Aile Yapımız

Aile Yapımız
 

Aile yapımıza yapılan saldırılar yıllardan beri çok bilinçli ve sabırlı senaryolar şeklinde oluşmaktadır. Bu senaryolar o kadar derinden ve planlıdır ki, olayın içinde olanların bir kısmı bu olaylara tamamen karşı olmalarına rağmen bu senaryolarda görev almakta, en güçlü savunucuları olmaktadırlar.

Hatırlıyorum ve bir kısmını da büyüklerimden duyuyorum; 1970'li yıllarda sinsice uygulanan bir senaryo vardı.

O zamanlar toplumuz şimdi olduğu gibi modern değil idi ( birlikte yaşamayı, göğüslerini göstermeyi, eşini aldatmayı nedense, red ederdi ), bir kızla erkeğin el ele tutuşması bile çok müthiş bir olaydı. Erkeklerin bile çoğunluğu evlenmeden önce ilişkiyi kabul etmez, " günah " diye karşı çıkarlardı.

İşte öyle bir ortam ve zamanda, "kızlık zarı" tartışması ortaya atıldı. İnsanların kızlık zarına çok önem verdikleri, bunun büyütülmemesi gerektiği, kızlık zarına önem verenlerin kadınları bir mal olarak kabul ettikleri gibi konun gerçek amacı ile ilgisi olmayan eleştirilerle bir toplum mühendisliği uygulandı.

Gerçek amaç, bence insanlara günah olan bir davranış ve yasağın kaldırılması, böylece aile yapısının ve de toplum yapımızın temellerinin oyulması idi. Nitekim, böyle de oldu. Bir ablam ve iki abim var. Ablam ve bir abim kızlık zarının önemsiz olduğunun taraftarları imişler. Ancak, şimdi nasıl büyük bir senaryo ile kandırıldıklarının farkına vardılar.

Toplumumuzun aile yapısına bir bakın:

Birlikte yaşamak bazılarına göre seviyeli arkadaşlık; bazılarına göre ise zina, günah. Burada vurgulamaya çalıştığım bir başka nokta. toplumumuz nasıl farklı yaşamlar sürdürüyor...

 
Toplam blog
: 3
: 479
Kayıt tarihi
: 27.05.08
 
 

Dünyayı ve insanları seven, hayat dolu, enerjik, çalışmayı ve paylaşmayı çok seven, ailesi olmadan y..