Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Aralık '20

 
Kategori
Kadın Modası
 

Ciltteki gözeneklere son

Özellikle kadınlar her daim en genç, en canlı ve en güzel görünmek istiyor, bu bir gerçek. Hem neden istemeyelim ki? Hızla akıp giden yıllar içinde yaşam ve çevre şartlarının cildimizi yıpratmaması için bakım kremleri, maskeler ve peelingler kullanıyoruz. Çoğu zaman kendi kendimize yaptığımız dokunuşlar istediğimiz etkiyi yaratmıyor profesyonellerden destek almamız gerekiyor. 
 
Teknolojinin ilerlemesiyle artık cilt sorunlarımıza daha kolay ve etkili çözümler bulabilmemiz mümkün. Bilim insanları bizi daha genç göstermek, yılların etkisini azaltmak için birçok farklı uygulama geliştirdi. Bunlardan biri de son zamanlarda oldukça popüler olan Baby Face (thulium lazer) teknolojisidir. Özellikle ciltte genişlemiş gözeneklerden kurtulmak için hızlı ve etkili olan bu tedavinin oldukça başarılı sonuçları var. 
 
Thulium lazer destekli bu uygulamada cilt yüzeyinde hasar yaratmadan cildin alt katmanlarında mikro kanallar açılıyor. Bu sayede vücudun doğal iyileşme süreci devreye girerek, yeni kolajen ve elastin liflerinin üretimi için fibroblastlar uyarılmış oluyor. Ayrıca açılan mikro kanallar içerisinden uygulanan vitamin serumları sayesinde de tedavinin etkisi arttırılıyor.
 
2 HAFTA ARA İLE 3-4 SEANS UYGULANABİLİR
 
Ciltte içten dışarıya doğru başlayan iyileşme süreci ile cilt yüzeyi yenileniyor, gözenekler sıkılaşıyor, varsa cilt lekeleri soluyor ve cilt daha sağlıklı, ışıltılı, pürüzsüz oluyor. Bu tedavi yöntemini gözenek sıkılaştırmak için 2 hafta ara ile 3-4 seans kullanmak yeterlidir. 
 
Cildi canlandırıcı bileşikleri cildin en derinlerine dağıtarak yaşlanan ve hasar gören cildin genel görünümünü iyileştirme, yılların verdiği hasarları onarma metodu olan bu yöntem, güneşten kaynaklanan lekelerin silinmesi, kırışıklık azaltma, cilt gevşekliğini azaltma, yaşlanmayı önleme, yaşlanma etkilerini geciktirme ve cildi aydınlatma gibi nedenlerden kullanılabilir. 
 
Uygulama, cilt sorunlarından azami ölçüde kurtulabilmeyi amaçlayan thulium lazer sistemidir. Cilt altına uygulanan yüksek besin değeri olan ampullerle cilt sorunlarının iyileşmesi sağlanır. 
 
Cilt bakımı programlarından istediği sonucu alamamış kişiler, bu tedaviden faydalanabilir. Daha kısa sürede ciltteki gözeneklerin kapatılmasını, cilt dokularını iyileştirmek isteyenler de uygulamayı kullanabilir. Uygulama, cilt hasarlarını gideren ve yenilerin oluşumunu önleyen bir cilt bakım sistemidir. 
 
BABY FACE’İN AVANTAJLARI
 
Ağrı, acı olmayan ve 15 dakika içerisinde tamamlanan bu lazer teknolojisinde, uygulama için bekleme gerekmiyor, tedavi çok hızlı etki gösteriyor. Cilt altına verilen mikro ısınlar ve uygun düzeydeki enerji sayesinde cilt sorunları hızla iyileşiyor. Bundan dolayı da hastalar beklemeden günlük faaliyetlerine dönebilir. Uygulama sonrasında evde bakım ve iyileşme süreci devam ediyor. 
 
Daha fazla bilgi ve uygulama videolarından örnekler için @aylincetinkayacom instagram sayfamı ziyaret edebilirsiniz. 
 
Aylin Çetinkaya
Güzellik Koçu
 
 
 
 
Toplam blog
: 18
: 50
Kayıt tarihi
: 22.05.19
 
 

Güzellik ve Kalıcı Makyaj Uzmanı Aylin Çetinkaya, İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler me..