Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Kasım '09

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
418
 

Fincanda Kahvenin Tadı Yok Artık

Fincanda Kahvenin Tadı Yok Artık
 

Milliyet Blog çınarından bir yaprak daha düştü. Blog yazarımız Mustafa Mumcu’yu kaybettik…

Üç yıl önce yayın hayatına başlayan Milliyet Blog, zamanla geniş kitleleri birbirine yakınlaştıran sosyal bir platform halini aldı. Milliyet Blog’a üye olan herkes, kısa zamanda birbirinin kardeşten de ötede dostu, arkadaşı, sırdaşı oldu.

Zaman zaman tatsız gerilimler yaşandı, bir bardak suda fırtınalar koptu bu sitede; birçok ailenin gündelik yaşamında yerini alan kavgalar misali. Küskünlükler, gönül koymalar, yeniden barışmalar yaşandı. Milliyet Blog bir aile oldu. Böylesine yoğun bir etkileşimi, belki ilk zamanlarında sitenin fikir sahibi yöneticileri, editörleri bile tahmin edememişlerdi.

Mustafa Mumcu, birçok şeye muhalif biriydi. Arkasından konuşmak adına söylemiyorum bunu. Birçok yazının, düşüncenin hep muhalefet kanadında yerini aldı. Kabul etmedi, hep kavga etti kendi düşündüğünün aksini savunan, yazım kurallarını hiçe sayan blogdaşlarıyla. Ama belki de en çok bu muhalif yönüyle sevdirdi kendini.

Ama hayatta yaşanan kavgaların, kırgınlıkların, gerginliklerin hepsi bir anlıkmış. Değmezmiş hayatı zehir etmeye, incir çekirdeğini dahi doldurmayan meseleler için.

Hastaymış Mustafa Bey. Belki birçoğumuz bunu bile bilmiyordu. Belki de çok azımız sağlık durumunun bu denli kötüye gideceğini düşünemiyordu. Hasta yatağından kalkacak, ve yazılarına kaldığı yerden devam edecekti. Olmadı.

Dünyada bir tek ölüm gerçekmiş. Bunu bir kez daha anladım. Belki bu sayfada birçok kimse, geçmişteki birtakım sorunlardan ötürü kırgındı Mustafa Bey’e. Hayatta kırgınlıklara yol açan meselelerin ne yazık ki sonu yok. Ama birine küs olarak bu dünyadan göçüp, gitmek; işte en acı tarafı da bu ölümün.

Mustafa Mumcu’yu yarın sevenlerinin katılacağı bir törenle İzmir’de sonsuzluğa uğurlayacağız. Mustafa Bey’e Tanrı’dan rahmet, yakınları ile tüm Milliyet Blog yazarlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Yolu nurlarla dolu olsun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevdiğimiz bir ağabeyimizi kaybettik. Başımız sağ olsun.

Ahmet Üstündağ 
 01.12.2009 9:42
 

sonsuzluğa gitti, ışıklar içinde yatsın...

narçiçeği 
 01.12.2009 8:25
 

Mekanı cennet olsun.

Mehmet Oyan 
 30.11.2009 19:00
 

Emre Tekin sağol . Mustafa Bey'i bizlerin gelemeyen ve yazamayanların adına sahiplenen genç dobra arkadaşım. Evet işte ölüm kaçınılmaz bir olgu. Mustafa Bey, bir şekilde yazılarıyla kaypak olmayan mert tavrı ile her zaman saygı ile anacağım bir insan bir Blog yazarı. Işıklar içimnde yatsın. sağ olasın.

Ezgi Umut 
 30.11.2009 18:58
Cevap :
Yorumunuz için çok teşekkür ederim Ezgi Hanım. Saygılarımla...  30.11.2009 19:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 265
Toplam yorum
: 373
Toplam mesaj
: 100
Ort. okunma sayısı
: 1316
Kayıt tarihi
: 22.06.06
 
 

1982 yılında İstanbul'da doğdum. Açık Öğretim Fakültesi İşletme Lisans eğitimimi 2005 yılında tam..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster