Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Nisan '20

 
Kategori
Güncel
 

Covit-Format Müzeyyen Keskin

 
Günlerdir yazmak istiyorum ama nereden başlayacağımı da bir türlü bilemedim. O kadar çok şey var ki yazacak. Nasıl toparlarım bilemiyorum. Bismillah deyip başlayalım.
(COVID-19) Corona Virüsü dünyayı kasıp kavurdu. Dev güçler. Kimi biyolojik silah desinler ya da Çinlilerin Yarasa çorbası yok zehirli yılan yemişler vs. ABD ben yaptım desin kıs kıs gülsün. Virüsü ben gönderdim diye. Her kim ne yaparsa yapsın bütün insanlara yaptılar yaptıklarını. Bulaşıcı hastalık nerdeyse bütün dünyaya yayıldı korkular, ölümler, yasaklar, tedbirler. Uyulması gereken kurallar. Elbette birçok tedbirler alınacak bizler de harfi harfiyen uyacağız.
Bu konu da Sağlık Bakanımız Sn. Dr. Fahrettin KOCA’ yı gönülden tebrik ediyorum. Çok güzel yönetilmiş bir kriz. En önemlisi de evet doktor ve bakan ama gönlü de çok güzel insan. Burada sonsuz teşekkür etmemiz gereken, diğer bütün sağlıkcılar. Olağanüstü çaba gösterip canla başla çok çalıştılar. Helal olsun minnettarız onlara. Sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız.
Ha.. bunu Çin hak etti neden Soy kırımı yaptığı, Uygur Gök Türklerine yapmadıkları kalmadı soylarını kuruttular, ne işkenceler ne eziyetler..! Allah bu kulların sesini duymadı mı sandılar.
En büyük benim diyen Dev güçler, görüyorlar ki en büyük ‘’ALLAH’’ başka büyük yok. Ve Allah kendini çok güzel hatırlattı.
Çinliler çok pis insanlar acımasız kötü bir ırk. En vahşi en korkunç hayvanlar bile aman bir Çinliyle karşılaşmayım diye yolunu değiştiriyor.
Oysa İslamiyet ne güzel.. Müslüman olmak ne güzel.. hoş görü, tevazu, merhamet, sevgi, saygı. Neden 5 vakit namazı kesinlikle kılın diyor yüce Allah, Orada 5 vakit abdest almak var temizlik, kıyam, rüku, secde, beden sağlığı var. Bir taraftan da dualarla huşu içinde yakarışlar dualar af dileme var. Gönüller de bayram var. Huzurda oluş var. Hatam varsa özür. Şimdi ellerinizi sık yıkayın temiz hijyen olun deniyor. Ona layık kul olmak ne güzeldir.
Bakın ben size neler verdim siz ey kulum umursamadınız. Yasaklarıma uymadınız. Ben size depremler verdim anlamadınız, yangınlar, afetler verdim, seller verdim anlamadınız. Şimdi de bir virüs verdim hadi bakalım uğraşın dedi. İnsanları gereksiz yere öldürdünüz, işkenceler yaptınız, Avusturalya’da hiç sebepsiz yere develeri öldürdünüz ve işkenceler Suları bitiriyorlar diye oysa her canlının rızkını verendir O. Her yerde kedi ve köpeklere şahit olduk yaptıkları eziyetlere. Canlı hayvanları vahşice öldürmeler işkence etmeler. Diyor ki; ‘’onlar benim sesiz kullarım’’ diyor onları es mi geçecek sandınız.
Küçücük bebeklere musallat oldunuz. O ne çirkin bir durumdur. Çok haksız yere çinayetler işlediniz. Kadınlarınıza işkence ettiniz. Dövdünüz, öldürdünüz yanınıza kalır mı sandınız. Özgürlük verdim yanlış kullandınız. Adaptan bir haber oldunuz. Sokaklarda çirkin görünüşler, doğaya yaptığınız acımasız davranışlar, ağaçları kestiniz. Doğayı kirlettiniz. Denizleri kirlettiniz plastik yiyen balıklar ölüyor. Bakın yan yana gelmenizi yasakladım el ele tutuşamıyorsunuz bile, öpemiyorsunuz. Dokunamıyorsunuz.
‘’Sizin namazınıza ihtiyacım mı vardı ki ‘’ Namazı terkettiniz islamiyetten çıktınız. İnsanlığı unuttunuz. Artık sizi huzuruma çağırmıyorum. Mekke boşaldı, camiler boşaldı. Huzuruna çağırmıyor artık..! İlk defa selasız Cuma namazı kılınmadı.
Şu durumu bile kullanarak 1’e / 10 isteyen insanlar. Her şeyi fahiş fiyatla keselerini doldurmak isteyen ey insanlar bu haksız yere aldığınız paraları yemeniz kısmet olacak mı bakalım.
Vicdan diyorum vicdan. Paketi 10 lira olan maskeler 45.00 lira insaf. Bakın bunun hesabı da gecikmez. Hele sebze, meyve yiyecek fiyatları iyice uçmuş kırmızı veya yeşil biber 18. -20 lira en ucuz sebze patates, soğan, kabak havuç artık lükse girmiş herkes farklı fiatlar uyguluyor gerçek denetimler yok ve satıcı ile müşterileri baş başa bırakıyorlar. Hepimizin bildiği gibi.
Artık kendimize gelmeliyiz; Yüce Allah insanlara iyilik dürstlük yönünde ibadet yönünde kendinize gelin diyor. Eninde sonun da ‘’Bana Döndürüleceksiniz ‘’diyor. Yani ölümlü dünya dünya fani ona göre yaşayın diyor.
Şuan da 2 gün yasak geldi. Sanki tam tersi sokaklara dökülün dendi de millet çıldırmış gibi alış verişler yapmaya çalışıyorlar. Ya 2 gün aç kalsan ne olur, kaldı ki hiçbir evde malzeme olmasın gıda olmasın evinde yapın ekmeğinizi kendiniz. Kavgalar döğüşler ne oluyor anlamış değilim. Neler oluyor şu kötü günleri atlatmak için neden sabırlı davranmıyoruz. Bizler ne badireler atlatmış milletiz.. Allah’ın izniyle bu günlerde geçecek, ne yazık ki dışarı çıkma yasağına uymadılar, şimdi bir sürü hasta ve ölen insanlar olacak. Ne olurdu Sn. Sağlık Bakanımızın ve sağlık çalışanlarımızın yaptığı emekler düzen boşa gitmesine kimsenin bu kötülüğü yapmaya hakları yok. Neden ‘’EVDE KALMAYI ‘’beceremiyoruz TÜRKİYE.. Biz bu değiliz.
Ve öncelikle yardım edilmesi gereken Türki Cumhuriyetleri; Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Özbeksitan, Taciksitan vs. her türlü yardımı sağlamalıyız. Ondan sonra diğer devletlere gitmeli yardımlar. Evet böyle salgınlarda elbette insanı duygularımızı kaybetmeyeceğiz.
Lütfen kurallara uyacağız uymalıyız. Ve bir dörtlükle
 
Evde Kal Türkiyem
 
On dört kurala uyalım.
Eldiven, maske takalım.
Koronadan korunalım
Evde kal kalın TÜRKİYE..
Efendim her ne kadar sürci lisan ettiysem affola.
Allah bizleri ülkemizi terör belasından, açgözlü insanların şerrinden, şeytanın şerrinden hastalık virüsünden korusun. İnşallah en az zararla atlatmayı nasip etsin.
Allaha emanet olunuz. Selam, Saygı, Sevgiyle.
Müzeyyen KESKİN
Amasyaşat Başkanı
 
Toplam blog
: 118
: 137
Kayıt tarihi
: 29.09.12
 
 

Müzeyyen KESKİN   AMASYAŞAT Başkanı Türkiye Sevdası Kültür Sanat Danışmanı Karadeniz Sevdası Kült..