Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ağustos '18

 
Kategori
TV Programları
 

Demet Özdemir'e Geçmiş Baskısı Ayıbı!

Demet Özdemir'e Geçmiş Baskısı Ayıbı!
 

Sosyal medyanın ne kadar tuhaf bir alan olduğunu yazılarımda her fırsatta ifade ediyorum. Bu tuhaflık çoğu zaman linç kampanyalarına davetiye çıkartıyor, kimi zaman ise alay edilmesi normal zannedilen konuların ortaya çıkmasına neden oluyor. Yani bizim insanımız bir diğerini kötülemeye, yerin dibine sokmaya bayılıyor da bayılıyor. Hazır elinin altında telefon ve sosyal medya da var. Oh ver ateşi gitsin!

Hatırlarsanız Hande Erçel'in oyunculuk performansından, kilo almasına ya da vermesine kadar birçok konuda yerin dibine sokulduğu zamanlar oluyordu. Bu durum hala aynen devam ediyor. Hem de daha acımasızca, utanmazca.

Şimdi sıra yeni bir kurbanda.

Demet Özdemir.

Son günlerde onun başı da bu yorumlardan bir hayli şişti.

Mevzuyu bilmeyenler için kısaca toparlayayım.

Youtube aleminin bence en eğlenceli sayfalarından olan, magazinin ve gıybetin dibine vurması ile farklı bir gündem oluşturan Şokopop geçtiğimiz gün instagram hesabından Demet Özdemir'in geçmişinden bir video paylaştı. Bu videoda Flash TV'nin yıllardır sürdürdüğü vur patlasın çal oynasın durumuna uygun şekilde sahne alan Ayşe Dinçer isimli şarkıcı ablamızın arkasında dans eden 3 kızdan biri Demet Özdemir olarak görülüyor. Dans dediysek, öyle açık saçık ya da absürt bir şeyler değil yani. Muhtemelen işim olsun diye girmiş, zayıf ve ortama ayak uydurmaya çalışan figürlerle arada kaynamış. Bu yani.

Bu videodan sonra özellikle twitter aleminde o kadar garip ve aşağılayıcı yorum gördüm ki, neler neler. Sanki yüz kızartıcı bir suç işlemiş gibi, afedersiniz seks kasedi ortaya çıkmış gibi yorumlar var. Yargılayanlar var. Gerçekten ''eleştirme'' yapanlar da var ama, bunların sayısı devede kulak kalıyor tabi. 

O kadar yoz bir ortam anlayacağınız.

Demet Özdemir'i şahsen tanımam, ki zaten tanıyabilecek gibi bir ünlü ortamım yok. Ama bu kadar eleştiri alınca insan bir şeyler yazayım diye düşünüyor. Eminim o bu yorumları fazla kafaya takmamıştır. Ki takmasın da. ''Milletin ağzı torba değil ki büzesin.'' diye bir laf var ya, hah işte tam onluk bir durum bu çünkü.

Kendinden başka herkesin başarısız olmasını, rezaletlere karışmasını isteyen ve bunları olduğundan fazla abartarak ağız suyu aka aka yorum yapanlara meze olmamak imkansız bu alemde. Hele ki göz önündeysen, azcık bilinmeye başladıysan.

O yüzden Demet Özdemir'e, Hande Erçel'e ya da herhangi birine yapılan bu yorumları ''sallamamanın'' en iyi cevap olduğunu düşünüyorum. Ciddiye alırsan eğer kafan karışır, adımlar yanlış atılır, bunlara meze olmaya devam edersin.

Bir insanın oyunculuğunu beğenmezsiniz, güzel ya da yakışıklı bulmazsınız bak bunları anlarım. Ama ''aa bak geçmişte dansçımıymış, yazık yeaa.'' diye bir yorum nasıl yaparsınız, niye yaparsınız hiç anlamam ey klavye delikanlıları!

Boşver Demetcim sen yola aynen devam et. Dansa da devam et.

Millete malzeme bol nasılsa, elbet yeni kurbanlar bulurlar onlar.

Sen yeter ki bildiğin gibi devam et.

Gerisi fıs vallahi.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

 

 
Toplam blog
: 670
: 3634
Kayıt tarihi
: 11.02.13
 
 

Balıkesir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunuyum. Koyu Fenerbahçeli, Ankara aşığı olup; anlataca..