Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ağustos '11

 
Kategori
Dünya
 

Çin'in "cahil cesareti"

Çin'in "cahil cesareti"
 

Çin'in "Cahil Cesareti" hastalığına tutulduğu günleri yaşıyoruz.


Çin daha yeni yeni yürümeye başlamış ve yürümekle yetinmeyip koşmaya çalışan bir çocuktur. Fakat Amerika Gençlik çağını atlatmış ve güçlü bir olgunluk dönemindedir 

Çin ne kadar büyürse büyüsün. Unutmasın ki Amerika'da yılların getirdiği büyük güçler vardır. Bunun en felaketini Japonya'ya atılan "Atom bombası" olarak gösterebiliriz. Ki bu atom bombası ne kadar yıl önce atıldı. Bu gün öyle bir savaş olsa, ALLAH bilir ne atarlar. Her ne kadar borcu olursa olsun. Çin'den istediği kadar borç alsın ama dünyadaki hiç bir devlet Amerika'nın gücü karşısında direnemez. 

Dedim ya. Geçmişten bu güne kadar Amerika'nın bir birikimi var ve icat ettiği bütün bombalar, füzeler, nükleer silahlar, istihbaratlar vb. düşmana gereğinden fazla korku veriyor. Amerika'nın borca girmesi bu silahların yok edildiği anlamına gelmiyor. Bence Çin ayağını denk almalı ve nasıl bir tehlikenin altına girdiğinin farkına varmalı. Ayrıca Çin'de bu günlerde "Cahil Cesareti" denen bir hastalık boy göstermiş durumda.Bugüne kadar böyle bir hastalık duymadığınızı biliyorum :) Ama gerçek bir şey değilmi? 

Çin'deki bu "Cahil Cesareti" öyle bir felaket noktaya geldi ki. Bazı insanlar üçüncü dünya savaşını düşünmeye başladılar. Fakat bence üçüncü dünya savaşını Amerika-Çin arasında düşünmek mantıksız. Neden? Çünkü böyle bir şey olursa Amerika'nın Japonya'ya attığı atom bombasından daha beteri Çin'e atılacaktır. Ve bu sayede artan nüfusları kontrol altına alınacaktır hem de kominizmin hortlaması engellenecektir. 

Ben Çin'in kontrol altına alınmasını tabikide isterim. Fakat Bir şeye dikkatinizi çekmek istiyorum. Çin'in Urumçi bölgesindeki Türk kardeşlerimiz. Onlara ne olacak peki? Kurunun yanında yaşta mı yanacak? Buna izin veremeyiz. Urumçi'nin derhal bağımsızlığına kavuşturulması lazımdır. Çünkü yakın tarihte Çin'in, Japonya'ya atılan "atom bombası"na benzer bir felaketle karşılaşacağı ortadadır... 

 
Toplam blog
: 8
: 1957
Kayıt tarihi
: 25.08.11
 
 

Benim ilgi alanım siyaset ve uluslararası ilişkilerdir. Yazdığım blogların kaynağı haberlerdir fakat..