Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Nisan '13

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Burun estetiği sonrası cinsellik

Burun estetiği sonrası cinsellik
 

 

Burun estetiği, günümüzde en popüler estetik operasyonların başında geliyor.  Burnunuza sihirli dokunuş ile yüzünüzün çehresi tamamen değişebiliyor. Bu güzelliklerin yanında birçok insanın kafasını kurcalayan bazı sorular da oluyor. Özellikle burun estetiği operasyonu sonrasında iyileşme süresinin uzunluğu birçok kişinin vazgeçmesine neden de olabiliyor. Tabi bunun dışında daha özel sorular da insanın aklına geliyor.

Burun estetiği operasyonu yaptırdıktan ne kadar sonra cinsel ilişkiye girebiliriz?

Hemen her türlü operasyondan sonra hastanın iyileşmesi için belli bir süre geçmesi gereklidir. Burun estetiği gibi kıkırdak ve kemik dokuların manipüle edildiği bir ameliyattan sonra hastanın tamamen iyileşmesi için belli bir süre geçmesi gerekiyor. Kişinin nispeten normal sosyal hayatına dönmesi, burnundaki şişliklerin tama yakın inmesi ile yaklaşık operasyondan sonra 2. ve 3. haftalarında gerçekleşiyor. Ancak bundan sonra da tam iyileşme gerçekleşinceye kadar hastanın yaklaşık 4-5 ay dikkatli olması gerekiyor.

Peki burun estetiğinden sonra cinsel ilişkinin ne gibi bir sakıncası olabilir? Hatta size cinsel birleşmenin burun estetiği ile hiç ilgisi yokmuş gibi gelebilir. Peki gerçekten öyle midir?

Burun kanlanması çok zengin bir organdır. Ayrıca yüzümüzün orta yerinde dış etkilere ve travmalara oldukça açık bir konumdadır. Burun estetiği sonrasında cinsel birleşmenin önerilmediği en önemli periyot ilk 3 haftadır. Çünkü henüz yumuşak dokuların iyileşmesi tamamlanmadan yüksek efor gerektirecek ve kalp hızını, tansiyonu yükseltecek aktiviteler yapmak şişlik ve kanama gibi istenmeyen durumlara neden olabilmektedir. Bu nedenle hastalarıma ilk 3 hafta boyunca kalp hızlarını ve tansiyonları arttıracak sporları yapmamalarını, cinsel ilişkide bulunmamalarını öneririm.  Operasyondan yaklaşık 4 hafta sonra burun daha sağlam ve görsel bir  görünüm kazanmış olur. Bu noktadan sonra eğer burnunuza darbe almazsanız cinsel ilişkide bulunmanızda sakınca yoktur. Ancak yine de ilk 3 aylık süre tamamlanana kadar dikkatli olmanızı öneririm.

Bazılarımız da burun estetiğinden sonra kaç hafta öpüşmenin sakıncalı olduğunu merak edebilirler.

Cinsel birleşmeden farklı olarak öpüşme eyleminde burnun darbe alma olasılığı daha fazladır. Bu nedenle ilk 4 hafta, burun ile yakın temas gerektirecek eylemlerden ve tabii öpüşmekten de kaçınmanız sizin faydanıza olur. Kişisel faktörler işin içine girdiğinde bu süreler değişiklik gösterebilir.

Son olarak unutmayın, gerçek aşk bekleyebilir!

Sevgiyle kalın..

Op. Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı 

www.burunestetiksanati.com

Estetik sırları için twitter:@BurunSanati

 
Toplam blog
: 389
: 270
Kayıt tarihi
: 29.11.12
 
 

TIP EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İstanbul UZMANLIK EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi..