Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Mayıs '13

 
Kategori
Etkinlikler / Festivaller
Okunma Sayısı
233
 

Aksaray tanıtım günleri yapıldı

Aksaray tanıtım günleri yapıldı
 

:Eskil - Aksaray


Tanıtılmaya müsait birçok farklılığının olmasına rağmen yetersiz reklam faaliyetlerinden dolayı yeterince ismini duyuramayan illerin başvurduğu tanıtım günleri etkinliği kervanına Aksaray’da katıldı. Devlet tarafından ilk yapılan etkinliğe maddi olarak verilen desteğin yanında bakan ve milletvekili katılımıyla da destek veriliyor.

Ankara’da Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan etkinlik Aksaray adına gerçekten son derece güzel geçti. Aksaray belki tarihinde hiç bu kadar ulusal basında yer almamıştı. Özellikle Aksaray’ın son yıllarda en çok öne çıkarılan farklılığı olan çoban köpeği malaklısı bu organizasyonunun en gözde ürünü oldu.

Aksaray Malaklısı Beşir Atalay, Veysel Eroğlu gibi yüksek düzeyde katılımcıların olduğu organizasyonda görücüye çıkması demek ulusal ve yerel basın düzeyinde Aksaray’ı birkaç tık yukarı taşımak demektir. Malaklının yanında Aksaray’ın yöresel lezzetlerinin de stantlarının açıldığı etkinliğin dolu dolu geçmesinde elbette ki Aksaray Valisi Selami Altınok’un ve Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’nın rolü büyüktür.

 Aksaray’ın tanıtım faaliyetlerine elbette sadece merkez bazında katılım yapılmadı. Merkez ilçenin dışında Ortaköy gibi, Eskil gibi büyük ilçelerde Ankara’da stant kurarak farklılıklarını sundu. Yakından takip ettiğim benim de ilçem olan Eskil’in standı hazırlanırken bu organizasyon ilk defa yapılmasına rağmen pek de acemilik gösterilmedi. Eskil standında da özellikle Eskil’in Tuz Gölü’yle olan yakınlığı ön plana çıkartılarak Eskilli Marangoz Zeki Usta’nın yaptığı minyatürlerle ilgi topladı. Yöresel tat olan sıkma, börek ve yoğurt gibi ürünler misafirlere ikram edildi.

Eskil’in tanıtımı adına Eskil Kaymakamı Fatih Okumuş, Eskil Belediye Başkanı Niyazi Alçay, Eskil Ak Parti İlçe Başkanı Mahmut Oruç ve Eşmekaya Belediye Başkanı Mustafa Gazi Eşmekaya etkinliğe ziyadesiyle ilgi göstererek sorumlusu oldukları bölgelerin reklam faaliyetlerine ve gelişimine büyük katkı sağladı.

Bu organizasyondan payına düşeni en az alansa Aksaray’ın Sultanhanı kasabası oldu. Bu etkinlikte ismini de aldığı Sultanhanı’nın bir minyatürü sergilenip ulusal basında reklam yapılabilirdi. Ama ne yazık ki ne belediye adına ne de başka resmi bir kurum adına organizasyona katılım yapılmadığı için Sultanhanı’nın tanıtımını yapma görevini özel bir girişimci yüklendi. Resmi bir destek olmadığı içinse aslında tanıtılmaya en müsait yerlerden biri olan Sultanhanı bu etkinlikte sınıfta kaldı.

Aksaray bu hafta Osmaniye yakınlarında görev uçuşu yaparken şehit düşen pilotumuz Üsteğmen Hamza Gümüşsoy’un acısı dışında çok güzel bir hafta geçirdi.

Buradan şehidimize Allah’tan rahmet yakınlarına ve tüm Aksaray’a başlığı ve sabır niyaz ediyorum.

 

Yazının Yayını: http://www.mehmeteminztrk.com/aksaray-tanitim-gunleri-yapildi/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 352
Toplam yorum
: 624
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 3085
Kayıt tarihi
: 02.08.08
 
 

1989’da Aksaray’ın Eskil ilçesinde doğdu. İlköğretimini 2004 yılında Eskil Cumhuriyet İlköğretimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster