Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Aralık '06

 
Kategori
Küresel Isınma
Okunma Sayısı
1233
 

Çocuklarınızın nasıl biri olmasını istiyorsanız öyle davranın

Sevgili Anne babalar nasıl bir çocuk istiyorsunuz?Bu sorunun cevabını sizin için önemli çünkü bu sorunun karşılığını almak için önce sizin bu cevaba uymanız gerekecektir.

Çocuklarımız deneyerek ve taklit ederek öğrenirler.Etraflarında en yakınlarında anneleri ve babaları vardır.Onları görürler onları taklit etmeye başlarlar.

Çocuklarımıza göre bizim yaptıklarımız, iyilerimiz, kötülerimiz onlar içinde kötü ve iyidirler.

Çocuklarımız önce bizi tanımaya ve ona göre dünyayı değerlendirmeye başlarlar.Bizim dünyaya bakış açımızdır onların gerçek dünyaları.

Dünyayı ve hayatı yorumlayan anne ve babaların çocukları çok şanslı çocuklardır.

Evde kitap okuyan anne ve babaların çocukları kitabla çok erken yaşta karşılaşır ve ailece kitap okuma zamanı çocuklar için akşam yemeğini ailece yemek kadar ihtiyaç haline gelir.

Mutlu çocuk ailede mutluluğu öğrenir, mutsuzluğu da çocuk ailede öğrenir.koşullar sadece araçtır.

Ailece bir araya geldiğinizde olumlu konuları konuşmaya özen gösterin.Eğlendirecek konu ve ortamlar oluşturun.Çocuğunuz insanlarla bir araya geldiğinde eğlenecektir ve eğlendirecektir.

Çocuğunuzun meslek seçerken önemli olanın en iyi yapılan işin en iyi meslek olacağını ve bu yüzden kendisini iyi tanıması gerektiğini çocuğunuza öğretin.

Öğrenilen bütün bilgilerin karşılığını muhakkak alacaklarını onlara devamlı söyleyin.Hayatını devamlı öğrenmekle geçirirse karşılığını mükemmel şekilde alacağını öğrenmeli.Karşılıksız kalan tek şey boş geçirilen zaman olduğunu bilmeli.

Her ailenin yaşam felsefesi olmak zorundadır.Bu felsefeyi çocuklar bilerek ve benimseyerek büyümelidirler.belirgin hayat değerleri olmayan ailelerin çocukları her türlü görüşe eğilim gösterirler.Bu durum bazı fırsatçıların çocuğunuzu sizden uzaklaştırmaya kadar götürebilir.

Tutarlı bir ailede büyüyen çocuk fikir bocalamaları yaşarken, bir bilim adamındaki olgunluk ve tarafsızlık yaşar.

Unutmayın çocuklarınız için dünyanın en iyi anne ve babasısınız.Onlara göre sizin doğrularınız en doğru bu sizin için en büyük fırsat.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu ülkenin geleceğini şekillendiren eğitim biçimi. Ağaç yaşken eğiliyor. Ancak bunun için öncelikle eğitim alması gereken anne ve babalar var. Onlar eğitim almadıkça onların çocukları için öğretmenlere çok büyük görevler düşecek-düşüyor...

A y s a n c a 
 03.12.2006 0:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 285
Toplam yorum
: 189
Toplam mesaj
: 66
Ort. okunma sayısı
: 4013
Kayıt tarihi
: 17.07.06
 
 

      Üniversiteyi Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde Fizik öğretmenliği bölümünden..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster