Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Nisan '12

 
Kategori
e-Ticaret
 

Facebook ile para kazanılır mı?

Facebook ile para kazanılır mı?
 

facebook


Forumlarda, internet sitelerindeki yorumlarda çok sık gördüğüm bir konudur, facebook ile para kazanma mevzusu. İşin ehli değilim elbet. Ancak bir yandan bakıncada, facebook gibi sosyal devin lideri üzerinden para neden kazanılmasın diye düşünmüyor değilim.

Facebook'un dünya çapında yaklaşık 800 milyon üyesi var. Türkiye'de ise 30 milyon civarında. Bu rakamlardan anlaşılacağı gibi sosyal devin lideri Facebook. Öyle ki boş zamanlarımızın çoğunu internette sosyal ağlarda geçiriyoruz. Bu zamanı geçirirken değerlendirmek fena olmaz. Peki Facebook üzerinden nasıl para kazanılır?

Biraz beyin fırtınası yaptıktan sonra az çok kavradım diyebilirim. Aslında çok sık Facebook'a girmem. Ancak sık girenler farkındadırlar,sağ tarafta reklam oluştur kısmının. Evet reklam. Günümüzün en iyi pazarlama aracı olan reklam ile Facebook'dan para kazanabilirsin. Tabi önce neyin reklamını yapacağını bulmalısın. İster Clickbank'dan ister X Ticaret satış ortaklığı sisteminden bir ürün seçebilir ve reklamını verebilirsin. Lakin nasıl ürün seçeceğini,Facebook'a nasıl reklam vereceğini bilmen lazım. Bunun içinde ufak bir araştırma yaptım. Bir arkadaşım Facebook üzerinden kazanıyorum diyince,nasıl diye sordum. Facebook para kazanma stratejileri ile kazandığını söyledi. Boş vakti ve işsiz olan insanların değerlendirebileceği bir platform olduğu için paylaşmak istedim.

 
Toplam blog
: 77
: 1884
Kayıt tarihi
: 23.01.12
 
 

Kendimi anlatmayı pek sevmem. Çünkü insanın kendinden bahsetmesi siyasetçi olmak ya da siyaset ko..