Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Aralık '13

 
Kategori
Gündelik Yaşam
 

Başbakanı güldüren rüya

Başbakanı güldüren rüya
 

başbakan çok güldü...


*Yazılanların gerçekle alakası yoktur. Tamamen hayal ürünüdür.    
 
Erdoğan'ı güldüren rüya

Başbakan Erdoğan, atanamayan öğretmenler sorununu çözmesi için kendisine ulaşmaya çalışan genci telefonla arayarak sen beni güldürdün Allah’ta seni güldürsün dedi. Atanamayan öğretmenin rüyası ise Erdoğan'ı kahkahaya boğdu.

İşte o telefon konuşması..

Türkiye'de bir üniversiteden mezun olmuş Belge, atanamayan öğretmenler sorunu nedeniyle Başbakan'a mektup yazdı. Atanamayan öğretmenler sorununun çözülmesini istedi. Mektup Erdoğan'a ulaştı. Erdoğan ise Belge’nin aranmasını istedi. Başbakanlık'tan arayan kişi "Sayın Başbakanımız sizinle görüşmek istiyor. Müsait misiniz?' diye sordu. Belge ile Başbakan Erdoğan arasında şu konuşma geçti.. 

Erdoğan: Belge selâmün aleyküm

Belge: (Ağlayarak) Vay Aleyküm selam başbakanım. Çok sağolun döndüğünüz için..

Erdoğan: Ne demek. Dönmezsem olmazdı. Zaten canımda sıkılıyordu. Benim içinde bir değişiklik oldu.

Belge: Başbakanım kontörünüz bitmesin, zamanınız da çok kıymetli biliyorum. Hemen söze girmek istiyorum.

Erdoğan: Dur bakalım. Dur bakalım! Benim ki faturalı. Nasılsın iyi misin? Nasıl gidiyor? Anlat bakalım..

Belge: Çok teşekkürler başbakanım. Her şey rayında çok iyi gidiyor. Baba parasıyla geçinip gidiyoruz. Yaş oldu 30 hala atanamadık. Siz nasılsınız. Sağlığınız sıhhatiniz nasıl?

Erdoğan: Thank you very much ben kovalayam sen kaç. Ha ha hah ha haaa. Nasıl komikti değil mi?

Belge: Hemen söze bodoslama gireyim başbakanım. Ama öncelikle içimde kalmasın. İçimde kala kala kabız oldum göbeğim benden önce gidiyor. Bir durumu size aksettirmek istiyorum.

Erdoğan: Tabi buyur yavrum.

Belge: Bundan iki ay önce arka arkaya 7 gece sizi rüyamda gördüm. İnanın çok korktum. Başıma bir şey gelecek diye.

Erdoğan: Hayır olsun inşallah...

Belge: Rüyalarımdan birinde miting meydanlarında atanamayan öğretmenler için “Buradan sözüm tüm genç öğretmen adaylarına; siz merak etmeyin biz geldiğimizde üniversiteyi bitirdiğinizde  ‘Ne yapaacağım, sınavı ya kazanamazsam.’ korkun olmayacak çünkü sınav olmayacak.” Ben yanınıza geldim beni göstererek aha bakın bu arkadaşımız da üniversiteyi bitirdiği gibi atanacak inşallah dediniz. O esnada meydandaki kalabalık hülolooğ diye bağırmaya başladı. Ben çok duygulanmıştım. Benim duygulandığımı görünce sizde çok duygulandınız. Meydandaki kalabalık üzerime gelmeye başladı. O anda silkinerek rüyamdan uyandım. Kan ter içindeydim. (Tabi ben telefonda o an hıçkırarak ağlıyorum. Çünkü aradan yıllar geçti hala atanamamıştım.)

Erdoğan: Tamam yavrum. Ağlama. Ne güzel rüya görmüşsün öyle..ha haa  haaa (gülüşmeler)

(O anda da başbakanı uyarmaya çalışan sesler geliyor arkadan –Gülmeyin sayın başbakanım lütfen sesinizi duyacak- sesleri geliyor. Yani başbakan da gülüyordu.)

Belge: Konuya geleyim başbakanım. Ben atanamayan ve yıllardır atama bekleyen bir öğretmenim. Ekmeğe, işe, atamada kontenjan ADALET’ine, tarafsız ve adil bir öğretmen atama kontenjanına aç bir millet ve aç bir gençliğiz. Bize okulumuzdan mezun olduğumuzda ÖĞRETMEN diploması verdiler. Biz ne şartlarda okuyup mezun olduk ve olmaya da çalışıyoruz. Eğitim konusunda, öğretmenlerimiz konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Derslerin çoğu boş geçiyor, ÜCRETLİ KÖLELİK yapan insanlar derslere giriyor. İstediğinden değil ANA-BABANIN eline bakmasın diye yani ZORUNLULUKTAN. Bu yüzden öğretmen atamalarının adaletli yapılmasını ülkemizin geleceği için öğretmen açığının bir an önce kapatılmasını, atama bekleyen öğretmenlerin sorunlarına çözüm bulunmasını istiyorum. ADİL bir atama istiyorum.

Erdoğan: Şu an cidden çok üzüldüm Belge. Bu durum beni çok üzdü. Şimdi bir talimat veriyorum. Hemen ümüğünü sıksınlar senin.

Belge: !!!!  Çok sağolun başbakanım. İnanın çok duygulandım.

Erdoğan: Peki Belge sana bir şey soracağım…

Belge: Haydi sor sor. Tabiki başbakanım…

Erdoğan: Üç özdeş musluk bir havuzu birlikte 12 saatte doldurmaktadır. Aynı havuzu bu üç musluğun 14 saatte doldurması için kaçar saat arayla açılmaları gerekir.

Belge: (İçinden)Tam da bilmediğim konudan geldi soru. !!!! (sessizlik)

Erdoğan: Şaka şaka. 24 şubelik 700 kişilik bir okul. Kız ve erkek yurtları olan bir  ortaokula atanmışsın, gözünün önüne getir. Getirdin mi?

Belge : Getirdim.

Erdoğan: Tamam şimdi gözünün önünden kaldır. Şimdilik bu kadar yeter. Ha ha haaa

Belge:  !!!!

Erdoğan: Tamam o zaman şimdi talimatı veriyorum. Şubat’ta 40 bin Ağustos’ta 40 bin öğretmen alacağız.

Belge: İşte bu.

Erdoğan:  Ancak rüyanda görürsün. Sen beni güldürdün Allah’ta seni güldürsün.(Telefon kapanır.)

Belge: ?

 
Toplam blog
: 5
: 313
Kayıt tarihi
: 31.08.10
 
 

2003 yılında resim iş öğretmenliğinden mezun oldum. ..