Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Kasım '12

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
153
 

Bana birşey sorma

Çok basit bir konuı gibi gözükebilir İNSAN İLİŞKİLERİ oysa basit gördümüz bu başlıkta ne kadar başarılıyız.
Çağımızda öyle bir yere itiliyoruz ki konuşmayı unutuyor, birbirimize selam vermekten üşeniyor ve aman benden birşey istemesin dercesine kaçacak yer arıyoruz, oysa genelimiz yanlızlıktan şikayetci değil miyiz.
Öyle ki birbirimize birşeyler anlatmaya çalışırken bile "aman anlayıver işte"deyip kısa yolları seçiyoruz, öyle bir hale getirildik ki elimizden laptoplar, çok fonksyonlu cep telefonları ya da ıpad ler düşmez hale geldi, aslıda biz birbirimiz unuttuk.
Kaç kişi karşı komşunu tanıyor, bahanemiz hazır, zaten işte yoruluyorum birde eve girerken insan sesi duyamacağım, asansörde karşılaştığımız kaç kişiye GÜNAYDIN, İYİ GÜNLER, KOLAY GELSİN gibi temennilerde bulunuyoruz. Aman bir daha bu tipi nerde göreceğim diye geçirmeyenimiz var mı aramızda.
Sonra da karşımızdaki kişi(lerden) anlayış beklemeye çalışıyoruz.
İş ve günlük yaşamılarımızda başarılı olmamızın sebeplerinden bir tanesidir bana göre İNSAN İLİŞKİLERİ aslında, bazılarımız sadece işi düştüğünde İNSAN gibi İLİŞKİ kurmaya çalıyor ve arkasında"ya aslında varya hep aklımdasın ama bir türlü fırsat olup arayamadım işte kusura bakma aklına da bak bak işi düşünce beni aradı diye gelmesin" diye bir sözcük dizimi sıralarız. Bir anlamda karşımızdakini kandırmış olduğumuzu ve ne kadar da samimi duygular içinde olduğumuz oyununu oynarız...
Aslında bu sorun sadece biz yetişkinlerde değil çocuklarda da ortaya çıkıyor ama  neden rol modeli kim EYVAH bizi örnek alıyorlar diye tehlike çanlarını çaldıryoruz.
Öyle ki bedeva msj hakkım var diye aynı evin içinde birbirine msj atan aile bireyleri çok komik gelebilir ama bunu yapanlar var aramızda bir süre önce cep telefonları çaldırıp kapatmaları hatırlayın, ne demek bu "şu anda aklıma geldin bak "ya da "aklımdasın" bu kadar basit oyunlara sürükleyerek birbirimizde kopartılıyor ve birbirimizi anlamaya toplum haline getiriliyoruz.
Bizi örnek alan bir nesil kovalıyor arkamızdan gelecek için bu basit gördüğümüz başlık için güzel örnek olmamız gerektiğine inanıyorum 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 42
Toplam yorum
: 48
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 1040
Kayıt tarihi
: 13.02.08
 
 

Hayata olumlu bakmaya gayret eden bir anneyim. 1975 Eskişehir doğumluyum, Anadolu Üniversitesi mezun..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster