Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Kasım '16

 
Kategori
Kültür - Sanat
 

Dağ 2 filminin Galası yapıldı.

Dağ 2 filminin Galası yapıldı.
 

Özel Kuvvetlerin katıldığı sınır ötesi bir operasyonu konu alan ve sinemalarda gösterime girecek "Dağ 2" filminin galası yapıldı

Özel Kuvvetlerin katıldığı sınır ötesi bir operasyonu konu alan ve sinemalarda gösterime girecek "Dağ 2" filminin galası yapıldı.

Kanyon AVM'de gerçekleştirilen galada başrol oyuncusu Ufuk Bayraktar açıklamalarda bulunarak, bu filmin çoğu alanda gerçek mühimmat ve silahların kullanıldığı bir yapım olduğunu söyledi.

"Dağ 2" filminin seyirci üzerinde nasıl bir etki bırakacağını merak ettiğini belirten Bayraktar, "Bir tevafukun içinde yaşıyoruz. 15 Temmuz'dan önce filmin çekimlerine başlanmıştı. Her şey denk geliyor. Birinci filmde karlar arasında çok yorulmuştuk. Bu kez de güneşin altında, dağlarda gerçek silahları taşıdık. Zorlu eğitimlerden geçtik, bir nebze de olsa askerimizin ruh halini anlayabildik. Umarım filmimiz seyircide de karşılık bulur." diye konuştu.

"Dağ 2"nin başrollerini Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Ahu Türkpençe, Murat Serezli, Atılgan Gümüş, Murat Arkın, Ahmet Pınar, Armağan Oğuz, Emir Benderlioğlu, Açelya Özcan ve Bedii Akın paylaşıyor.

Özel Kuvvetlerin katıldığı sınır ötesi bir operasyonu anlatan "Dağ 2" filmi, 4 Kasım'da vizyona girecek. Kanyon AVM'de gerçekleşen basın gösteriminin ardından açıklama yapan yönetmen ve senarist Alper Çağlar, filme ilişkin ilk fikrin 2014'te doğduğunu söyledi.

Çağlar, filmin teröristlerin elinden kurtarılan bir gazeteciyle başladığına işaret ederek, "O dönem DEAŞ'ı kimse bilmiyordu. DEAŞ gibi gerçekten herkesin hazzetmediği, siyasi olmaktan farklı, gerçekten barbarca davranışlarda bulunan bir örgüte karşı kahraman bir grubun öyküsünü anlatmak istedim." dedi.

 
Toplam blog
: 598
: 166
Kayıt tarihi
: 28.02.16
 
 

1991 yılında Show Haber'de stajyer muhabir olarak başladım. Daha sonra, İlker Yasin yönetimindeki..