Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ocak '21

 
Kategori
Eğitim
 

BIOLOGY IN ESSENCE

Emine Türk ve Hacer Doğru öğretmenimin kuruculuğunu yaptığı Türkiye ve Azerbaycanın ortak olduğu etwinning projesi Bıology In Essence projesinde yer almaktan mutluyum.

Öğrenciler arasında pek de ilgi görmeyen biyoloji dersi içerdiği latince kelimeler sözel konular nedeni ile zor bir ders olarak görülmektedir. Biyoloji dersinin öğrenimini kolaylaştırmak  ve farklı ülkelerdeki biyoloji ders uygulama örneklerini gözlemleme fırsatı sunarak öğrencileri derse dahil etme ve biyolojiyi eğlenceli hale getirmeyi projemizde hedeflemekteyiz.

Proje çalışmlarımıza Ekim ayında başladık. Biyoloji eğlenceledir, aşktır, baktığın gördüğün herşeydir dediğimiz projemizde biyolojiye katkı sağlamış bilim insanlarımız, karikatürümüz, akrostiş şiirimiz, Biyokomik dergimiz ile öğrencilerimize biyolojinin keyifli eğlenceli halini göstermeye çalıştık çalışıyoruz da. Bunu yaprken çeşitli web 2 araçlarını kullanarak 21. yy gençliğini geleceğin dijital ortamına hazırlamaya çalışıyoruz. 8 ayda tamamlanacak olan projemiz her okuldan 5 öğrenci takımları kurulup etwinning portalında öğrencilerin düzenli iletişimi sağlanacaktır.

etwinning projemizde;

Toki Sosyal Bilimler Lisesi/Emine TÜRK/ AFYON

Salihli İMKB MTAL/Hacer DOĞRU/ MANİSA

Abdulhamitham Anadolu Lisesi /Hakan YILDIRIM/KAHRAMANMARAŞ

Balaken 2 Nomreli Orta Mektep/Nubar QURBANOVA/AZARBEYCAN

Karamanlı Anadolu Lisesi/Rukiye YILMAZ/BURDUR

Yalıhüyük Anadolu Lisesi/Sedef KOCAMAN/KONYA

Özel Tevfik Fikret Lİsesi/ Sibel GAZAN/İZMİR

Mehmet Salih Bal MTAL/Sibel TEPEGÖZ ÜRET/İSTANBUL

okullarımzla birlikte çalışıyoruz. Projemize katkı sağlayab öğretmenlerimize teşekkür ediyorum ve daha  güzel etkinlikler yapacağımıza inanıyorum.

 

 

 
Toplam blog
: 3
: 40
Kayıt tarihi
: 21.01.21
 
 

Fırat Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi biyoloji bölümünden mezunum. 2002 de meslek hayatıma özel..