Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ekim '17

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Badem Göz Estetiği

Badem Göz Estetiği
 

Badem Göz Estetiği


Badem göz estetiği, aslında alt göz kapağı ameliyatının bir parçası olup alt göz kapağındaki yaşlanmaya veya genetik faktörlere bağlı olarak oluşan gevşemenin toparlanması işlemidir. Bu işlem alt göz kapağının aşağıya doğru sarkması sonucunda oluşan yorgun ifadenin kaybedilmesini amaçlar. Daha önceleri badem göz estetiğinin yaş ortalaması 40-50 arası iken, artan iş temposu ve stres bu yaşın daha da düşmesine ve gençler arasında bir akım haline gelmesine sebep olmuştur.

Badem göz estetiği ameliyatı sonucunda gözlerde bir miktar çekik görünüm oluşturulur ve bu sayede hasta eskiye göre daha canlı ve dinamik bakışlara sahip olur. Türkiye’de kadınların sosyal ve iş hayatında daha etkin olarak yer almaya başlaması ile oluşan yoğun tempo ve stres gözlerine de yansımaktadır. Gözlerin dış kenarları hafif aşağıya doğru sarkmış ve bu durumu saçlarını sıkıca arkaya doğru bağlayarak veya makyaj ile kapatmaya çalışmaktadırlar. Badem göz estetiği ameliyatı bu problemi tamamen ortadan kaldırarak aşağıya sarkan göz dış kenarının yukarıya kaldırılarak daha çekik hale getirilmesini mümkün kılmaktadır.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem göz estetiği ameliyatı hastane ortamında yapılması gereken ve ortalama 30-45 dakika süren lokal anestezi veya sedasyon ile yapılan bir işlemdir. Badem göz estetiği ameliyatı sonrasında aynı gün taburcu olabilirsiniz. Ödem ve morluklar 4-5 gün sürer. Bu ameliyat sonrasında göz kenarında yaklaşık 0.5-1 cm lik iz oluşur ve bu iz 3 ay içerisinde tamamen kaybolur.

Badem Göz Estetiği Görmeyi Etkiler Mi?

Badem göz estetiği sonrasında görme etkilenmez ve yüz de ifade kaybı oluşmaz. Ancak gereğinden fazla çekiklik sağlanmaya çalışılırsa, görme alanı kısıtlanır. Bu sebeple ameliyatı yapacak olan estetik cerrahınızın, planlamış olduğu gerginlik miktarına müdahale etmemeniz uygun olacaktır. Bu ameliyat sonrası daha canlı daha dinamik ve etkileyici bakışlarla sosyal hayata dönüş oldukça hızlıdır.

Badem Göz Estetiği İyileşme Süreci

Badem göz estetiği sonrasında, aynı gün hastaneden taburcu olursunuz. İlk gün buz uygulaması ile morluk ve şişliklerin daha az olmasını sağlarız. Morluk ve şişlikler kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama 3-5 gün sürer. Gözle görülür etki maksimum 30-45 gün sonra ortaya çıkar.

Daha Fazla Bilgi Almak isterseniz, sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

https://www.gorkemcaliskan.com/yuz-estetigi/badem-goz-estetigi

Op. Dr. Görkem Çalışkan

Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı

 
Toplam blog
: 3
: 782
Kayıt tarihi
: 13.09.17
 
 

Op. Dr. Görkem Çalışkan 24.10.1982 İzmit doğumludur. İlkokulu İhsaniye İlkokulu'nda tamamlamış ol..