Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Nisan '10

 
Kategori
Haber
 

Aslında çok basit

Aslında çok basit
 

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte yerli tatilciler ve yabancı turistler plajlara akın etmeye başladı. Turistler denize girip güneşlenirken, sezon öncesinde gündelik kıyafetleri ile plajda dolaşıp bira içenler, genç ve güzel turistleri bakışlarıyla taciz etti.

Hava sıcaklığının 25 derece, deniz suyu sıcaklığının ise 17 dereceye ulaştığı Marmaris'in Uzunyalı Mevkii'ndeki plajlar tatilcilerle doldu. İngiliz, Danimarka, Norveç ve İsveç'ten gelen turistler sere serpe plajdaki kumların üzerine uzanıp güneşlendi, denize girmenin keyfini çıkardı.

Turizm sezonunun açılmasıyla magandalar da plajlarda iş başı yaptı. Gündelik kıyafetleriyle plajlarda dolaşıp, bira içenler, güneşlenen kadın turistleri bakışlarıyla taciz etti. Birkaç metre yakınlarına kadar sokulan magandaların bakışlarından rahatsız olan bazı turistler, plajı terk etmek zorunda kaldı. Duyarlı kişilerin ihbarı üzerine gelen polis ekipleri, magandaları uzaklaştırdı. (Kaynak:Mİlliyet)

Öncelikle kimmiş bu duyarlı kişiler ve neye duyarlılarmış! onu merak ettim.

Sonra sırasıyla;

Bu plaj çıplaklar kampı mıydı da bu kadın ve turist milleti aklına esen heryerde üstsüz güneşleniyor. Onların ne kadar güneşlenmeye hakkı varsa milletin de bira içip keyif yapmaya hakkı var.

Ve kadının zerre kadar rahatsız olduğunu zannetmiyorum. Hatta zan' dan öte göz var izan var. Fotoğraf ortada. Kadın son derece rahat. İnsana 'ne bu rahatlık' dedirten türden. Yurdum kadınının çoğunun kendi evinde olmadığı kadar rahat bir hali var.

Halka açık plajda hanfendiler sınırsız soyunacak diye erkekleri ayrık otu gibi temizlemeye çalışmanın mantığını anlamış değilim.

Ne yani... biz gidip onların ülkesinde aklımıza esen yerde soyunacağız da o ülkenin erkeği bakmayacak... Öyle mi?

Onların ülkesinde de devletin polisi bizdeki gibi erkekleri sırf bakıyorlar diye plajdan mı atacak?

Ülkem erkeğine her fırsatta etiket yapıştırılmaya çalışılmasından hoşlanmıyorum.

Burada yaşanan şey aslında çok basit;

Onlar sadece erkek...

Ve dünyanın neresine giderseniz gidin kadın da erkek de hep aynı...

Üzüldüğüm nokta; o kadar sorun varken devletin polisinin uğraştığı şeye bakın...

İyi bayramlar.

Unutmadan; bu turist sevdasını da hiç anlamıyorum. Turist geliyorsa gittiği yerin kuralına göre davransın. Biz niye her gelene benzemeye çalışıyoruz. İlle de benzemek gerekiyorsa 'biz sabittik onlar sonradan geldi'ğine göre onlar bize benzesin.

Tekrar iyi bayramlar.

 
Toplam blog
: 1929
: 661
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..