Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Temmuz '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
281
 

Avrupaya şikayet!

Avrupaya şikayet!
 

AVRUPANIN BİR NUMARALI GLADYATORU


Bazen o kadar garip şeyler oluyor ki bu ülkede aklım hayalim almıyor. Nüfusumuz neredeyse seksen milyon oldu. Her gün onlarca vahşet ve rezalet ile gündem oluşuyor. Sorunlara bakıyorum cumhuriyetten beri aynı hiç değişmemiş. Roller aynı senaryolar aynı, sadece oyuncular farklı. 

Çağdaşlık denilen kelimenin anlamını bilmiyorum veya anlamlandıramıyorum. Benim bildiğim herkes aynı zamanı yaşıyor. Aynı çağda aynı yılda yaşıyor. Belki bize göre başını açmak, mayoyu, bikiniye, minikiniye, ipkiniye veya iç çamaşırını tangaya çevirmek diye farklı bir tanımı olabilir diye düşünüyorum çağdaşlığın. Hatta önüne gelenle yatmak, çoluğun çocuğunla oturup içmek, akranaların karısına yan bakmak falanda olabilir diyorum ama buna medeniyet denildiğini biliyorum. 

Tıpkı cumhuriyet gibi insanların kendisini yönetmesi gibi muhteşem bir yönetim şeklinin anlamını değişmek ve cumhuriyetçiliği kullanarak edepsizliği arttırmak, her an her yerde cumhuriyet adına eylem yapmak, hukukun üstünlüğünün meclise vekil sokmadığı bir dönemde hakkkımı arayorum diyerek devletin polisine taş atmak, kamu ve halkın malına zarar vermek olmuş cumhuriyet. Yani biz artık cumhuriyetle değil maalesef edepsizlikle yönetiliyoruz. 

Yöneticilerimiz birbirini kamuoyunda sövüyor, ahlaksız kelimeler kullanıyor ve vatandaşı gerdikçe geriyor. Halk patlamaya hazır bombaya dönüyor. Güvensizlik had sahfaya ulaşmış. Hiç kimse bunu düşünmüyor ve çözüm aramıyor. 

Birde özgürlük belası var başımızda tabi. Herkes ben özgürüm diyip kırıyor, içiyor, döküyor ve daha ağza alınamayacak neler neler yapıyor. Yıkılıncaya kadar sarhoş olup insanları rahatsız ediyor, ardından "ben özgürüm, insan hakları" diyor. İş isteyen kırıyor, aş isteyen kırıyor, zam isteyen kırıyor, emeklisi kırıyor ve sonunda "ben özgürüm" diyor. İsteyen içki satıyor, isteyen kadın pazarlıyor, bir diğeri memleketi satıyor ve ardından "insan hakları var, ben özgürüm" diyor. 

Peki ya "özgürüm" diyerek çıdıranların, ahlaksızlık yapanların zarar verdikleri kimseler özgür değil mi? Onlar insan değil mi? Herkesin bahsettiği özgürlük ve insan hakları bu insana benzer şekilde yaratılmış, sessiz çoğunluk içinde geçerli değil mi? Kusura bakmayın ama buradaki özgürlük değil bunun adı ahlaksızlık galiba. 

Seksen milyonluk ülkede adam bulamadık gidip hapiste yatanları vekil seçtik. Üstelik başlarına geleceği bile bile. Hani adamlar dolandırıcılık, zimmete para geçirme, ihaleye fesat karıştırma, hırsızlık, kadın ticareti, kamu malına zarar verme, düşünce suçu hatta ve hatta sıbyancılık ve tecavüzden yatsalar, yargılansalar yanmayacağım. Adamlar direkt ülkeyi yıkmaktan ve vatan hainliğinden yargılanıyor, bizlerde milletini yıkmak, vatanını bölmek isteyenleri birde vekil seçip başımıza oturtuyoruz. Yazık ya çok yazık. Yüce Allah celle celaluhu mukaddes kelamında boşuna demiyor "neye layıksanız onunla yönetilirsiniz" diye, ne kadar da doğru. Yarın herifler bizleri yıkıp orta yerde tecavüz etseler "kaçınılmaz zevk almaya bakalım diyeceğiz" neredeyse. 

Bu da yetmezmiş gibi çıkmış herifin biri bizi avrupaya şikayet ediyor. Soruyorum ismi lazım değil insan, sen kimsin ki bu ülkenin şerefli insanlarını Avrupalı köpeklere şikayet ediyorsun. Asırlarca ülkemizde kıyametleri koparttıran, gladiolar kurduran, içimize soktukları casuslarıyla bizi birbirimize vurduran, parasıyla insanlarımızın yüreğini karartan, savaşlarda anamıza bacımıza saldıran şerefsizleremi bizi şikayet ediyorsun. Sen kimsinki seni biryerlere getiren yüce Türk milletinin şerefini ve haysiyetini ayaklar altına alıp kafirlerin, hem dinimizin hemde milletimizin en büyük düşmanlarının kapısına gidiyorsun. 

Memleketi birbirine kattınız yaptıklarınızla. Saf ve tertemiz insanlarımızı canavara çevirerek oyunlarınıza alet ettiniz. Ülkede husuzrsuzluk çıkarmak için olmadık yollar denediniz.Çıkar ve menfaat kavgalarınız için, devletten çalmak ve deveden birşeyler koparmak için birbirinizi yiyordunuz ses çıkarmadık ama yok arkadaş bu iki oldu haddinizi aştınız. Size son kez diyoruz "üçüncüsü olmasın ve haddinizi biliniz". Aksi halde yüce Türk milleti yani sessiz çoğunluk size haddinizi hak ettiğiniz şekilde bildirecektir. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Benden bir sonraki yorumcu ile bana verdiğin cevaplar, senin kafa yapını anlatmaya yeter. Başkada diyecek bir şeyim yok. Allah ıslah etsin...

cevodem1957 
 07.07.2011 17:55
Cevap :
Haklısınız benim kafa yapım sizden farklı. Bende iki tane var. Ben kitap yüklü eşşek olmaktansa, Allahın kelamını okyan, emirlerine uyan,sünneti Resulallahı tatbik eden bir kul olmayı tercih ederim. Tabiki Allah celle calaluhu ıslah etsin hemde hepimizi. Zira yüce Allahın c.c.ıslahı iki türlüdür. Ya hidayete erdirir yada canını alır.1400 yıl önce getirdiği emirlerle ana baba hakkından , komşu ve kardeş hakkına, kadar her şeyi düzenleyen emirleri gönderene secde ederim.Doğruluğu menfaate tercih etmem. Allahın yarattığı halifesi yani siz yani biz yaratılmışların en mukaddesiyiz. ama bir şey var o da sizlerin görmediği bizim bataklık haline getirilmiş halde olan Ankarada tespit ettiklerimiz. İnsanlığımızdan utanır olduk karşılaştıklarımızla. Herşey tv ekranlarında yok. Gazetelerde yok. İnternette yok. Biz hayatımızı insana adadık. Ama merhametlilerin en yücesine ve insanların en şereflisinin üzerine yemin ederimki"Ankarada bir günde yaşanan Lut kavminin bütün yaptıklarına bedeldir" Syg.  09.07.2011 17:46
 

1) Tecavüzcüler seçilsin vatan hayinleri seçilmesin diyorsunuz. Unutmayınız ki, Mustafa Kemal ve arkadaşları da vatana ihanetten yargılanmıştı. Askerlikten tard edilmişlerdi:-) Demekki vatan kavramını netleştirmemiz gerek öncelikle...2) Sayın başbakn da hapis yattı anımsarsanız. Hem de devlete karşı işlenen suçlardan. Sayın Cumhurbaşkanı ise Saadet partisinin kayıp trilyon davasında suçlu bulunmuştu... 3) CHP, Sayın başbakanın milletvekili seçilmesi için araseçimin önünü açmıştı. Kimse CHP'ye demokrat değil diyemez. 4) Sayın Cumhurbaşkanın eşi de Avrupa İnsanhakları Mahkemesine TC. aleyhinde dava aşmıştı:-) Eşi şikayet ettiği cumhurun reisi olunca geri çekti şikayetini:-) 5) Bu dünya çıkarların çatışmasından ibarettir. Siz şu samanyoluna fazla kaptırmışsınız kendinizi 6) Göbeğiniz nasıl? sık sık kşınıyor mu diye bir esprik patlatsam umarım beni hoşgörürsünüz... Sevgi ve saygıyla...

yeşilsoğan 
 05.07.2011 15:25
Cevap :
1-Mustafa Kemal in vatana ihanetten yargılanması ve askerlikten tardı çok normal. Çünkü Osmanlıya devletine karşı gelmişti ve o zaman Türkiye Cumhuriyeti yoktu.2-Sayın başbakan örgüt kurarak darbe yapmaktan yargılanmadı.Şiir okudu..3-CHP nin ara seçime ışık yakması kendi menfaati içindi Tayyip Erdoğan için değildi unutmayın.4-Sayın Hanımefendi hukukun olmadığı örgütlerin yönettiği bir ülkede açılmaya çalışan başını açtırmamak için başvurdu o yola. Çok şükürki artık değişti ve ülke adil yönetiliyor ve hukuk geldi.Ayrıca cumhurbaşkanı eşi olunca sıkar biraz açmak başörtüsünü.5.Samanyolunda iki yıl kadar bulundum ve onlara laf denince çıldırıyorum.Dini bütün, bozulmamış, türk islam kültürüne uygun bir gençlik yetişmesi için çaba sarfeden samanyolu kimin namusuna tecavüz ediyor hala anlamış değilim.6.Sevgili yeşilsoğan benim göbeğim yoktur. Göbek haramzadelerde olur.Sizde varsa dikkat edin. Ayrıcasizin kaşınan yeriniz varsa doktora lütfen.Biz hekim değiliz  05.07.2011 18:29
 

"Hatta önüne gelenle yatmak,çoluğun çocuğunla oturup içmek, akrabasının karısına yan bakmak falanda olabilir diyorum ama buna medeniyet denildiğini biliyorum." Yanlış okumadım değilmi bunları yazmışsın.Ya arkadaş sen şu düşüncelerini belden yukarı bir çıkar allahını seversen.Sen belden aşağı ile bozmuşsun. Medeniyet tarifin buysa ben bu kafada hastalık ararım. Bu Avrupa köpeklerine şikayet meselesine gelince: Sen Abdullah Gül Dışişleri Bakanı iken bu ülkede yaşamıyormuydun. Ülkemizi AİHM'sine Hayrunnisa Gül'ün şikayet ettiğini bilmiyormusun. Kaldıki o zaman Hayrunnisa Hanım'da haklıydı, şimdiki CHP'de haklı. Hukuk Evrenseldir o yüzden, dünyanın neresinde bir haksızlık varsa, dünyanın her yerindeki hukuk buna karşı çıkar. İşte o beğenmediğin medeniyet'in ilk şartlarından biride hukuka saygılı olmaktır. Tesadüfen yazını okudum. Bir daha da okuyabileceğimi sanmıyorum. Saygılar.

cevodem1957 
 04.07.2011 13:07
Cevap :
Saygıdeğer Hanımefendiin AİHM ye müracaatları döneminde ülke hala gladio ların ve birtakım suç örgütlerinin etkisi altındaydı. İşler değişti. İnsanlar birbir hesaba çekilebiliyor.CHP nin haklı olduğuna inanıyorsanız asıl sizde problem mevcut. Çünkü kendi yazdığınızla çelişiyorsunuz. Zira hapiste yatanları meclise sokmaya çalışanlara karşı koyan da hukuk.Medeniyete gelince, vücudunu namahreme göstermemek için sadece Allah rızası için kapanan,evinden günah bataklığına saplanmamak için çıkmayan insan irticacı ve gerici oluyor ama mini eteğini her gün yukarı çeken, degajesinden organları sarkan, onunla bununla fingirdeyen medeni oluyor.varsa vicdan mukayesesi yaparsanız göreceksiniz.Belden yukarıya çıkamıyorum zira bir takım yasalarla hep belinden aşağı vurulan sinsice soyulan bir toplumun ferdiyim bende. Moda diye kıçı başı açılan, eğlence diye beyni uyuşturulan,dizilerle aile yapısı bozulan,şans oyunu diye kumar oynatılan bir toplum var.Yazdıklarımı okuyup okumamanızı önemsemiyorum bile  05.07.2011 18:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 55
Toplam yorum
: 43
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 976
Kayıt tarihi
: 21.10.07
 
 

İnsana insan olduğu için değer veren dürüst ve saygılıyım.Güzelliği fiziki olarak düşünmeyen gönül g..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster