Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Kasım '21

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Cildinizi kış a hazırlayın

Cildinizi, kış mevsimine hazırlayın

yine bir kış mevsimini karşılarken cildinizi, ihtiyacı olan bakımla hazırlayın,Cilt kuruluğunu ev bakımıyla destekleyin, Cildinizin doğru bakımı ve ihtiyaç sıralaması.

Cildin yaşlanması sadece kırışıklıklardan ibaret değildir. Elestikiyet kaybı, yorgun soluk bir ten rengi, cilt kuruluğu belirtileri, cilt yaşlanma sırlamasında yer alır.

O halde cildinizin ihtiyacı olan özel yoğun bakımları seçme zamanı.

Maalesef cildimiz yaşlanacak. Bundan kaçış yolu yok. Geçen yıllar içinde bir gün aynaya baktığımızda bu yaşlılık belirtilerini kimimiz biyolejik yaşından erken görebilir, kimimiz daha geç, Tabii ki kişinin cilt yaşlanma belirtileri değişiktir. Bu faktörler yaşam stili, çalışma hayatı, beslenme, düzenli uyku, hareket, genler, doğru veya yanlış bakımlar. Bu saydığım etkenleri doğru bilmek ve dengede tutabilmeniz tamamen kendi elinizdedir. Cildinizin yapısını doğru bilmek ve ihtiyacını doğru bakımla karşılamak gerekir. Günümüzde cilt bakımı yapmak bir yaşam stilidir ve bir ihtiyaçtır. Beslenmek veya susayınca su içmek gibidir.

Cildinizin doğru bakımı ve ihtiyaç sıralaması

Kuru cildin yapısı, suya susamış gibi

Cilt kuruluğun belirtileri; Üst deri çok kurumadan dolayı pul,pul dökülür ve soyulmalar başlar. Alt zeminden üst deriye doğru ince çizgiler yoğunlaşır. Özellikle ince deri bölgelerinde göz çevresi, boyun ve dudak üstünde fazlalaşır.

Cilt kuruluğun sebebi:Cilt kuruluğun sebebi 30 yaş itibarı ile yağ üretimi yavaşlar yağ dokusunda azalma başlar. Klimalı ortamda bulunmak, fazla güneşte kalmak ve soğuk hava cildi etkiler. Cildinize uyumlu omayan yanlış etken madde içerikli kozmetik ürünleri kullanmak cilt kuruluğunu arttıran etkenler ve sebepleridir.

Cilt kuruluğunu nasıl azaltabilirsiniz:Cildinize ihtiyacı olan ve mevsime uyum sağlayan etken maddeler içerikli bakım ürünleri seçin.Alkol içerikli tonik, losyon kullanmayın, cildinizi içten dışa yansıyacak şekilde sağlıklı beslenin ve bol su tüketin 1,5- 2 litre yeterlidir.

Cilt kuruluğunu hızlı gideren ve çözen yoğun bakımlar: Cilt kuruluğuna neden olan üst deri iki katmanlıdır.Gereksiz olan üst katmanı gidermek için '' Diamant micro dermabratıon'' la veya peelingle kuruyan, pullaşan ölü katman atılır ve pürüzsüz tabaka elde edilir. Yeni gelen deriye '' Meso-Myo-Poratation'' yöntemiyle cildin ihtiyacı olan Hyaluron Acid etken madde içerikli yüksek nem deposu Hyaluron Serum'u ve cildi besleyen kuruluğu azaltan Vitamin A-E-F içerikli Vitamin Serum'u cildin alt tabakasına nüfuz ettirilir. Cildin altı yapılanarak canlılık, parlaklık, elastikiyet kazanır. Cildin yağ ve nem dengesi düzenlenir ve böylece cilt kuruluğu giderilerek yaşlanma belirtilerine karşı önlem alma ve yavaşlatma sağlanır.

Cilt kuruluğunu ev bakımıyla destekleyin

Cilt kuruluğunu önlemek için cildin ihtiyacı olan '' Hyaluron Serum'' ile susuzluğunu yani nem eksikliğini giderin. Artık havalar soğumaya başladı dolayısıyla cildinizi '' Vitamin A serum'' ile besleyin. Cildinize haftada bir peeling ve maske uygulayın. Peeling ile ölü tabaka giderilir, gözenekler açılır cilt nefes alır ve maske ile cildin yağ, nem dengesi korunur.

Uygulama: Ilık nemli kompreks havlu ile yüzünüze hafif tampon şeklinde 1-2 dakika tutarak yumuşatın. Cilt yumuşar ve gözenekler açılır. Ardından nemli parmak uçlarıyla craem peeling'i cilde masaj şeklinde yedirerk uygulayın. Ilık suyla peelingi temizleyin, tonikleyin, cilde enerji veren ''Pure energy mask'' ile besleyin.

Yaşam ortamı: Kapalı ve bilgisayar karşısında çalışıyorsanız bu etkenler cilt kuruluğu yaratır. O yüzden ara sıra yüzünüze maden suyu püskürtün cildinize nem kazandırır. Dış ortamda iseniz mutlaka koruyucu sürün. Tabii ki sağlıklı doğru beslenmek, sıvı tüketmek de yaşamımızda büyük önem taşır, çünkü cildin içten dışa yansıması sağlıklı olduğunuzu belirler.

 

Sağlıklı güzellik dolu günler dileği ile

Int.Dlp.Kozmetisyen

Nesrin Sürer

www.enesbioestetikcenter.com

 
Toplam blog
: 116
: 45
Kayıt tarihi
: 15.12.18
 
 

Nesrin Sürer Kimdir? Eğitimimi Almanya'da International Cosmetic College Baron von Pechmann'da aldı..