Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Nisan '12

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
 

Beyaz bir hayat için…

Beyaz bir hayat için…
 

300'ün üzerinde sağlık çalışanı Ordu Devlet Hastanesi önünde toplanarak tepkilerini dile getirirken halktan da büyük destek aldılar


Gaziantep’te bir hasta yakınının Dr. Ersin Arslan’ı öldürmesi üzerine tüm Türkiye’de 1 gün boyunca acil dışında bulunan doktorlar eylem yaparak çalışmadılar. Ordu’da da eylem yapan sağlık çalışanları “Doktoruma Dokunma” diyerek seslerini basın açıklaması yaparakduyurmaya çalıştılar

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası önderliğinde toplanan kalabalık bir grup sağlık çalışanı Ordu Devlet Hastanesi önünde basın yoluyla seslerini duyurmaya çalıştılar.

SES Ordu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Özyılmaz tarafından okunan basın açıklamasında bir sağlık emekçisini ,Dr. Ersin Arslan’ı kaybettik, onu ve nitelikli sağlık hizmeti verme mücadelesi uğruna yitirdiğimiz tüm sağlık çalışanlarını saygıyla anıyoruz diyerek başladı.

Öfkeli olduklarını dile getiren sağlık çalışanları hasta ve hasta yakınlarına kendilerini hedef yapan, nedenini kendi programları olduğunu unutup onları kendileriyle karşı karşıya getiren açıklamalara öfkeli olduklarını belirttiler.

Acil servise başvuran hastayı para alınan ve para alınmayan ayırımı ile doktorları ile baş başa bırakan ve hastayı bu durum ile doktorlara düşman eden Yeşil Alan Kodu uygulamalarına da öfkeli olduklarını belirten sağlık çalışanları sağlıkta dönüşüm programı ile sağlık hizmetinin ticarileştirilmesi ve onun sonucu olan bu ölüme oldukça öfkeli olduklarını belirttiler.

Eylemin sonunda sağlık çalışanları sözcüsü Kadir Özyılmaz sağlık hizmetine ulaşamayan, nitelikli sağlık hizmeti alamayan halkımızdan özür diliyoruz diyerek halka bu mücadelede yanlarında olmak için çağrıda bulundular.

 
Toplam blog
: 59
: 324
Kayıt tarihi
: 19.04.12
 
 

Çocukluğumdan itibaren sadece izlemeyle yetindiğim haberlerin artık içerisinde bir birey olarak d..