Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ağustos '10

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
646
 

Azrail aşka saklanmış!

Azrail aşka saklanmış!
 

 

 

Yine aşk cinnetleri, cinayetleri ! 

Terk edildiği için hayatına kıyanlar! 

Aşıkların elinde testere, bir zamanlar sevgi ile dokunan elleri kan içinde, gözlerinde donuk, buzlu bakışlar!  

‘’ Öldürdüm onu, hak etmişti ‘’ diyor. İhanetin cezasını veriyor, töreyi uyguluyor, rüyasına inanıyor, dedikodular tahrik ediyor, erkeklik gururunu temizliyor, boşanmayı hazmedemiyor ve daha bir sürü HAFİFLETİCİ SEBEP! 

Kimsin sen! Azrail mi?! 

Ölen aşk, ölen sevgi, ölen insanlık! 

Toprağa gömülen, bedeninden ayrılmış uzuvlar…  

Evlerden ceset kokuları yayılıyor. Buzdolapları, dondurucular kurbanlık et saklar gibi, insan parçaları ile dolduruluyor! 

İnsan! bu öldürülen, kesilip doğrananlar.  

Ayağından tutup 10.kattan atılan da, kafasına kurşun sıkılanda, boğazını sıkan elin altında gözleri fırlayan, boğularak ölen de insan. Bunlar bizim annemiz, babamız, kardeşimiz, akrabalarımız, komşularımız. 

Bu nasıl bir öfke !  

Neler oluyor bize, neden öfkemize hakim olamıyor, çareyi cana kıymakta arıyoruz. İnsan sevdiklerine bunu nasıl yapar. Ölene, geride kalanlara, mahvettiği hayatına hiç mi acımaz. Bu şiddetin altında hangi pisişik hastalıklar yatıyor? 

Ölüm: ölenin ardında bıraktıklarını da, yaşarken öldürür. Nasıl bir haktır ki, Allahın yarattığı bir canlının hayatına son verme yetkisine haiz olunur.  

Azrail kılık değiştirip aşkın içinde saklanmış olmalı… 

Aşkın, sevginin ötesi: ölüm der gibi… 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

..yara...

Yüksel ÖNAÇAN 
 11.02.2011 17:40
 

Sevgi diridir, yaşatır, çoğaltır... Ölüm kokusu varsa , kan akıyorsa orada sevgi ve aşk olabilir mi? Gerçekten sevdiğiniz bir çiçeği koparmaya kıyabilir misiniz? Sevdiğiniz elbiseye ne denli özen gösterdiğinizi bir düşünün hele... Ya sevdiğiniz sevgilileriniz? Yavrunuz, eşiniz, anne, baba ve kardeşleriniz? Hangisinin üzülmesine dayanabilirsiniz? Yineliyorum...SEVGİ DİRİDİR ,YAŞATIR,ÇOĞALIR VE ÇOĞALTIR...ASLA YOK EDEMEZ...

naciye yalçin 
 30.09.2010 0:25
 

Son anda aklıma şu geldi, biz aslında ormanlarda yaşayan vahşi hayvanlardık.. Sistemin kendini yok edişi olabilir :) Özümüze dönüyor olabiliriz.. Şaka bir yana, geleneklerde inanç sistemine bağlı gelişmiştir...

cingengulu 
 15.08.2010 11:35
Cevap :
Hafifletici sebepler ya da sığınılan mazeretler ne olursa olsun, yok etme içgüdüsünün bu denli baskınlık yaratması korkutuyor. Aşk ya da sevgi bitmişse, herkes yeni bir yol çizmeli, öldürmek, ölmek niye! Hayat aşkın ötesinde duygularla da güzel, dost kalabilmek, hatıralara saygı duyabilmek gibi. Sevgiler.  15.08.2010 11:50
 

Günümüz insanı herşeyin hakkını, adaletini kendi kanunlarına göre yerine getiriyor.. Sanırım paranın gücü hırsılarımızı canavarlaştırırken, inanç sistemimizdeki zayıflıkta her yol mübahtır psikolojisi ve çıldırma noktasına kadar insanoğlunu sürüklemekte. Kalbim böyle cinayet haberlerini duymak istemesede, görülen o ki ileriki zamanlarda daha feci haberlerle karşılaşacağımız açıktır.. Sevgilerimle..

cingengulu 
 14.08.2010 11:45
Cevap :
Keşke bu olumsuzluklar hiç yaşanmasa...Her fırsatta psikologlardan yardım bekliyoruz. Acaba özel muayenehanelerine mi, gitmeli tüm toplum. Ruh sağlığımızın iyice bozulduğu aşikar. Olayı ekonomik boyutta değerlendirmek eksik kalıyor. Akılcı geleneklere de ihtiyaç var. Unutturulan olumlu kavramları hatırlatmak gerekiyor. Sağol paylaşımın için.  14.08.2010 12:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 89
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 757
Kayıt tarihi
: 08.03.09
 
 

Yaşamı tüm engellere rağmen sürdürmekten yorgun bir savaşcıyım. Anadolu Üniversitesi İş idaresi Bö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster