Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Aralık '07

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
1192
 

Çırılçıplak ruhum

Çırılçıplak ruhum
 

Soydular ruhumu bu gece. Çırılçıplağım. Aldılar ne varsa tutunduğum sıkı sıkı. Ne kıskançlığım kaldı ne de bencilliğim. Ne öfkem kaldı ne de çılgın hedeflerim. Çırılçıplağım gecenin sabaha kavuşmak üzere olduğu tanrının sahilinde. Ne üzüntüm kaldı, ne dayanamadığım kederim, ne kadar çabuk teslim aldı beni çaresizce kaderim. Hem çıplağım, hem yalnızım bu gece. Hissetmiyor donmuş gibi ellerim, ilgilendirmiyor artık beni uğruna canımı vereceğimi söylediğim sevgilerim. Dalgaların sesi betonlaşıyor vurdukça yüreğime, ayın ışığı tepetaklak düşüyor denizin üzerine.

Çırılçıplak ve yalnızım bilmediğim bir yerde. Yok artık çılgınca peşinden koştuğum zevklerim, İçinde erimek için yıllarca peşinden koştuğum tutkularım. Kaybolmuş neslimi çoğaltacak organlarım, kurumuş sanki içimde hissettiğim ırmaklarım. Ne kadar anlamsız kaldı, sevginin sıcaklığından mahrum dudaklarım. Fazlalık gibi geliyor yaşamın bu zengin dekorunda, özlemini çektiğim sesleri duyamayan kulaklarım. Sevgiyi sarmak istemeyen kollarım, çok çirkin kaldı sevgiliye koşma isteğinden yoksun bacaklarım. Belkide hala okşanmayı bekliyor son bir umutla canlanabilmem için yanaklarım.

Çırılçıplak bedenim arınmış günahlarımdan, günahsız kalan ruhum donarak uzaklaştı sanki umutlarından. Aşklarım, hayallerim, mutluluklarım ve acılarım elimden alındı bana hiç sorulmadan. Oysa gözlerim hiç şikayetçi değildi olur olmaz akan gözyaşlarımdan. Buz gibi donmuş burnum, nasıl uzak kalabilir, sevginin ruhunda keşfedilmiş gizemli kokulardan. Dudaklarım daha ne kadar dayanabilir ayrı kalmaya, sevgiyle beslendiği çılgın dudaklardan.

Çırılçıplak ruhumla, donmuş bedenim elele vermiş bu gece. Düşünmeden acıların ve sevgilerin yokluğunda özgürce, tatil yapıyorlar sanki tanrının sonsuz sahilinde. Umurlarında bile değil mehtap ve deniz, ne kadar mutlu görünüyorlar bir görseniz. Dalgalarını vursada suratlarına kendilerine gelmeleri için deniz, sevişiyorlar çılgınca, duygusuzca düşüncesiz. Mehtap utanmaları için aydınlatıyor birbirine kenetlenmiş ruh ve bedeni, sevgisiz sevişilmez, acızsız aşk olmaz diye ötüyor cırcır böcekleri.

Çırılçıplağım ruhum ve bedenimle bu gece, hatırlayamıyorum yaşadıklarımdan tek bir hece. Artık ruhum yok oldu, dalgaların vurduğu kayalar oldum yalnız bedenimle. Sevgililer öpüşüyorlar üstümde, çılgınca sevişiyorlar hiç çekinmeden gizli köşelerimde. Mehtapta dans ediyorlar, kimbilir hangi sevgilinin doğum gününde.

METİN ÖZKAYA

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

son arınmalar daha da saydamlaştırmış. Uzun bir şiir okudum paragraf paragraf... Hoşçakal arkadaşım

kevser şekercioğlu akın 
 13.12.2007 0:22
Cevap :
Değerli ruhunuza bir şeyler hissettirebilmek ne güzel. Gerçektende sizin söylediğiniz gibi bu yazıyı yazarken, ruhum omuzlarında taşıdığı yükün ağırlığından kurtulmak istemişti bir çırpıda. O anda başarabilmek bile güzeldi. Çok teşekkür ederim Kevser Hanım. Güç verdiniz. Sevgilerimle  13.12.2007 11:58
 

Ara sıra ruhun temizlenmesi ve yeniden vücuda gelmesi ... sevgiler

Meral Yağcıoğlu 
 10.12.2007 10:00
Cevap :
Haklısınız, gerçekten de herşeyin bittiği bir sınırda yeniden doğmanın sancılarını yaşıyor insan. Teşekkür ederim yorumunuza sağolun.  10.12.2007 10:12
 

şiir tadındaki yazınız çok beyenerek okudum.sevgi ve saygılarımla.

ay.şe 
 08.12.2007 18:10
Cevap :
beğenmenize sevindim. Çok teşekkür ederim güzel sözlerinize. Sevgilerimle  08.12.2007 20:51
 

Ruh temizlenmesi olmuş :) Sevgiler.

Ufaklık 
 08.12.2007 12:58
Cevap :
Ruh temizlenmesi yada yalnızlık. Hayal kırıklığı belkide. Yaşamın final sahnesi bir türlü oynanamıyor ruhumda. Tam sonuca yaklaşmışken ve tutmak üzereyken elimden sabun gibi kayan yaşanmışlıklar. Belkide derin ve esaslı yaşanan sevgilerin izleri. Hassaslığın ve ince düşünmenin ışığındaki zeminin kayganlığı. Teşekkür ederim yorumuna. Sevgilerimle  08.12.2007 16:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 116
Toplam yorum
: 641
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 3198
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

İstanbul' da doğdum. Antikacı, saray restoratörü ve eksperim. Antika konusunda 50’ye yakın belgesel ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster