Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ağustos '18

 
Kategori
Özel Günler
 

Doğum Günleri mi?

Doğum Günleri mi?
 

Doğum günleri kutlamaya değer görülen en kıymetli günlerden biri olarak herkesin tarihine geçmiştir. Doğumunun günü olan kişileri daha haftalar öncesinden heyecan ve merak sarar. Peki ya herkes için aynı duyguları mı ifade eder doğumların günleri?

Doğduğumuz gün belirlenir ya kaderimiz ve kimse bilmez ya yeni yaş geldiğinde kişiyi nelerin beklediği... Aslında doğuştan sürprizler hazırdır doğumunun günü olan kişiler için, aslında doğum günleri için özellikle sürprizler hazırlamaya gerek yoktur. Hayat zaten onlar için bir çok sürpriz hazırlamıştır ve en beklemedikleri zamanlarda yaşatır.

Doğumunun günü olan için bütün sevdikleri kendilerini, sürprizlerini ve hediyelerini hazırlayıp hazırlıksız planmalara yaparak doğumunun günü olan kişinin yüzünden kocaman gülümsemeler oluşturmaya çalışırlar. Çoğu kişi bu beklenmeyen ve heyecanlı planlardan memnuniyet duyar hatta duygulananlar bile vardır. Ama herkes için aynı duyguları ifade etmez doğum günleri...

Kimileri sabırsızlıkla doğumunun gününü ve onları o gün bekleyen sürprizleri beklerken kimileri için beklenmedik mutsuzluklar, gerginlikler demektir. Bütün sevdikleri onu mutlu etmeye çalışırken aslında doğumunun günü olan kişi onu memnun etmeye çalışan sevdiklerinin her birini daha çok düşünerek ve hepsine yetişmeye çalışarak çuvallar ve kocaman gülümsemelerinin yerini kocaman mutsuzlukları alır. Herkesi herkesten çok düşünerek, onu mutlu etmeye çalışan her bir insana tam anlamı ile zaman ayırmaya çalışırken ve bunu beceremezken çok daha büyük mutsuzluklar, gerginlik ve hayatın en büyük beklenmedik sürprizdir.

Doğumunun günü olan kişiler bazen kutlamaktan, kutlanmaktan, duyulmasından ve hatta böyle bir günleri olmasından bile rahatsızlık duyar hale gelirler. Onu anlamayan, kutlamak ve istedikleri günde kutlamak için ısrar eden, belkide haberli planlamalar yapılsa daha mutlu olabilecek olan ve daha bir çok sebebi ile mutsuzluğa adım adım yaklaşan bir kitlede yok sayılamaz. Doğumunun günü kimine gülümseme, kimine tiyatronun diğer maskesi...

Doğumunun günü sürprizi mi yoksa doğum günü sürprizi mi çizgisini belirleyebilen ve bunu kutlamayı becerebilen herkese tebrikler... Mutlu edebilmek evrenin en kolay hamlesidir.

 

 
Toplam blog
: 99
: 120
Kayıt tarihi
: 30.03.18
 
 

Merhaba :) Herkesin yazmaya olan isteği ve hayranlığı ile burada buluşabiliyor olmasından çok büy..