Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Haziran '18

 
Kategori
Siyaset
 

Ben Bozdum

Ben Bozdum
 

Siyaset anlamında bana verebileceği bir şeyin olmadığını düşündüğüm için dün gece Teketek programında Meral Akşener'i izlemek istemedim.

Sabah gazeteleri göz gezdirirken Akşener'in; "Abdullah Gül ile ilgili teklifi ben bozdum" açıklamasını okuyunca yazma ihtiyacını hissettim.

Aynen yazıyorum söylediklerini.

- Abdullah Gül'ün adaylığını isteyen çok garip bir grup varmış. Bunlar Gül'ü çatı aday olarak istediler. HDP'nin de razı olduğunu söylediler. Burayı ben bozdum. Sonuç itibarıyla Kürtlerden bana oy gelmeyeceği söylendi. Kürtlerin hiç oy vermeyeceğini dillendiren HDP'li Sırrı Süreyya Önder. Sonra da ikinci turda Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğini söyledi. Bu çok manidar. Benim arkadaşlarıma 'hadi biz parti kuralım', 3. bir yola ihtiyaç var' dediler. Dolayisiyle geçmişin merkez partilerine benzeyen fakat 21. yüzyılın değerlerine sahip çıkan bir parti kurulması lazım dediler ve herkes taşın altına elini koydu.(SÖZCÜ)

Akşener'in parti kurmasına bir şey demem ve de diyemem zaten. Dersem ukalalık etmiş olurum. Umarım İYİ Parti 21. yüzyılın değerlerine sahip çıkan bir parti olur ama pek zannetmiyorum.

Neden zannetmediğimi de söyleyeyim. Bir kere, 'Abdullah Gül ile ilgili teklifi ben bozdum' açıklamasını yapması bana göre  siyasi bir lidere yakışmayan yaklaşımdır.

Ne demek, 'ben bozdum'?..

Yaz-boz tahtası mı dır siyaset?

İkincisi, 'bozguncu' derler adama..

Yok efendim Kürtlerden oy gelmeyeceği söylenmiş, yok efendim Sırrı Süreyya Önder dillendirmiş. Çalış senin de olsun! Oy istemenin Kürdü Türkü Lazı mı olur muş!

Geçiniz siz onu geçiniz..

Bir siyasi lider meydanlarda herkese eşit mesafede durmasını bilirse herkesten oy alabilir. İsteyen verir oy, isteyen vermez.

Bir kere burada yaklaşım yanlış.

Ötekileştirmenin bir anlamı var mı sizce?

CHP+İYİ Parti+SP+DP ile bir ittifak oluşturdunuz, güzel..

Peki Abdullah Gül ile ilgili (ben bozdum) söyleminizden sonra seçim ikinci tura kalırsa ve sizin dışınızda iki aday arasında tercihinizi ittifak kurduğunuz parti adayından yana kullanmayacağınız ne mağlum? 

Onu bunu bilmem, siyaset ciddi iştir..

 

 
Toplam blog
: 2327
: 450
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..