Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ekim '12

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
59
 

Bir yiğit aranıyor

İslamiyet ve Müslümanlara saldırılar hat safhada. Bizi barbarlıkla suçlayan haçlı zihniyeti yine hortladı. Savaşlar şu anda kanla olmamış olabilir ama, çağımızın en büyük cephesi olan psikolojik savaş Müslüman alemi olarak mağlup durumdayız. Her türü çirkin saldırı altında verdiğimiz cevap şiddet, öldürme olmamalı.

Aslında bizde onlara karşı saldırı yapmalıyız. Bizi küçük düşüren zihniyetleri biz yüceltmemeliyiz. Onların dinine saygı göstermemiz için onlarında bize saygı göstermesi gerekir.

Özünde bugünkü hıristiyanlıkla ya da yahudilikle Kur’an’ da bahsedilen din arasında hiçbir ortak nokta yoktur. Onların inandığı isaya yada musaya hakaret edersek(küfr dışında), bizim inancımızda belirtilen peygamberlere hakaret etmiş sayılmayız.

Örneğin günümüz hıristiyanlık inancını ele alalım; onların isa inancı tanrının oğlu olduğu yönünde. Baba-oğul-kutsal ruh inancı hakim. Bunu bizim inancımızdaki isaya benzetirsek maazallah dinden çıkmış oluruz. Çünkü inancımızda İhlâs Süresi mealinde şöyle belirtilmektedir:

« De ki: O Allah birdir, büyüklük onda nihayet bulmuştur, daim ve bakidir, her şeyden müstağni ve her dileğin merci'dir. Doğmamış, doğurmamıştır. Hiç bir eşi ve benzeri yoktur. »

Bu durumda onların isa ve hıristiyanlık inancı uyduruk bir dinden başka bir şey değildir. Ne onların isası bizim inandığımız İsa peygamber ne onların dini olan hıristiyanlık gerçek bir dindir.

NOT: Günümüz Hıristiyan/Yahudi dinleri kendi dinlerinden başka bir din tanımamaktadır. İslamiyetten sonra da onlar artık bizim için bir din değildir. Tevhid inancını kaybetmiş üçbeş çapulcunun uydurduğu bir dindir.

Bütün bu söylediklerimden sonra;

*** Yok mu bir tane karikatürist yada birileri bunların isasını haç şeklinde kazığa oturtacak şekilde çizecek birileri. Önlerine de Yahudiler adı altında alkış tutacak şekilde.

*** Yok mu üçbeş inanan hakarete gülerek/geçiştirerek değil de; hakaretle karşılık verecek…            

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tamamen uyduruksa nasıl olurda Müslümanlardan daha az şiddete başvuruyorlar...Kitapları uydurukta olsa içinde yine Allah kelamı var...Ayrıca islama göre hak dini mensupları,kitapları kısmen uydurulmuşta olsa. Ayrıca İsa nın bana vurana öteki yanağımı dönerim felsefesini sünnet biliyorlar. Bizimkilerin sünnette gaflete düşmelerinden dolayı bugün islam dünyasında insanlıktan nasibini almamış caniler ve münafıklar yaşıyor. Bırakın haçlılara suç atmayı, suçu inandığını sananlarda arayın...Ezbere inanma değil anlıyarak inanmak...Onun için "İkra" demiş Yaradan. Saygılarla

Süleyman Akyürek 
 12.10.2012 2:59
Cevap :
haklısınız okuyun diyor. Ama biz ne zamandan beri okumayı araştırmayı bırakmışız; ona bakmak lazım. Daha dün ceddimiz sadaka kutularından ihtiyacı kadar olan varlıkları alıyor; ihtiyacından fazlasını almıyorken bugün dinimizi tam olarak yaşamadığımızdan hırsızlık peşinde koşuyorsak, bu dinin bize emrettiği değil, bizim dinimizi tam olarak yaşamamamızdan kaynaklanıyor olmasıdır. Sen dinini tam olarak bilmiyorsan; birilerinin oyunlarını görüp ona karşı cephe almıyorsan, bu senin ya da bizim ahmaklığımızdan kaynaklanıyor. Amma ne olursa olsun bu onların bizim dinimize hakaret edecek kadar ileri gidebileceğini öngörmez. Adamlık cahilin cehaletiyle oynamak değildir, cahili eğitmektir. Sana hakaret edebilene sen hakaret edemiyorsan(bu kavga,savaş değil, düşünce babında)o zaman köpeğin topla oynaması gibi senle oynarlar. Eğer şunu söylüyorsan o başka; Onların dinine hakaret edeceksen yobazsın, onlar senin dinine hakaret ederse düşünce özgürlüğü... Bunu bu bapta değerlendirmek ahmaklıktır.  14.10.2012 13:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 121
Toplam yorum
: 49
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 481
Kayıt tarihi
: 21.04.09
 
 

Güneş ilk aydınlığını vurduğu an yeryüzüne. Işıltı içine girer hayat. Ve bu ışıltının peşinden koşma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster