Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ağustos '10

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
418
 

Atilla Dorsay ne yaptın!

Atilla Dorsay ne yaptın!
 

Atilla Dorsay


21 Ağustos Cumartesi günkü Atilla Dorsay'ın A-Takımı yazısını okuyunca gördüklerime inanamadım. Bakın Dorsay, bu hafta vizyona giren A-Takımı filminde neler yazmış:

1-) Dorsay diyor ki, "Örneğin o mizah duygusu... Birkaç sahnesi antolojilere girecek nitelikte: Örneğin tutuklular Steve McQueen'in ünlü Büyük Firar filmini gözlüklerle, üç-boyutlu olarak seyrederken duvarları yıkıp içeri dalan kamyon..."

A-Takımı filminde Dorsay'ın söylediği sahnede "Büyük Firar" filmini izlemiyor. Çünkü filmde bir hummer dağ yolunda ilerlemektedir. Hummer 1984 yılında yapıldı. Dorsay'ın bahsettiği film ise 1963 yapımı!

2-) Dorsay diyor ki, "Sarı saçlarıyla şaşırtan Liam Neeson dışında pek bilinmeyen oyuncular rollerine çok uygun düşerken..."

Hayda bu da nerden çıktı. Film boyunca adamın saçları beyazz.

Ben şahsen Atilla Dorsay gibi bir duayyenden böyle hatalar beklemezdim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Atilla Dorsay'ın bi eleştirmen olarak izlediği (ya da izlemek zorunda kaldığı) vasat aksiyonların haddi hesabı yoktur. hal böyleyken her filmi pür dikkat izlemek zor olabilir, yada her ayrıntıyı aklında tutmak. belirttiğiniz hatalar o denli abartılacak şeyler değil. saygılar...

Sinefilozof 
 24.08.2010 16:32
Cevap :
Filmde başrolü oynayan adamın saç rengini bilmemek ve bir filmi sırf ismi benziyor diye yanlış yorumlamak çok büyütülecek bir hatadır. Ayrıca, film hiç de vasat değildir. Bakmakla görmek anasındaki farkları bilmemek bir eleştirmenin en büyük sorunudur. Filmler baştan sona dram kokan ve onlara verilen anlamsız ödüllerden oluşmaz.  26.08.2010 15:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 27
Toplam yorum
: 26
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 885
Kayıt tarihi
: 27.12.07
 
 

İletişim fakültesi mezunuyum. Medya sektöründe çalışmaktayım. Yazı yazmayı seviyorum ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster